Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Adolescentii (12-18 ani)

cadou de majorat

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

tomecica
SOLDATELUL DE PLUMB

Romania
bucuresti

1107 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 07/08/2006 :  23:17:30 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tomecica  Trimite mesaj Yahoo lui tomecica Adauga semn de carte la mesaj Trimite tomecica un Mesaj Privat  Reply with Quote

cadou de majorat

Salutare . va rog sa ma ajutati sa pot sa aleg un cadou pentru un baiat ce face 18 ani. nu prea stiu ce-si doresc tinerii in ziua de azi , nu stiu ce sa-i cumpar ca sa-i fie pe plac . dati-mi ceva sugestii.
multumesc mult.

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii cu fetitzele mele ADRIANA STEFANIA [05.NOIEMBRIE.1998] SI ALEXIA MARIA [ 24 OCTOMBRIE 2004]
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
ingerash
ingerash
I love dogs!

Donator desprecopii.com
 Romania,
1409 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/08/2006 :  01:42:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingerash un Mesaj Privat  Reply with Quote
vreau sa-ti zic din start ca mie mi-a placut absolut tot ce am primit de majorat :)
poate iti faci vreo idee: cd+dvd writer, jucarii de plush, cani traznite, prezervative, chilotei rosii :), carti, un tablou facut de cea mai buna prietena (colaj de poze cu noi 2) + o prezentare in powerpoint la care am plans de sarea camesa de pe mine (tot de la ea, de la ea defapt am primit o multime de chestii), un fular cum se purta in iarna, bijuterii, chestii de decorat, lumanari parfumate, bete parfumate (probabil am uitat alte maruntisuri pt. ca am primit de la gasca multe chestii cu valoare simbolica pt. noi ;))
De la parinti am primit un aparat foto digital pe care mi-l doream la nebunie si ei au reusit pana in ultima clipa sa ma prosteasca ccc ca mi-au luat un...blender
si bani am primit bineinteles.
Am mai vazut la baieti ca au primit tot felul de jocuri si joculete si chestii pentru comp sau console de jocuri, parfumuri originale, haine original, etc

Ai o multime de optiuni, cel mai bine ar fii daca ai stii ce ii place, de ce e pasionat, etc
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
corina costea
corina costea
membru incepator

Romania, timisoara
304 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/08/2006 :  15:03:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite corina costea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fiica mea a fost la un baiat la majorat si i-a dus in plic 500000 lei.
Dar asa cum a scris si ingeras la baieti cel mai bine prin chestii care se folosesc la comp.Crede-ma au mare succes... si astea merg si la fete ca si ele mai nou nu se mai dezlipesc de calculator si isi iau tot felul de minuni sa imbunatateasca comp.

Idei sunt acum depinde si de cat buget dispui pentru asta.

Corina
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Lemoni
Lemoni
membru matur

Canada,
1800 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2006 :  03:24:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
haaaaaaaaaaaa asta e buna un baiat la 18 ani isi doreste o masina! e foarte simplu.
Lemoni
Lemoni
membru matur

Canada,
1800 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2006 :  03:26:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asta daca e baiatul tau bineinteles .
joker
joker
membru junior

Romania, in paradisul schizofrenicilor
1277 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2006 :  20:02:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui joker  Trimite mesaj yahoo luijoker Adauga semn de carte la raspuns Trimite joker un Mesaj Privat  Reply with Quote
in limita bugetului as sugera, bineintele daca nu are, un telefon, o camera digitala,un soft-cu licentza a ceva interesant...baietii sunt pragmatici si destul de bine ancorati in realitate, astfel incat orice are legatura foarte mare cu hobby-urile lui ar fi bine venit...

eu ti-as sugera o carte, mai ales daca nu il cunosti foarte bine...e un cadou neutru si de apreciat, mai ales daca e una care a creat "isterie" la ora actuala...

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

olim
olim
mamica fericita de Alex

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 France, beaupreau
9629 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 13/08/2006 :  20:11:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si pentru o fata?
Sora mea va implini 18 ani si cum noi nu avem mama as dori sa stiu ce cadou i-as putea face.
Multam pentru raspunsuri.
aschiutza
aschiutza
membru matur

Donator pentru dianaDonator Andrei
 Germany,
2962 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/08/2006 :  21:10:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aschiutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Olim, sora mea a primit la majorat un inel de aur , pe care il mai are si acum. O bijuterie, poate fi si purtata si pastrata- asa ca eu il vad ca un cadou potrivit pt asa o sarbatoare (eu am primit adidasi si 2 CD-uri cu Pavaroti: am fost un pic cam trista )

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

olim
olim
mamica fericita de Alex

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 France, beaupreau
9629 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 14/08/2006 :  17:41:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu ii place deloc aurul, iar argint are deja 1kg cred.
Oricum multam pentru parere.Astept alte idei.
craciunitza
craciunitza
doamna Gabi

Romania, Bucuresti
2365 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/08/2006 :  19:30:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui craciunitza  Trimite mesaj yahoo luicraciunitza Adauga semn de carte la raspuns Trimite craciunitza un Mesaj Privat  Reply with Quote
olim, un colier din pietre naturale, da' naturale sa fie, nu facaturi din sticla. Costa in jur de 100EUR.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Lemoni
Lemoni
membru matur

Canada,
1800 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/08/2006 :  20:14:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pt ca nu ii place aurul galben, poti sa cumperi un lantisor de aur alb , eventual cu poza mamei tale in medalion ,cred ca ar fi un cadou frumos pe care il va aprecia .
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com