Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

bianca scuze ,n-am vazut ca mi-ai raspuns in partea cealalta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mnicol spune:

BUna fetelor!

Eu folosesc de ceva timp (si sunt supermultumita) crema de zi si crema de noapte de la Gerovital Plant Forte pentru ten gras. Se absoarbe foarte repede in piele, nu are niciun fel de miros, are protectie UV. Este cea mai buna dintre cremele incercate de mine pana aacum.

Se gaseste insa mai greu, nu chiar in toate magazinele. In Bucuresti eu o gasesc in Unirea la raioanele de cosmetice de la parter si in farmaciile Sensiblu. Presupun ca exista si in lantul Sensiblu din tara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna nicol,zici ca-i buna de la gerovital plant dar forte? cit costa? nu lasa tenul uleios mai tarziu ,tu de unde ai luat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mnicol spune:

Buna Anita.
Crema am cumparat-o dintr-un Sensiblu (de la dna Ghica), pt. ca imi este mai aproape de casa. A fost 36 RON. Eu sunt multumita. Nu-mi lasa tenul uleios. Chiar simt o imbunatatire mare a aspectului pielii de cand o folosesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

merci de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu am avut de curand o revelatie cu banalul Farmec. Am descoperit, la sugestia unei forumiste , crema hidratanta cu efect de stralucire de la Farmec. Are si un pret ultra mic, vreo 8 lei parca am dat pe ea, dar tenul efectiv straluceste, imediat intra in piele si parca imi si matifiaza tenul. Si, cel mai important nu mai transpir in halul in care transpiram eu si zona T e curata. Sunt super incantata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro

Anita , subiectul este despre creme de fata, de zi. Ivatherm este o crema de fata, de zi. Eu am ten mixt si sensibil si crema asta imi place la nebunie.
Are un miros fff delicat, hidrateaza fff bine (caci si tenul mixt doar are nevoie de hidratare, desi am auzit pareri si pareri... ).
A costat aprox. 70 lei, dar cred ca a fost ceva reducere la ea, am cumparat-o chiar de 1 martie din Sensi Blu... dar merita banii.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Cristina, da, asa e, si tenul mixt are nevoie de hidratare. De fapt, cred ca toate tipurile de ten. Apa nu face rau nimanui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

crema Aqua Beauty de la Nivea a incercat-o cineva? e buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Va spuneam mai sus de crema de la Farmec. O folosesc de cateva zile, sunt multumita de cum imi face tenul, insa, nu are protectie UV. Nu stiu ce sa fac, cand in sfarsit am gasit o crema care mi se potriveste nu prea e in regula. Nu pot sa ma dau cu altceva, ca si protectie? Aveti vreo idee ce as putea sa fac ca sa-mi pastrez totusi crema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Ellinia,nu stiu sa-ti raspund la intrebare dar daca iti dai cu un fond de ten cu SPF e ok ,crema se gaseste in farmacii sau la supermarket? tu ce ten ai?

Mergi la inceput