All about Constanta (78)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Deci, nu-i ok dr. asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

salut fetele,
noi nu avem timp de net decat de citit,profitam la maxim k e tati cu noi k dupa ce pleaca vine abia de Craciun.pleaca miercurea urmat.poate ma duc eu la el pana de dk o sa pot.stam cu fata amandoi si ne jucam,o scoatem in oras,la plimbare,ne scoatem in oras seara fara bazaila.apoi venim la bazaici(de majorit datilor chemati de urgenta la ea k maraie sau urla in continuu) si avem noptile noastre de comando,dar suntem fericiti toti 3.
a mea fata e incorigibila,chiar dk ii dau numai lapte formula se trezeste de 2-3 ori.am incercat si varianta fara san noaptea.o luna .de pe 6 aug e iar in criza de dinti,acum e pe trecute si accepta formula seara,dar pana acu' 2 seri nu mai vroia decat san si se trezea de n ori/noapte.deja eu m-am obisnuit,am stiut k e o alta serie de masele,canini
eu stiu k se ureaza de Maria mica,dar pana si nasa noastra s-a aniversat pe 15.asa ca urez si eu:sa traiti cu numele Mariilor
urez si copilasii nascuti in zilele in care nu am mai intrat

va pup



de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am vazut si pozici frumoase
k veni vb pe mine ma cheama Anca in real life.
pa.


de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Madaluta, suma la care te-ai gandit eu cred ca e ok. Doar ca se adauga ceva si pt. anestezist. Nu cred ca o sa iti pretinda vreo suma, iar plata se face dupa. Eu am nascut normal cu Lutescu - el si sotul meu a vrut sa "discute" inainte, la prima nastere, dar nici nu a vrut sa auda, i-a zis clar, vorbim dupa. Eu nu as prea crede ca e vreun medic care sa iti impuna o suma de bani sau sa iti spuna ca nu e destul. Dar poate sunt eu prea naiva .

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Carmen (babyyy),iti multumesc si tie, si fetelor care ti/au raspuns. Cand ti/am citit mesajul, crede/ma ca m/a taiat burta. La baie, ma gandeam ce bine ar fi sa nasc natural. Suma mi se pare enorma. Eu am pregatit pt spitalizare 15mil cu totul. Ma gandeam insa ca mi ii voi cheltui pe toti. Fetele m/au mai linistit. In plus, o fosta pacienta a doctorului meu a fost foarte amabila si mi/a spus ca ea in 2004 i-a dat 100 $. Eu ma gandeam ca daca nasc norma ii dau 150-200 euro (de, au mai crescut preturile), iar daca nasc prin cezariana:200-250 euro.
Pe de alta parte, auzisem si eu ca dr. Rusa e ceva mai piperat la pret. Cred ca ti/am spus ca si mie mi/a fost recomandat, dar intre timp auzisem de dr. Dobre Mihaela ca fiind si femeie si f. cumsecade. A doua sarcina dansa mi/a urmarit/o si a fost tare amabila. M/a tinut numai in CM, dar din pacate, nu m/a consultat niciodata. La un moment dat i/am spus ca am avut niste sargerari si dureri de burta ca niste cutite, dar nu s/a alarmat. Dupa doua saptamani, cand m/am dus din proprie initiativa sa fac un eco, am aflat ca sarcina se oprise cam atunci cand sangerasem. M/am dus imediat si am cautat/o la spital si m/a chemat a doua zi la 12,30 sa imi faca si dumneaie un eco. E drept ca nu a precizat unde, si eu stiam ca avea pana la 13 program la Spitalul Militar. Dar cand m/am dus, plecase, iar asistenta mi s/a parut o scortoasa (sa nu spun mai mult, mai ales ca eram intr/o depresiei...) Asa ca, fiind pregatita pt chiuretaj, m/am oprit la dr. Deheleanu, ca e foarte aproape de mine, si m/a operat el (e drept, cu tigara in mana). Noroc ca a venit sotul sa ma ia, ca mi/a fost atat de rau...
Madaluta, si eu lucrez tot in invatamant. Tu cam cat ai de gand sa ii dai dr. tale? Eu nasc la inceputul lui feb, asa ca nu s-or modifica in asemenea hal preturile. In plus, stiu ca dr. ta e si mai scumpa ca dr. Rusa (din cate stiam, cabinetele Lutescu sunt no. 1 in Constanta). Tu te/ai apucat sa cumperi ceva pt copil? Eu am un patut de la sora mea, si ma gandeam sa il vopsesc in portocaliu cu galben (cred ca voi avea fetita pt ca am vistat de 3 ori flori), dar mama nu vrea sa mi/l dea inca. Ma gandeam ca acum am timp ca sunt in vacanta,apoi incepe scoala, poi vine frigul etc.

