Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

ce analize fac parintii pt inscrierea copilului...

(2 voturi)    Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

amik
amik
forever not yours

Romania
bucuresti

1574 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 18/08/2006 :  13:07:56 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui amik Adauga semn de carte la mesaj Trimite amik un Mesaj Privat

ce analize fac parintii pt inscrierea copilului...

...la gradinita?

mai sunt doua saptamani pana incepe alexandra gradinita si eu nu stiu ce analize trebuie sa fcaem in acest scop.directoarea gradinitei nu a stiut exact ce sa imi spuna, iar asistenta era in concediu.

si inca o intrebare:putem face analizele la policlinica cu plata,nu?

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
sanziana72
sanziana72
membru matur

Romania, brasovBRASOV
1971 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 18/08/2006 :  14:00:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sanziana72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite sanziana72 un Mesaj Privat
Pentru cresa stiu ca mie mi-au cerut raze la plamani (ca sa nu am tuberculoza) si analizele de sifilis.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

zfcristina
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
553 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 18/08/2006 :  14:09:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui zfcristina  Trimite mesaj yahoo luizfcristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite zfcristina un Mesaj Privat
Eu am fost ieri la gradi sa imi dea fisa cu analizele care ne trebuie si nu mi-au cerut nimik pt. parinti ,doar pt. copil.In schimb am o nelamurire ,daca stiti ceva despre asta spuneti-mi si mie.Pe fisa care mi-au dat-o in afara de vaccinuri ,ex. coproparazitologic si avizul epidemiologic mai este si IDR-ul.
Ieri am fost la medicul de familie si mi-a spus" nu se mai face IDR-ul"
Voi ce stiti?

botez
copiii mei iubiti
poze noi
Cristina , mamica de Craciunita Cristina Adriana (25.12.2001) si piticut Mihai Stefan (17.09.2004)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
amik
amik
forever not yours

Romania, bucuresti
1574 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/08/2006 :  14:25:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamik Adauga semn de carte la raspuns Trimite amik un Mesaj Privat
doamne, nu mai inteleg nimic.

fiecare cere ce i se nazare???mor de nervi.

Ana68
Ana68
Supercalifragelistic

Romania, timisoaraTIMIS
6488 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 18/08/2006 :  15:02:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ana68  Trimite mesaj yahoo luiAna68 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana68 un Mesaj Privat
Pe lista de analize care am primit-o eu scrie:
-coproparazitologic
-coprobacteriologic
-exudat faringian
-sangele,pentru mine,VDRL(sifilis)
-plamanii,microfilm,TBC

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

bubi
bubi
membru junior

Donator desprecopii.comDonator Teodora
 Romania, bucurestiBUCURESTI
717 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/08/2006 :  09:54:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibubi Adauga semn de carte la raspuns Trimite bubi un Mesaj Privat
pe fisa noastra zice: parinti: examen MRF

Mara mea
amik
amik
forever not yours

Romania, bucuresti
1574 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/08/2006 :  13:37:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamik Adauga semn de carte la raspuns Trimite amik un Mesaj Privat
la fetite se cere analiza secretiilor vaginale.o intrebare:cum se recolteaza?stupid question, dar mi-e teama tare de procedura...

aurastanciu
aurastanciu
membru incepator

Romania, focsani
190 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/08/2006 :  08:43:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aurastanciu un Mesaj Privat

mi-au cerut numai pt. copii:
-coproparazitologic
-coprobacteriologic
-exudat faringian
-aviz epidemiologic
-dovada vaccinari

mama de gemeni Medeea si Matei (28 noiembrie 2004)
sanziana72
sanziana72
membru matur

Romania, brasovBRASOV
1971 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 21/08/2006 :  10:41:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sanziana72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite sanziana72 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by amik

la fetite se cere analiza secretiilor vaginale.o intrebare:cum se recolteaza?stupid question, dar mi-e teama tare de procedura...

Cine poate cere asta de la fetite de 3-5 ani !? Mie nu mi se pare in regula. Esti sigura ca au cerut-o ?

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.
amik
amik
forever not yours

Romania, bucuresti
1574 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/08/2006 :  11:53:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamik Adauga semn de carte la raspuns Trimite amik un Mesaj Privat
mai, asa scrie pe fisa medicala data de la gradinita.
vaccinarile efectuate
coprocultura (data si rezultatul)
examenul secretiei vaginale (data si rezultatul)
ex. coproparazitologic (se va efectua dupa primirea in colectivitate)
reactia Schnick

booon, deci nu sunt singura careia i se pare ciudat!de-abia astept sa ma duc la medicul pediatru sa vad ce zice!

sanziana72
sanziana72
membru matur

Romania, brasovBRASOV
1971 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 21/08/2006 :  15:53:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sanziana72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite sanziana72 un Mesaj Privat
Si mie mi-au dat o fisa medicala de la gradinita cu tot felul de analize, dar mi-a incercuit pe ea doar ce spunea aurastanciu. Poate asa o fi si la tine. Nu mai stiu ce scria pe ea, dar poate ca e standard.

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com