Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eu_logoped spune:

ten mixt - bioderma sebium mat, de la farmacie, usor coloranta.
mereu am preferat cremele de zi usor coorante, pentru ca nu mai am nevoie de fond de ten, pielea arata super si nu mai incarc cu cine stie cat achiaj.
ideala este una cu factor de protectie solara, gasiti la gamele hipolergenice.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

cea mai buna crema din lume este "La mer", dupa parerea mea.
Cu atit mai mult cu cit inventia unui compatriot roman (cercetatorul vasile minzatu de la laboratoarele max huber) a dus la dezvoltarea ei. http://www.time.com/time/special/cosmeceuticals/mer.html
pt cei ce nu stiu engleza e f. interesant cum spun ca fac aceasta crema. din alge fac un fel de bors care fermenteaza si trebuie sa fie pus intr-o anumita lumina si sa i se cinte.... ca sa iasa ce trebuie. Dupa moartea inventatorului ei, laboratoarele estee lauder, cu toate ca aveau formula nu au reusit sa faca crema pt ca au nesocotit lumina si muzica de fond... inventatorul ei era atit de convins de proprietatile miraculoase ale algelor incit cind fi-sa era bolnava i le dadea sa manince.
O crema aproape la fel de buna este Strivectin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Am mai spus-o si o repet, mie La Mer mi s-a parut ordinara, miroase si se prezinta exact ca Nivea aia albastra de maini, e grasa ca naiba si imi apar si cosuri pe fata de la ea...Nu se potriveste oricui. Eu nu prea cred in povestile lor de marketing, dar cine stie, poate ma insel...

Am ajuns la concluzia ca cea mai buna crema este...sportul si nutritia adecvata. Nu prea conteaza ce-ti pui pe fata (cred ca un ulei natural e perfect seara inainte de culcare) cita vreme iti hranesti pielea pe dinauntru cu nutrienti corespunzatori. De fiecare data dupa ce termin sedinta mea de sport intens, ma uit in oglinda si vad o piele cu 10 ani mai tinara ...straluceste de sanatate! In zilele cind nu fac miscare, parca si tenul arata altfel, indiferent ce creme pun.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucya_78 spune:

Buna ,sunt noua pe forum si am si eu o intrebare .
Am nascut in august si dupa nastere au inceput sa-mi apara tot felul de blandute pe fata ( ca o iritatie )e posibil sa fie hormonal? S-a confruntat cineva cu o astfel de problema ? Am tot incercat cu diferite creme si lotiuni se pare ca nu prea merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

cele mai tari creme care fac vilva la ora actuala in Hollywood:

http://www.youtube.com/watch?v=9zeMpuSaCRw

se pare ca fac minuni...
imi astept comanda zilele astea...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Allure dar La Mer gel ai incercat? Era pe undeva un subect de dicutie -nu pe formul asta- in care toate cucoanele - da absolut toate, chiar si cele care nu iubeau La mer crema iubeau La Mer gel.

Sportul si ce spui tu fac bine indirect pt ca iti mentin corpul, deci si fata tinara. La mer si Strivectin te fac sa arati dupa 3 ore de somn pe noapte ca si cum ai fi dormit pe saturate.

Daca deja ai riduri usoare La mer & alike ti le intind, iti hidrateaza pielea cu diferente vizibile in citeva ore. fara creme si numa cu sport ridurile stau exact unde sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

gelul nu l-am incercat ca m-a dezamagit prea tare crema.
pe mine sportul ma ajuta la piele...stiu, suna ciudat dar de cind fac miscare constiincios fata mea arata altfel, mai radioasa, mai luminoasa.
creme am folosit intotdeauna... de pe la 15 ani, de 2 ori pe zi fara gresh.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Allure ,faci sport in aer liber sau in sala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

Allure ,faci sport in aer liber sau in sala


momentan, nici una, nici alta
fac acasa dupa dvd-urile P90X (12 la numar)
vara ies la alergat in locuri special amenajate.
la gym am renuntat deocamdata ca erau bani aruncati pe fereastra..cind te duci acolo numai de sport nu iti arde...cu atitia masculi imprejur.. e greu sa ma concentrez si sa transpir ca porcu'.
nu mai spun ce economie de $70/ luna!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

Allure ,faci sport in aer liber sau in sala


momentan, nici una, nici alta
fac acasa dupa dvd-urile P90X (12 la numar)
vara ies la alergat in locuri special amenajate.
la gym am renuntat deocamdata ca erau bani aruncati pe fereastra..cind te duci acolo numai de sport nu iti arde...cu atitia masculi imprejur.. e greu sa ma concentrez si sa transpir ca porcu'.
nu mai spun ce economie de $70/ luna!
bine ca nu te dai dupa alte treburi daca faci acasa
pai eu zic vizavi de masculi ca merge mai bine sa tragi de fiare ca numai vazind baieti frumosi creste forta
si eu am venit de la sanius acus si ma simt f bine

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput