Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 73

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Am luat acum Iwostin, hidratant matifiant. Nu mai luceste fata si crema persista pina seara.
Inainte am avut Efaclair de la Roche posay ( un moft indeplinit ). Bun si asta, dar exagerat de scump si cam mica cantitatea.
Acum vreau crema de noapte de la iwostin, am citit pe undeva ca e tare buna pentru ten acneic. As incerca si batonul corector antiaacneic.
Crema cu factoir de protectie nu am luat inca; ies putin afara.

Caut acum crema de protectie solara pentru copii , pentru corp si fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Copiez ce am scris la un alt topic, poate sunt fete care folosesc Gerovital.

"Eu mai am cativa ani pana la 40 dar au inceput sa-mi apara riduri de expresie mai ales in jurul gurii. Ma gandeam sa nu mai rad deloc, sa stau precum Victoria Beckham, serioasa, dar nu prea pot.
Apoi am gasit o crema de fata cand am fost in Ro, am luat-o de curiozitate, ca am auzit mereu de Ana Aslan si niciodata nu folosisem nimic.(eu sunt dependenta de cumpararea de creme ca alti oameni de cumpararea pantofilor) Sper ca nu se considera reclama, am luat atunci Gerovital H3 Evolution, intense moisturizing. A fost ok, de asemenea am luat 1 Gerovital H3 Evolution, Restructuring Anti Aging Cream si am fost uimita de ce efecte are pe fata mea. Dupa o luna abia mai observai riduri de expresie. Cand am termina Gerovital, am folosit Shiseido, Chanel -Hydramax, Philosophy-Hope in a Jar dar nimic nu a avut acelasi efect ca Gerovital H3.
Acum ma gandeam sa o rog pe mama sa-mi trimita din nou Gerovital H3 dar intre timp am citit pe net si am inteles ca Gerovital H3 contine procaina, care este un fel de anestezic, si nu stiu daca este safe ca sa-l pun in fiecare zi pe fata mea. Probabil ca din cauza anestezicului a fost fata relaxata dupa folosirea acestei creme.

A auzit cineva de ceva side-effects la Gerovital H3?
Deasemenea, nu am auzit ca multa lume in Romania sa foloseasca crema asta. Oare este pentru ca li se pare scumpa(cred ca era 35 de lei anul trecut) sau pentru ca nu o considera sigura?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Cred ca din cauza ca li se pare destul de scumpa si nu au incredere. La banii astia pot lua ceva dela Bioderma sau mai pui ceva si iei de la Avene. Eu am acum pe fata Gerovital H3 Evolution, cea cu 15 SPF. Sincer, eu nu sunt foarte incantata de ea. SPF-ul mi se pare prea mic, plus ca eu o simt pe fata, imi luceste fata, etc. M-am dat dimineata cu ea ca nu mai stiam cu ce sa ma mai dau ... Am vreo doua de la Bioderma dar si cu astea imi luceste fata, una e culmea matifianta si are 30 SPF si tot imi luceste fata si una cu 5- SPF care are si un pic de colorant in ea ca sa nu mai folosesc fond de ten acum vara si fata mea arata groaznic cu ea pe fata... Nu mai stiu ce sa mai folosesc, masti cu argila, masti pentru inchiderea porilor, geluri de curatare si pentru pori dilatati si lupta mea e in van...
As vrea o crema matifianta dar nu sa fie doar cu numele si sa aiba si SPF macar 25. Puteti sa-mi faceti vreo recomandare?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Stiti cumva daca este buna acea lotiune matifianta de la Loreal?
Nu am gasit foarte multe lucruri despre ea, as vrea sa iau dar nu stiu cat de buna este. e acum am vazut la nu stiu ce revista cam la jumatate de pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Am rasfoit subiectul acesta de nenumarate ori, dar o iau de la inceput acum (sunt la pag. 13) pentru ca imi place tare mult si am nevoie de informatii pentru a-mi achizitiona o crema de zi. Caut una cu SPF min. 15 si antirid. Am peste 30 de ani, ten normal. Va multumesc pentru eventuale sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Si multe lucruri utile am mai gasit aici: http://despreten.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Pentru Bettercy:
Din intamplare stiu destul de multe depsre Gerovital:)
Procaina a fost in formula initiala a cremei Gerovital H3. Aceasta substanta insa, la un moment dat a fost interzis a fi folosita in compozitia produselor cosmetice si a fost inlocuita cu un alt compus, similar dar inofensiv.
Asadar, nu te astepta sa ai efecte secundare de la Gerovital..:)Toate ingredientele sunt testate si nu au efecte secundare nedorite.
Nu ai auzut destul de multe despre Gerovital H3 Evolution pentru ca a fost lansata oarecum mai de curand. Insa uite ai facut un bun review.. este intr-adevar o gama foarte buna. Eu din aceasta gama m-am indragostit de Exfoliantul Enzimatic si de Serul pt riduri - ochi - buze - frunte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Stie cineva o crema potrivita pentru ten sensibil si cu cuperoza? Din ce am mai citit e recomandata o crema cu ceramide. Cam care ar fi variantele?
Inteleg ca orice crema de zi folosim vara/iarna trebuie sa aiba factor de protectie? Ce factor?
Multumesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel__ spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Stie cineva o crema potrivita pentru ten sensibil si cu cuperoza? Din ce am mai citit e recomandata o crema cu ceramide. Cam care ar fi variantele?
Inteleg ca orice crema de zi folosim vara/iarna trebuie sa aiba factor de protectie? Ce factor?
Multumesc .

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)


Eu am folosit Ruboril alternat cu Metroruboril, in cura de 6 luni. Mi-a facut foarte bine, dar usuca destul de tare tenul din ce mi-aduc aminte. In general, le gasesti in farmacie, vad ca mai sunt de la Ivantherm, Iwostin, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

A folosit cineva creme din gama Deuteria, de la renumitul doctor dermatolog Ioan Nedelcu?
Parca as fi tentata sa imi cumpar si eu, pretul este destul de accesibil (in jur de 60 de ron)dar sunt curioasa daca sunt bune

Pupici

Mergi la inceput