Cand incep gradi de stat?

Cand incep gradi de stat? | Autor: matahut

Link direct la acest mesaj

Salutare,
Aveti idee daca gradinitele de stat incept la 1 sau la 15 septembrie? Eu o am inscrisa pe micuta la gradinita 192 (Pisicile Aristocrate) si la sf lui august voi merge sa ii duc fisa medicala. Pana atunci poate ma lamureste si pe mine careva! Mie mi-ar conveni la 1, dar...anul scolar incep la 15?!
Marina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La noi in Arad s-au deschis de azi, teoretic era 15 august (maine).
Acum doar se joaca toata ziua, programul normal cu lectii si alte cele il incep in 15 septembrie odata cu inceperea scolii.
Dragos e la gradinita cu program prelungit.

Alina (36+) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

gradinita noastra incepe la 12 septembrie.

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003) si Maria Carolina( 26.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Mie mi-au spus sa-l aduc la 18 septembrie, impreuna cu toate actele medicale (fisa, aviz, analize).
Azi am citit in ziar ca anul scolar incepe la 15 septembrie, deci este OK daca il duc pe 18 cum mi-a spus directoarea.

Noi santem la grupa mica (mari emotii !!) la Gradi 25 pe Frigului

Ingrid si Cristi 3 ani si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miris_ spune:

eu pot sa il duc de pe 4 septembrie. oficial incep pe 18, adica pana atunci au program de voie, doar se joaca, nu fac si lectii sau alte activitati.

Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monjum06 spune:

eu am trecut azi pe la gradi si mi-au spus ca pe 1 incep gradi.
e drept ca directoarea e in concediu si mai ma duc saptamana viitoare sa imi confirme dar....
si noi suntem grupa mica la Floare de colt si am niste emotii... tot am zis ca mai e, mai e dar uite ca trece vara si incepe. mai ca imi vine mie sa plang, sa n-o mai duc. unde mai pui ca si sotu' e ba ca maica-sa e obosita si nu mai poate, ba ca o sa se imbolnaveasca, o sa planga.
orice s-ar intampla numai eu voi fi vinovata.
daca n-o duc ca e prea mica, e rasfatata, o chinuie pe maica-sa, ii e greu sa tot vina la noi.
i-am propus sa mai facem unu mic ca stau acasa cu amandoi.

va pup
monica mama lu' gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Marina, unele gradi incep de ani buni la 1 spetembrie, dar la 192 in cei 3 ani cat am dus-o pe Ozi au inceput la 15 septembrie. E drept ca vara nu incheiau la 15 iunie ci cam pe 15 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Multumesc pentru raspunsuri!
Asta e, eu speram sa pot sa o duc de pe 1 sept, fiindca teoretic pe 20 sept ar trebui sa nasc! Sigur, se poate intampla si mai devreme, dar as fi vurt sa apuce sa se acomodeze cat de cat cu noua gradi pana ii va veni surioara, ca doua schimbari atat de mari mi-e teama sa n-o dea peste cap! Dar....asta e, vazand si facand!
Marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Nastere usoara Marina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Noi pentru ca suntem in primul an de gradi' (asa ne-au spus) incepem pe 18 Septembrie .Cadrele incep pe 28 august si banuiesc ca ceilalti copilasi mai "vechi" incep de la 1.

botez
copiii mei iubiti
poze noi
Cristina , mamica de Craciunita Cristina Adriana (25.12.2001) si piticut Mihai Stefan (17.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Gradinita incepe la 1 septembrie pentru copii care au mai frecventat gradinita in anii anteriori ( grupa mijlocie ,mare etc.).Copii nou inscrisi vor incepe pe 15 septembrie (si ma refer nu numai la grupa mica ci si la copii care s-au inscris la alte grupe ).

Mergi la inceput