Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 60

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Mie fiindca imi ies niste pete rosii pe fata folosesc o crema de la eucerin care este extraordinara,nu mai am fata asa de uscata,este mai fina si petele mele aproape ca nu se mai vad.Nu m-am inteles niciodata cu aerul asta din Bucuresti si de cand stau aici am numai probleme cu fata.Am incercat zeci de creme dar la asta m-am oprit de vreo o luna si ceva pentru ca a raspuns cel mai bine la cerintele mele.

O zi buna si aveti grija de voi,toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Am descoperit crema cu nectar de gutui de la Elmiplant, pe cutie scrie ca e fara parabeni. Cert e ca imi place cum lasa fata, eu am probleme cu tenul meu mixt, vesnic imi luceste fata, acum nu mai e asa, folosesc si demachiantul din aceeasi gama si mi se pare fain. Problema e ca nu scrie absolut nimic de o oarecare protectie ptr ultraviolete. Am sa caut pe site-ul lor sa vad daca e ceva specificat.
Mai foloseste cineva crema asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

a folosit careva creme de fata de la farmacia homeopata?
contin arnica si galbanele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Mi-am luat si eu din tara Elmiplant Crema cu nectar de gutui si am inceput sa o folosesc de putin timp. Nu scrie nimic despre protectie UV, deci nu are. Daca tin bine minte este o crema nou aparuta de la Elmiplant antirid pt ten normal/mixt care are Spf 15. Site-ul Elmiplant este in reconstructie. Abia astept sa revina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Da, am vazut si eu crema antirid de la Elmiplant, tot din gama noua, dar am vazut ca e recomandata dupa 35 de ani. O folosesc totusi in continuare, am sa-mi caut un fond de ten cu protectie. Pana acum imi merge bine cu ea, nu imi mai luceste fata si imi place aspectul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

ati folosit fetelor crema de fata cu extract de melc? am vazut-o si eu intr-o farmacie naturista si mi s-a spus ca e f buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduel spune:

folosesc crema de la Hofigal care nu are parfum sau parabeni, adaug in ea capsule de Q10, vit A si C si e super!!!Se absoarbe repede, nu lasa pielea grasa si nici nu e scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

mi-am luat de la Herbagen o crema hidratanta cu ulei abisinian si unt de shea,scrie ca n-are parabeni si nu e nici cu protectie solara ,nu prea imi place zici ca e artificiala nu naturala ,de intrat intra-n piele dar pina se absoarbe zici ca e apoasa, cum era odata crema aia ieftina de aloe vera,si mi-a iesit si niste cosulete cred ca din cauza ei,m-am cam pacalit dar imi iau alta mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Am tenul mixt si m-am impacat bine cu crema de zi de la Garnier Nutritionist, de asemenea m-am impacat bine si cu Elmiplant crema antiiritanta - a fost o perioada cand am avut nevoie sa o folosesc

http:verze.ro Site-ul verzelor, fff. simpatic!

http://verze.ro
SITE-ul VERZELOR, FFF. SIMPATIC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

http://www.lancome.de/_de/_de/catalog/product1.aspx?prdcode=201041&CategoryCode=AXESkincare^F1_Moisturizers^F2_Moi_NormalSkin^F3_Moi_Normal_bienfait&vname=name&

imi place mult crema asta de la Lancome, face pielea catifelata si luminoasa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput