Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ivon spune:

subcriu si eu la gerovital h3,mai ales acu in perioada de iarana folosesc crema grasa pt ten uscat,e singura crema dupa care simt ca fata mea e hidratata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gcarpusca spune:

eu subscriu pentru cremele cu miere de Manuka. Am folosit in ultimii ani creme scumpe ( Estee Lauder, etc) ca ma apropiam de 40...si au fost ok.

Insa dupa ce am descoperit cremele din Noua Zeelanda cu miere de Manuka, toata lumea mi-a spus ca tenul meu arata nemaipomenit. Pentru fata folosesc cremele din gama Madeleine Ritchie iar pentru corp pe cele din gama Dr. Organic. Sunt toate produse naturale fara parabeni si chimicale ..si se simte.

pot fi comandate la noi numai pe internet deocamdata. Eu le-am descoperit in magazin in Anglia si atunci sunt indragostita de ele.Iar preturile sunt super pentru calitatea pe care o ofera...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Eu mi-am luat zilele astea o crema de zi de la Olay. Inainte foloseam Garnier Fructis. Pot sa zic ca imi place pentru ca e f,usoara si intra repede in piele. Nu o lasa deloc grasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

imi spui te rog un sit de unde se pot comanda cremele astea ?
multumesc


Citat:
citat din mesajul lui gcarpusca

eu subscriu pentru cremele cu miere de Manuka. Am folosit in ultimii ani creme scumpe ( Estee Lauder, etc) ca ma apropiam de 40...si au fost ok.

Insa dupa ce am descoperit cremele din Noua Zeelanda cu miere de Manuka, toata lumea mi-a spus ca tenul meu arata nemaipomenit. Pentru fata folosesc cremele din gama Madeleine Ritchie iar pentru corp pe cele din gama Dr. Organic. Sunt toate produse naturale fara parabeni si chimicale ..si se simte.

pot fi comandate la noi numai pe internet deocamdata. Eu le-am descoperit in magazin in Anglia si atunci sunt indragostita de ele.Iar preturile sunt super pentru calitatea pe care o ofera...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nem spune:

F buna crema de zi pt ten gras de la Yves Rocher.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Citat:
citat din mesajul lui SIMONABB

imi spui te rog un sit de unde se pot comanda cremele astea ?
multumesc


Citat:
citat din mesajul lui gcarpusca

eu subscriu pentru cremele cu miere de Manuka. Am folosit in ultimii ani creme scumpe ( Estee Lauder, etc) ca ma apropiam de 40...si au fost ok.

Insa dupa ce am descoperit cremele din Noua Zeelanda cu miere de Manuka, toata lumea mi-a spus ca tenul meu arata nemaipomenit. Pentru fata folosesc cremele din gama Madeleine Ritchie iar pentru corp pe cele din gama Dr. Organic. Sunt toate produse naturale fara parabeni si chimicale ..si se simte.

pot fi comandate la noi numai pe internet deocamdata. Eu le-am descoperit in magazin in Anglia si atunci sunt indragostita de ele.Iar preturile sunt super pentru calitatea pe care o ofera...


Simona




in romania: www.manuka.ro



_
dana

" Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima." - Gabriel Jose Gabriel Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Asa este , ai dreptate , in general cremele pe baza de miere sunt excelente. Fac parte dintr-o gasca , de femei una din prietenele mele este trecuta de 40 de ani, credeti-ma ca nu-i dai decat 35 maxim , are o fetita de 22 ani ... Am intrebat-o ce face de arata atat de bine (nu are posibilitati de intretinere artificiala, operatii, lifting ,etc)si mi-a raspuns .... Nu fac abuzuri de nimic,nici macar de dulciuri, consum lichide,fructe proaspete, cereale (nu fitze), mananc cand mi-e foame . Creme?! Cele de la Gerovital , hidratante (acum mai depinde de tenul fiecaruia), Nicio crema nu face minuni , marile staruri nu ar cheltui atatia bani pe operatii daca ar da un randament doar ele foarte bun , asa toata lumea ar fi cu un ten de portelan... mai conteaza si unde lucrezi , mediul, stressul , etc. Sunt foarte multe aspecte de luat in seama!!!!Dar, eu personal votez pentru cremele pe baza de miere...Imi vine sa rad , mama mea avea obiceiul sa amestece taratze cu miere si sa si-o puna pe fata in special iarna, vara prefera masti din castraveti , ...si-acum este frumoasa!!!! de fapt este cea mai fumoasa mama pentru mine!
Un alt secret : RASUL INFRUMUSETZEAZA! Chiar daca nu aveti motive sa radeti , zambiti macar, va veti vedea in oglinda mult mai frumoasa (oglinda este cel mai sincer critic)! A se ierta feminismul din mine...in fond sunt destui barbati misogini! Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

eu mi-am luat creme ANEW,ce stiti de ele sunt bune?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wsnica spune:

Buna! Am citit cu interes subiectul -creme- deoarece si eu am o problema cu ele. Dupa 30 de ani am remarcat ca treptat a trebuit sa renunt la aproape toate cremele pe care le-am folosit deoarece am inceput sa simt usturimi groaznice de ochi si lacrimari in timpul zilei desi evitam sa dau cu ele in jurul lor.interesant este ca 1-2 zile nu simt mai nimic apoi treptat imi dau usturimi groaznice doar la ochi ,iar pe piele nu ma deranjeaza cu nimic.Asa am patit cu creme de la Avon, Orifleim, gerovital, etc.Singurele pe care le folosesc fara frica sunt Apiderminul si o crema de la Hofigal cu coenzima Q10. Nu reusesc sa-mi dau seama la ce componenta fac alergie! Mentionez ca nu am folosit pina acum creme Avene si ma bate gindul sa incerc dar mi-e teama ca dau banii pe ea si n-o pot folosi! (am un ten uscat si peste 40 de ani.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Dupa prima lecturare mi-am luat Estee Lauder (dupa cum am scris cu cateva pagini mai in sus). Foarte buna, dar am zis ca sa incerc si altceva...si asa m-am ales cu Cliniue moisture surge cu spf15....apoi mare dezamagire!

Dupa cum au mai zis si alte fete..Clinique..apa de ploaie..nici nu strica, nici n-ajuta..

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput