Daca ati avea o bagheta magica...

Daca ati avea o bagheta magica... | Autor: monica

Link direct la acest mesaj

...si un singur vis pe care l-ati putea transforma în realitate, care ar fi acela??

nu stiu daca s-a mai discutat, dar as fi curioasa sa vad spre ce se îndreapta lumea...

si ca sa încep: fara niciun dubiu, eu as face astfel încât cuvântul "boala" sa nu mai existe în vocabular. Toti oamenii sa plezneasca [ei, nu în adevaratul sens al cuvântului :-) ] de sanatate si nimeni sa nu mai sufere de nimic. Si pentru ca, desigur, e în firea omului sa se gândeasca si la el, ma gândesc ca, pe lânga toata omenirea care ar beneficia de magia asta, as beneficia si eu din plin:
- nu mi-as mai face griji niciodata pentru sanatatea puiului meu si a familiei mele iar eu n-as mai fi nevoita sa ma caut mereu
- prietena mea buna nu ar mai avea baietelul bolnav de cancer la 5 ani (o, Doamne, de ce atâta nedreptate??!!)

Si pentru ca m-am gândit si la lipsa de locuri de munca - vezi tot personalul medical - pe care o asemenea grozavie ar antrena-o, atunci ma gândesc ca activitatea acestora sa se îndrepte spre ce mai ramâne în sfera medicala si care nu e generat neaparat de boli, gen: nasteri, estetica, etc.

voi ce magie ati face?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Eu as face ca toti parintii sa se intoarca la copiii pe care i-au parasit sau i-au abandonat si sa le ofere o viata plina de dragoste.

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

monica ,sincer ?
Din toata inima si cu toata sinceritatea iti spun :SA DISPARA ORICE BOALA DE PE FATA PAMANTULUI !

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Daca ar fi sa ma gandesc sincer, mi-as dori ca in toata lumea, toti oamenii sa aiba o legatura(relatie)puternica cu Dumnezeu. De aici ar venii toate, apoi :) Nu ar mai fi certuri, rautati, invidii, jigniri, razboaie, etc, ar fi o pace ca in Rai, si toti ne-am simti ca fratii. Cu o asemenea relatie puterica(legatura cu Dumnezeu), toti ne-am mantui.

PS: Cred ca deja ma vedeti aeriana :) Asta ar fi dorinta mea, ce sa faci? :)


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La fel as face si eu, sa nu mai existe boli pe pamant !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Eu as vrea sa scap de obsesia mortii,sa o vad cu alti ochi,sa nu ma mai copleseasca gandul ca intr-o zi imi voi lua ramas-bun de la parintii mei pentru totdeauna,sa nu-mi mai fie teama pentru viata copilasului meu in fiecare secunda ,sa nu mai stau cu gandul la sotul meu care e plecat zilnic cu masina pe sosele unde accidentele auto sunt infiorator de frecvente.
Da,sunt ingrozita de moarte,dar nici nu vreau nemurirea...

poze foarte recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu as face fash-fash cu bagheta magika sa apara 3 bebei.....
Instant. Nu in 9 luni.
Asta e, sint egoista.

Dupa asta m-as mai gindi si la o alta dorintza, de interes general.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Daca as avea o bagheta magica, v-as da tuturor cate o bagheta din asta.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

Ce-as face? Cred ca mi-as dori ca oamenii sa fie mai buni unii cu altii, si cred ca in felul asta lucrurile ar sta cu totul altfel. Desi sa fiu sincera, cum a spus si monica, as pleda mai mult pt disparitia cuvantului "boala" din vocabular si din viata noastra. As alege chestiunea cu boala , sa nu mai existe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Daca as putea, as da timpul inapoi cu 25 de ani. Apoi l-as lasa sa mearga iarasi, dar inceeeeet, inceeeet de tot....
Sau l-as opri pe loc chiar acum! (asta e depresia mea, faptul ca parca simt cum alearga timpul si isi bate joc de noi, ne face grabiti, bolnavi, batrani...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Si eu as alunga toate bolile de pe pamant.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput