Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

ellinia, sambata - duminica a fost o explozie solara (cauza necunoscuta inca) si radiatiile au avut valori de trei ori mai mari decat in mod obisnuit. De asta si arsura ta, din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

ellinia

Spf, cat mai mare , un 25 ar fi ok, daca esti asa sensibila, Guerlanul are fond de ten cu Spf mare, estee lauder, si mai sunt

cele cu 15 , sunt ok si ele, dar pt putin timp


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mi-am luat de la La Roche, cu SPF 50. Insa nu sunt convinsa ca este ceea ce-mi trebuie. Asa ca sunt in cautarea unui doctor. Tenul meu are probleme, in sensul ca ma dadeam cu o crema matifianta care imi mergea de minune dar nu avea SPF. Sa vad maine dimineata cum am sa arat. Mi-am luat pentru ten mixt, sper sa nu-mi luceasca fata ....
Mai am o problema acum pentru ca nu stiu cum sa-mi uniformizez pielea. Autobronzantele inca nu au aparut, iar tenul meu e mai inchis decat gatul, la fel si bratele, dar doar pana la nivelul manecii scurte . Nu stiu cum sa fac, la solar nu vreau sa merg, bronzarea organica nu tine decat o saptamana, eu oricum nu prea ma bronzez de felul meu.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Annie, cum ti se pare H3 Evolution ca si textura? Intra repede in piele, lasa pielea grasa? Tu ce frel de ten ai?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

ellinia, dak vrei sa mergi pe autobronzante vezi k in farmacie au si cei de la vichy si de la avene, am vazut eu ieri. iar gama de la gerovital plant de plaja are si autobronzante, tot ieri le-am vazut, ca mi-am luat eu o crema de plaja de la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Annie, cum ti se pare H3 Evolution ca si textura? Intra repede in piele, lasa pielea grasa? Tu ce frel de ten ai?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral


ca textura, e usoara , intra repede in piele, nu lasa pielea grasa de loc , eu am tenul gras, si imi era frica, dar nu, pt mine e perfecta, partea nasoala e ca e cantitate cam mica, si mie ca nu am de unde sa procur dupa ce s-or termina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Deci, ma simt super naspa. Imi luceste fata de zici ca sunt vreun far ...Singurul element nou e crema aceea cu protectie. Deci, cu toate ca e non grasa, bla, bla, mie imi face luciu. Sau poate ar trebui sa renunt la fondul de ten de acum. Mi se pare ca am fata prea incarcata. M-am dat cu crema aceea cu protectie, apoi crema mea matifianta, si apoi fondul de ten. Sau, poate mi-ar trebui un fond de ten usor, de vara. Oare exista asa ceva? Deja nu-mi mai suport fata, imi vine sa ma duc sa ma spal .

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

ellinia, daca ai tenul , frumos curat, nu mai pune fond de ten
sau incearca sa pui mai puina crema cu SPF si sa o intinzi bine, apoi dupa ce intra ea in piee pune-o pe a doua

fond de ten usor de vara, incearca Dior skin nud ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mi-am luat ieri de la Nivea crema Natural Beauty. Si am pus crema cu protectie si apoi crema asta de la nivea. Deocamdata ma simt bine, nu am tenul incarcat. Sa vad in zilele urmatoare cum este. Nu as putea spune ca e chiar ca in reclama. Poate pentru cele care oricum au tenul fara imperfectiuni.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

un fond de ten bun sa astupe imperfectiunile ,ce recomandati


Mergi la inceput