Pastile de slabit

Pastile de slabit | Autor: bufi

Link direct la acest mesaj

Un subiect discutat, dar sa mai zic si eu ceva si anume ce parere aveti despre folosirea pastilelor de slabit?
Eu am folosit de la Himalaya, rezultate imediate, intr-adevar iti taie foamea si pofta de dulce si am tot auzit si citit despre Heritage si Lipostop...diferentele dintre ele sunt majore, Heritage este scump, dar cunosc persoane care folosesc si au slabit, dar despre Lipostop nu am aflat nimic de la nimeni.

Poate stiti voi???

Multumesc!
Bufi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

bufi, te rog zi-mi si mie mai multe despre pastilele de la Himalaya. Eu am mari probleme acum dupa nastere cu pofta de mancare si mai ales cea de dulce(in special seara si noaptea).
Inainte de a 2a sarcina am folosit eu Lipostop, o cutie, nu am observat nici un efect, nici macar nu-mi scadea pofta de mancare. Dar probabil ca depinde si de organism.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;10300;42;1;1/c/90/t/75/s/106/k/d01f/weight.png[/img]
[/url]

POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Am luat Ayurslim de la Himalaya.
Trebuie sa iei cate 2 pastile inainte de masa, cam de 3 ori pe zi, acum conteaza si de cate ori mananci pe zi...
Si pentru rezultate, sa iei cam 2-3 luni, apa multa. Sper sa-ti fie de folos.
Cunosc si alte persoane care au luat si rezultate vizibile, doar ca TREBUIE sa te tii de ele.

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Nu stie nimeni nimic?
Chiar asa nu a luat nimeni pastile de slabit?

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

am si eu niste nelamurir si te rog dc poti sa imi spui si mie te rog de unde ai luat aceste pastile? cam cat costa si dc am nevoie de reteta!
multam mult

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Eu una nu prea ma incredere in pastilele de slabit. Oricat mi-as dori si eu niste pastile pe care sa le iau seara si sa ma scol dimineata , sunt constienta ca nu se poate. Un metabolism aveam acum ceva ani, altul am acum! Fara putina atentie nu se poate mentine o silueta. Nu va suparati pe mine, pentru cele care ati folosit sau folositi pastile, am si eu niste intrebari: cat de sanatoase sunt acele pastile si ce se intampla dupa ce nu mai luati acele pastile? Ca daca trebuie sa le iei toata viata......mai bine ma duc la sala .

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Aveam o prietena buna cand eram adolescenta care lua niste pastile pentru slabit dar pe furis pentru ca nu o lasau parintii. Erau foarte toxice pentru ficat si imi amintesc ca ea nu se simtea bine dar era disperata sa slabeasca. Nu-mi amintesc sa fi slabit vizibil.
Trebuie sa specific ca era pe vremea lui Ceasca si deci nu se gaseau prea multe si nu cred ca erau prea bune medicamentele de genul asta.
Nici eu nu cred in asa ceva... desi tare mi-as dori.


Fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by dana d

Aveam o prietena buna cand eram adolescenta care lua niste pastile pentru slabit dar pe furis pentru ca nu o lasau parintii. Erau foarte toxice pentru ficat si imi amintesc ca ea nu se simtea bine dar era disperata sa slabeasca. Nu-mi amintesc sa fi slabit vizibil.
Trebuie sa specific ca era pe vremea lui Ceasca si deci nu se gaseau prea multe si nu cred ca erau prea bune medicamentele de genul asta.
Nici eu nu cred in asa ceva... desi tare mi-as dori.

Dana, incearca Monti. Eu cred ca ai reusi cu el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor sa stiti ca nici eu nu sunt fun pastile de slabit, dar intra la categoria "am facut-o si pe asta". poate ca este curiozitate in momentul in care vezi ca cineva a slabit cu pastile...hai sa incerc si eu. pe de alta parte pastilele fac parte si din seria celor care trebuie incercate si daca mai sunt si rezultate sa le spuneam si altora.

eu am sa iau Lipostop, poate se intampla ceva...

trecand un pic peste subiect am tot citit despre ceva, respectiv a se bea dimineata pe stomacul gol, un pahar de apa cu o lingura de otet de mere si o lingura de miere, timp de 2 saptamani...se slabesc cca 4 kg...nu se repeta decat dupa 3 luni.

stiti ceva? ati auzit de asta?

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Sotul meu e la cura de slabire cu Heritage, insa abia acum a inceput. Rezultatele in 2 saptamani sunt ca a slabit 4 kg. Reduc pofta de mancare si dulciuri, sunt 100% naturale (zic ei:), insa nu fac minuni daca nu se respecta cat de cat un regim lejer si ceva miscare.
Am apelat la pastilele astea dupa ce le-au incercat alte persoane cunoscute si au avut efecte foarte bune. Totusi dupa ce o persoana a slabit cat si-a propus, trebuie sa incerce sa se mentina, nu sa se lase pe tanjeala si sa dea iama in blide

Nu stiu care sunt preturile la alte pastile, noi am luat Heritage de zi (fara cele de noapte) si pt o luna de zile, cu 3 pilule/zi, costa in jur de 80 RON.

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput