Cui ii plac desenele animate???

Cui ii plac desenele animate??? | Autor: jesia

Link direct la acest mesaj

Mie imi plac foarte mult desenele (unele) ma uit mereu la Tom&Jerry, Fam Flinstones, Shrek,...etc.De craciu spre exemplu ma simt mai "copil" decat de obicei si vad mai multe desene.Voua vi se intampla?

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Si eu ma uit la desene si cam tot cum zicisi tu de sarbatorile de iarna ma apuca mai tare nostalgia copilariei ... ma uit la desene, la filme siropoase despre Craciun..

Nu suport insa desenele astea japoneze moderne, care mai mult ca sigur le dau gratis televiziunilor ...

Mie in plus de cele enumerate de tine imi placeau si desenele animate rusesti ( vechi .. de cind eram eu copil anii '70 ). Povesti rusesti cu tari si tarine ... Am avut placerea sa le revad pe un canal italian la o emisiune pt copii.








Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Daaaaa, inca ma mai uit la desene animate ! Mereu am fost un copil ... si inca mai sunt !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Eu ma uit la desene ciudat de mult. Adica nu merge tv decat pe Cartoon. Deja le stiu pe de rost. Mor dupa Lab. lui Dexter si Scooby Doo. Ca norocul ca ies afara cu copilul, dar cand ploua sau am de lucru...cartoon. Unii ascult muzica toata ziua, eu ma uit la desene.

mamica fericita de Dany-boy

www.dropshots.com/svety" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Am reusit sa-mi pun la punct o colectie de filme de desene animate: Bambi, Cartea Junglei, Pinochio, Calatoriile lui Guliver, Doamna si vagabondul, Regele leu, Madagascar, Frumoasa si bestia, Shrek, 101 dalmatieni, Alba ca zapada, Pisicile aristocrate. Mai am de cautat si altele, printre care Ferma animalelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by akella

Am reusit sa-mi pun la punct o colectie de filme de desene animate: Bambi, Cartea Junglei, Pinochio, Calatoriile lui Guliver, Doamna si vagabondul, Regele leu, Madagascar, Frumoasa si bestia, Shrek, 101 dalmatieni, Alba ca zapada, Pisicile aristocrate. Mai am de cautat si altele, printre care Ferma animalelor.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea



Cum e ferma animalelor.......ca poate il trec si eu in colectia mea

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Este un desen animat vechi; este vorba despre un fermier despotic, in ferma caruia animalele au decis sa-l alunge si sa conduca singure ferma. La inceput, totul era bine si frumos, toate animalele erau egale in drepturi (ba chiar scrisesera pe zidul casei sloganul: Toate animalele sunt egale!). Insa porcilor, ajunsi la conducere, li s-a urcat puterea la cap si au devenit si ei, la randul lor, tirani. Pe zidul casei au aparut si alte cuvinte: Toate animalele sunt egale! Dar unele sunt mai egale decat altele... E frumos si educativ filmuletul asta, eu l-am vazut cand eram mica (sa tot fie vreo 25 de ani de atunci).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Daaaaa!!! Ma uit eu mai mult decat copilul. In afara unei pasiuni mai vechi pentru LABORATORUL LUI DEXTER (fratele meu mai mic imi spunea ca sunt ca DIDI)si TOM SI JERRYmai am o oarecare nostalgie fata de PIFsiHERCULE!

Mai am si o colectie de filmulete de la: Alba ca Zapada, Pinocchio, Alice in Tara Minunilor...clasicele Disney pana la cele mai noi cum ar fi The Country Bears (jumate film jumate desen), Spada Fermecata, The Fox and The Hound (am si plans la asta)...

Sunt superbe insa cele vechi sau cele noi care respecta acest tipar. Sunt alergica insa la Pokemoni, Vaci nebune si alte creaturi de nu dorm eu noaptea dar copilul!

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Unele desene date la tv sunt de-a dreptul tembele: Cow and chicken, Two stupid dogs, Ed, Edd and Eddie... Nu stiu ce ar putea un copil sa invete bun din ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Calule mananci ovaz? Cam asa si eu cu desenele animate. :))
In speciale filmele Disney vechi. Si eu am inceput sa-mi fac colectia de desene. Le savurez singura, ca sotului meu nu-i plac astea. El colectioneaza animee-uri.Copiii nostrii vor avea de unde sa aleaga :))

Amintea cineva de desene animate rusesti. Le priveam cu gura cascata cand eram copil, inclusiv filmele rusesti inspirate din basme -pe canalul ucrainian sau moldovenesc.
Acum nu stiu de unde as putea face rost de ele. Nu am decat niste carti cu povesti rusesti, pline cu poze cu tzari si tzarine.
Un film de desen animat descoperit acum : The last unicorn. Foarte frumoooos! dupa cartea cu acelasi nume a lui Peter Beagle. Vi-l recomand!


Nickidutza
The day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by akella

Unele desene date la tv sunt de-a dreptul tembele: Cow and chicken, Two stupid dogs, Ed, Edd and Eddie... Nu stiu ce ar putea un copil sa invete bun din ele...

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea


Si mie mi se par tampite desenele astea ...sunt tare urate......pai pe astea sa le interzica ca sunt niste prostii.....nu tom & jerry (am inteles ca vor sa scoata tom & jerry ca instiga la violenta)...pe naiba de cow & chicken ce mai zic...

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput