Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ivatherm- cu apa termala Herculane si fabricat in Franta...la farmaciile help net au...cea multiperformanta mi-a placut mult si cea cu filtru UV- nu sunt grase-in prezent dau cu creme luate de a medicul naturist din Romania ( Pirasan)
Eu dau zilnic cu crema cu filtru UV cand ies din casa

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Eu folosesc Aqua Beauty de la Nivea si e foarte buna!si gelul de curatare din aceeasi gama e bun!nu mi-a placut de la Nivea gama roz-crema de zi pentru ten sensibil.e mult prea grasa si cojeste pielea intr-un hal fara de hal!

Va pup!!

"Vei fi cu atat mai fericit cu cat va trai mai mult in tine copilul ce ai fost!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renah spune:

sunt adepta produselor organice, sunt mult mai sanatoase si fara chimicale si nu sunt mai scumpe ca produsele de lux..va recomand un site care are in baza de date o gama foarte larga de produse de la diferite firme din care reiese care sunt mai sanatoase si care mai de evitat: http://www.ewg.org/reports/skindeep2/index.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Si eu vizitez de mult timp siteul de mai sus si am gasit o multime de info interesante...de exemplu fondul meu de ten preferat, Double Wear de la Estee Lauder se afla pe lista celor mai putin periculoase, dar am descoperit inca unul baton, de la L'Oreal, are si factor de protectie insa nu e de calitatea celui de la EL. Nici nuantele nu sunt asa reusite.
Am inceput sa folosesc Turnaround Concentrate Skin Renewer de la Clinique si mi se pare excelent, exfoliant si hidratant super usor, pielea radiza efectiv, si eu nu ma las dusa de nas de reclame.
Vi-l recomand, e pentru orice tip de ten.
Insa aici spre deosebire de Germania nu au listate ingredientele pe ambalaj nici pe site si asta nu-mi place deloc. Dar sunt asa de multumita de produsul asta, ca imi asum orice risc ar prezenta.

Prinzchenmutter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

renah, foarte util situl.

Adevarul e ca pentru multe produse dai o gramada de bani fara a banui cat iti fac de rau. Din pacate nu cred ca multa lume in Romania e intersata sa se uite la etichete la ingrediente, ci numai la numele firmei si la promisiunile de marketing.


You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Day Wear de la Estee Lauder; am un ten super sensibil si iritabil la orice pala de vant si Day Wear este singura care mi-l tine sub control. Fond de ten tot de la ei - Lucidity.

Am descoperit anul asta - cu ocazia unei iritatii urate care nu imi ceda - cremele de la Bioderma. Super bune, super eficiente - Sensibio si demachiantul Aqua (H2O) - exact asa se numeste.

Experienta proasta am avut cu Shiseido - despre care am auzit numai lucruri bune, dar mie mi-a facut rau. Si crema de fata si fondul de ten.

Gabi

Balance diet means chocolate in both hands!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Si eu votez tot pentru BIODERMA.
Am mai scris despre asta si ma bucur sa mai descopar oameni care sunt multumiti, asta inseamna ca nu am avut o initiativa rea, si mai mult de atat am si rezultate bune in urma folosirii.

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Renah, multumesc pentru site. Il gasisem si eu mai demult, apoi am uitat de el.
Mie imi place Gerovital H3 dar eu schimb cremele mereu ca am vazut ca nu ii place tenului daca folosesc aceeasi crema la infinit.
N-ar fi cazut sa trecem si la alte produse preferate - creme de noapte etc.?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kndygirl99 spune:

BUNA!As vrea si sa stiu de unde se face rost de proactiv.pe ce post de televisiune se face reclama la crema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

quote:
Originally posted by kndygirl99

BUNA!As vrea si sa stiu de unde se face rost de proactiv.pe ce post de televisiune se face reclama la crema?



Scumpa mea, nu stiu daca se vinde in Romania acest produs.
In Canada/SUA e reclama la tv mai mereu.
Se poate comanda si de pe site la www.proactiv.com dar banuiesc ca transportul e foarte scump pentru Europa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput