Solutie pentru puncte negre si acnee - Favisan?

Solutie pentru puncte negre si acnee - Favisan? | Autor: printze

Link direct la acest mesaj

Am descoperit aceasta solutie care se zice ca face minuni in cazul punctelor negre. Pe prospect scrie ca se aplica 8-10 zile consecutiv dupa care se face o spalare cu tarate de grau... si gata punctele negre dispar.
A incercat cineva aceasta lotiune?
Are efect?
Sunt hotarata sa o incerc. Daca poate inlocui un tratament cosmetic, atunci isi merita banii. Si nu costa decat in jur de 3 RON.
Pupici.

printze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Si pe mine ma intereseaza subiectul asta foarte mult, doar ca de acest produs nu am auzit.

L-am cautat pe net si uite ce am gasit:
http://www.favisan.ro/Roman/index.php?categ=16&cod=m.001

doar ca nu inteleg partea asta: "punctele negre se elimi-na printr-o simpla spala-re cu tarate".

Daca a folosit cineva si are si rezultate, indiferent care sunt acestea, sa ne spuna.

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 17girl spune:

yep! mi-a diminuat considerabil nr punctelor negre in vreo 2 saptamani, inca o folosesc dar e f buna si rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Se cumpara de la farmacie?si chiar e necesara acea "spalare cu tarate"?

Va pup!!

"Vei fi cu atat mai fericit cu cat va trai mai mult in tine copilul ce ai fost!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 17girl spune:

eu l-am luat de la un magazin naturist/plafar. gomajul ala elimina si ultimele puncte negre, ajuta desigur si el. eu acum mi-am facut iar un gomaj (nu cu tarata ci cu gomant bioderma) si am observat ca nu mai am aproape deloc. sunt tare happy


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Eu am fost sa-mi cumpar, dar la farmacie nu am gasit, incerca farmacista sa-mi dea altceva.
Am sa merg azi la plafar si sper sa gasesc.
Cand apar rezultatele? dupa cate zile?

17girl cum folosesti? seara?
multumesc!

Bufi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Si eu am inceput sa o folosesc. Am cumparat-o de la un magazin de produse naturiste. Da, eu o aplic in general seara, pentru ca are o culoare identica cu iodul (galben-maroniu) si arati "mascata", dar pana dimineata se curata tenul. Mai am cateva zile si trec si la gomaj. Sper sa mearga. Acum am mai mult curaj, mai ales ca am citit si o experienta reusita in acest sens.
Pupici

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Eu n-am gasit nicaieri in oras . Nici la magazinele naturiste nici la farmacii.
Mai caut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Eu nici pana acum nu am gasit si imi este ciuda, asa ca nu am altceva de facut decat sa caut in continuare. se pare ca nu este un produs cautat/ vandut la plafar, ca de farmacii nu poate fi vorba...oricum abia mi-am facut tratament cosmetic, asa ca 2 saptamani nu am probleme si sper ca in timpul asta sa gasesc.

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

quote:
Originally posted by bufi

Eu nici pana acum nu am gasit si imi este ciuda, asa ca nu am altceva de facut decat sa caut in continuare. se pare ca nu este un produs cautat/ vandut la plafar, ca de farmacii nu poate fi vorba...oricum abia mi-am facut tratament cosmetic, asa ca 2 saptamani nu am probleme si sper ca in timpul asta sa gasesc.

Bufi



eu mi-am luat azi, Bufi. Nu stiu daca esti din Buc si dac te va ajuta informatia de la mine ...
e un plafar la o statie de tramvai 32 de la unirii inspre rahova (intersectia regina maria - 11 iunie) ... am dat 50 000 lei vechi ... dar o sa ma apuc de tratament dupa ce vin din concediu

Zambeste-mi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Sunt din Bucuresti.
Multumesc catrinelteodoru!!!

Oricum pe unde am intrebat toata lumea se uita la mine si parca le ceream ceva ciudat, incercand sa le explic ce este, pareau si mai uimite doamnele respective.

Bufi

Mergi la inceput