Help, cum va spalati adidasii la masina de spalat

Help, cum va spalati adidasii la masina de spalat | Autor: dianette

Link direct la acest mesaj

Buna ziua! Am niste adidasi faini si de firma pe care insa ii tot ocolesc in ultimul timp ca s-au murdarit si mi-e sila sa ma chinui sa-i spal de mana. Am auzit ca unele persoane ii spala la masina de spalat. Cum o faceti? Ca eu sunt mai noua si la capitolul asta ... Ma gandesc ca nu e bine sa tin 1 ora adidasii in apa pana se termina programul de spalat, ca orisicat, sunt si ei lipiti cumva si nu vreau sa-i iau albi si sa-i arunc pe urma ca s-au stricat.
Se poate seta masina pt. un program de 5-10 minute? Scuzati-mi ignoranta ! Multumesc pt. orice sfat pe care mi l-ati da !

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

eu am indesit cu program special pt incaltamintea sportiva

programul dureaza 30 minute si se spala fara detergent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Ce marca sint? De ce nu contactezi firma...fiecare model este diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Eu ii spal (si nu numai adidasii, ba simulte alte incaltari) in programul obisnuit, printre haine (asta dupa ce i-am clatit in prealabil). daca ai asa strangeri de inima si nu ai program special pentru incaltaminte, baga-i in sosete ;). Serios.



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentin73 spune:

In masina de spalat la program normal.
Atentie la temperatura sa nu fie prea calda pentru ca au si sintetic si acesta se strange la spalat.
Am patit-o tot cu o pereche de firma, erau din panza si nu m-au mai incaput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

In programul de 30 de minute, la 30 grade si cu detergent. Ies super curati. Si incaltamintea lui bb o bag tot acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

va multumesc frumos pentru raspunsuri ... Deci daca n=am masina de spalat cu program special pt. incaltaminte ... nu exista posibilitatea de a-mi "face"(seta) eu un program care sa dureze mai putin decat cel normal ... adica acolo 15 minute, maxim 30.
Dar daca voi ziceti ca ati spalat si cu program normal... Oricum , mai astept raspunsuri, poate cine stie, exista vreo formula magica ...
Ca marca, Guestus, sunt Puma ... nu m-am gandit sa-i intreb pe cei de la magazin ... mai astept aici , pe forum ... dar daca am drum pe langa ei o sa intru sa-i intreb. Merci de idee .

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Iata cum procedez eu:
In primul rand,ii spal putin cu mana pentru a scapa de noroi,nisip. Scot sireturile.Dupa aceea,ii pun intr-un saculet,mai bine zis doi (confectionati dintr-o fata de perna veche),si ii pun la spalat impreuna cu celelalte haine.
Adidasii ies curati,ca noi.
Cel mai bine se preteaza la spalat Nike,Adidas, Reebokcare nu se dezlipesc nici dupa multe spalari.Fila si Diadora sunt mai putin rezistente,dupa cateva spalari raman fara talpa.
Trebuie sa ai grija doar la temperatura, sa nu fie mai mare de 60 de grade ca s-ar putea sa se scurteze chiar cu doua marimi.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

Multumesc! Tocmai i-am scos pe-ai mei din masina de spalat... Nu sunt f. incantata. Se cunoaste ca i-am spalat dar nu sunt "curati, ca noi" cum tot auzeam si inainte. I-am pus la un program de 30 de minute la 30 grade apa si nu stiu cum sa spun, partea aia dinauntrul pantofului care initial era alba acuma e asa ... un bej . Poate data viitoare am mai mult succes (cred ca o sa-i bag si eu printre rufe ).
Oricum va multumesc pt. raspunsuri. Noapte buna !

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu am program de incaltaminte tot la 30 min si 30 grade si sunt foarte multumita de rezultat. Si intotdeauna folosesc Ariel!
Dianette incearca sa maresti putin timpul 40-50 min si 40 grade.




Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

dinette, si eu am tot puma si ii spal la masina de spalat impreuna cu alte haine si sunt multumita de cum ies. deci nu am program special.

Nunta 02 07 2005
Mare iulie 2006



Mergi la inceput