Mihaela 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Buna fetele:)Doar ce m-am intors de la casa casat ,,, au scos actele niste prieteni,,, s asa emotionata,,,mi-am amintit de nunta mea
Vad ca tot vb despre bebei vostri , ce nazbatii mai fac:)frumos:)simt ca nu apartin acestui loc pt ca eu inca nu am ce povesti,,,, dar intru eu mai des cand voi naste:)
Maine avem sedinta de locatari la administratie,,, vor sa mansardeze deasupra blocului,sa faca garsoniere si au chemat o firma cu care sa discutam.Noi ne bucuram pt ca stam la etajul 4 vara mori de cald(eu practic stau doar in bikiny in casa in rest nimic si cur apele pe mine )iarna este frig , fa aerisire la calorifere zilnic,, ne ploua in casa cu toate ca am facut izolatia,,, vara aceasta pe ploile alea ne-a curs apa exact pe la [priza si intrerupatorul de pe perete si iesea un fummmmm ne-am speriat!Vad eu ce fac , oricum e o veste buna pt noi ,,, sotul este in voiaj asa ca trebuie sa iau o decizie pt amandoi.Chiar ii spuneam acum in sms ca orice refuz/esec este cu un scop:Dumnezeu are grija de noi toti.Am vrut sa facem acoperis dar erau fffff multe bete in roate , am vrut acum 2 luni sa schimbam toata instalatia de incalzire pe toata coloana pt ca platim mult dar nu avem caldura,,,, vecinii nu au fost de acord !!! mori!ai $$ vrei sa investesti in confortul apartam tau dar depinzi de altii.
Tot raul spre bine si maine sper ca toti locatarii sa fie de acord!
Madaluta-pretul care l-ai zis este bun ,,, as vrea sa dau si eu atat dar nu stiu ce sa zic,,,eu sunt la Rusa,,, mai toate dau 300-350,,, are tariful foarteeee ridicat pt ca este si sef de sectie,el cu gura lui i-a zis unei paciente ca onorariul e de 300 euro(asta la ultimul consult),dau 1 mil de fiecare data cand merg la el, etc,,, oricum ma bucur ca e parolist si vine oricand la orice ora chiar si in toiul noptii daca il suni si asta imi da incredere si siguranta.plus referintele foarte bune pe care le are.
Crixia-nu stiu ce sa zic,,,, o prietena a nascut in saptamana mare dinaintea Pastelui cu ea,,, dar nastere normala,,, a fost alaturi de ea ,,, a fost atenta cu ea,,, grijulie,,, i-a dat loc intr-un salon foarte curat,modern,si nu era in rezerva! la etajul 6 unde e Rusa sef de sectie,acolo are ea pacientele internate.O chema cam des in ultimul trimestru de sarcina dar de cateva ori i-a refuzat $$/consultatie,,, nu o urca pe acea masa speciala o consulta doar cu eco intravaginal,,, prietena mea e foarteeee multumita de ea.A aleso pe Dobre pt ca auzise multe lucruri bune despre ea .Asta am auzit asta iti zic.In momentul in care am aflat ca sunt insarcinata eram cam inconstienta,,, nu ma gandeam sa aleg un dr bun etc ,,, vroiam un doctor ,,atat! si mi-am facut programare la ea pt ca stiam de la prietena asta.Norocul meu ca intre timp m-a sunat nasica sa ma felicite ,, am mai vb cu alte pers si mi-au zis "du-te la Rusa!" si asa am facut:)
Fiquelle-stai linistita ca nu m-am suparat:)
Buna Ancaaaa!:)
Multumesc Cornelia chiar ma intrebam cand sa ii dea sotu $$ inainte sau dupa operatie.

Haideti ca v-am ametit :) va pupppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

salut!
cu intarziere transmitem si noi "La multi ani" Mariilor si...derivatelor numelui.
eu am nascut cu dr. dobre si am fost ff multumita de ea , chiar am pastrat-o ca medic ginecolog si dupa. pe viitor intentionez sa apelez tot la ea.
fiecare are dreptul sa aiba o parere.

multa sanatatela toata gasca!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

mihacarm te rog sa ma crezi ca nici mie nu mi-a picat bine cand am auzit.o prietena a nascut prin cezariana acum,,, cu Tica :350euro lui; 150 euro anestezistului ,, etc,, mi-a venit rau ,,, a fost singura si prima care m-a pus pe ganduri ca totusi trebuie sa ma interesez si eu,,, o alta prietena va naste tot luna aceasta cu Cristureanu ,,, si ea s-a interesat :tot 350 euro cezariana,,, ce sa mai zici?ce sa mai faci daca te-ai inhamat?Imi pare rau pt sarcina oprita din evolutie :(Eu cred ca as innebuni!!! si doctoru ala asa de inconstient?pai un chiuretaj ca si alte interventii trebuie facut intr-un mediu steril nu cu pipa in mana ,,, Doamne am auzit-o si pe asta!!! si ma miram de Dr meu:ii ia 2 min de pacienta la chiuretaj ,,,, nu mi-a venit sa cred,,,asteptam sa intru cand se facuse 6.00pm ,,, si aud"gata intra cele cu chiuretaj " nu stau nici 10 min ca le-a terminat pe toateee!!Va doresc tuturor numai bine si multaaaaaa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana, drum bun si revedere cat mai dulce!!!!!

Cornelia, ati mai fost prin parc??? Ce mai face Maria? Ar mai vrea sa iasa cu baietii??? hihi...

Crixia, spor la intamplari atunci!!!! David a fost tot asa...o surpriza super placuta...(de fapt la inceput ne-au trecut fiori de teama)

Roxa, voi ce mai spuneti??? CE mai face Pat? Ii place noul pat???

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
mai dragi gravidute daca mai aud o data ca nu va simtiti bnie aci...ma supar! si io-s mai rea din fire...sa va zica fetele (sper sa nu o ia nimeni in serios.....glumesc!) dar imi palce sa cred ca toate suntem aici, de aceea se si numeste subiectul asa. nu suntem doar mamici!
Carmen, Rusa e ok, nu ai de ce sa iti faci griji. iar tariful de 300euro mi se pare mai muuult decat suficient! succes la pusul acoperisului.
Sanzi vazut poze, fff misto. Patrick e fericit cu patul nou, ramane problema adormitului in el...pe care pe mine ma cam dispera....sper sa ii treaca!
fug la treaba, o zi frumoasa tuturor!


Mergi la inceput