cum aflu anul constructiei unui bloc?

cum aflu anul constructiei unui bloc? | Autor: irinaelena

Link direct la acest mesaj

Sunt in cautarea unui apartament, si, desi am spus clar agentilor ca ma intereseaza ca anul constructiei sa fie dupa 1977, am vorbit azi cu unul si am impresia ca vrea sa ma fraiereasca...zicand ca e construit in 1978. Cum pot sa aflu daca zic adevarul?

Irina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Scrie in actele casei (act de proprietate, act vanzare/cumparare etc), impreuna cu toate specificatiile (material de constructie, de ex.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Sau intrebi locatarii mai vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri...daca scrie in acte, atunci e bine.

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

quote:
Originally posted by Lona

Scrie in actele casei (act de proprietate, act vanzare/cumparare etc), impreuna cu toate specificatiile (material de constructie, de ex.)




Nu in toate actele de vanazare-cumparare e specificat anul constructiei. Acest lucru e specificat mai mult in actele de vanzare-cumparare a apartamentelor de la stat. De exemplu, in actele de vanzare-cumparea autentificate de notarii publici rar apare anul construirii blocului si numai daca rezulta explicit din actele anterioare.

O varianta de a afla anul construirii unui bloc este la Directia de impozite si taxe locale.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze petrecere 2 ani si poze vacanta Bulgaria
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Cartea de imobil. Se afla de obicei la seful scarii sau la administrator. Acolo este trecut fiecare locatar de la data constructiei imobilului si multe alte date.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Buun...speram sa pot gasi ceva informatii la administratorul blocului...asa din vorbe, nu stiu ce sa zic, mai sigur e sa vad negru pe alb

In seara asta ma duc sa vad apartamentul...daca imi place, o sa fac sigur o vizita la administrator...sa-i mai pun si alte intrebari

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Am vizitat apartamentul..si anul de constructie era trecut in cadastru...era 1980, dar au fost alte lucruri care nu mi-au placut...

Irina

Mergi la inceput