Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Buna seara!
Eu sunt foarte multumita de gama Gigi (eu folosesc demachiant, tonic si crema hidratanta cu Aloe Vera, dar au mai multe variante adaptate fiecarui tip de ten). Se gasesc in saloanele de cosmetica.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Eu e curand am inceput sa folosesc crema hidratanta de la "asla vital" pe baza de argila si sunt foarte mulumita.

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarius spune:

Buna seara,eu am fost f multumita de DOLIVA,toata gama si crema cu musetel de la YVES ROCHER-PURE CAMILLE,dar nici un ten nu e la fel.Lucrez in domeniul cosmeticelor si de 8 ani,zilnic aud aceeasi intrebare"CE CREMA BUNA IMI RECOMANDATI?",nu e neaparat buna ceea ce folosesc eu,trebuie incercate.NOAPTE BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Am fost surprinsa sa citesc pe cutie ca si aslavitalul are parabeni...
Fara parabeni am gasit de la elmiplant gama Bioclin, este si crema, in mai multe variante, si demachiant, si crub...probabil ca mai sunt si alte produse din gama asta... Sunt si ieftine, pana in 10 ron, din Kaufland le-am luat, am vazut si la carrefour. Mi-am cumparat crema si demachiant dar inca nu le-am inceput, termin ce am acum si apoi...
Tenapinul-demachiant stiu ca este f bun insa nu m-am uitat la ingrediente, apitenul mai este din aceeasi gama...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

Eu folosesc gama Vichy si crema cu retinol A de la Quatre sainson. Si in plus,fiole cu colagen Floritene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Imi recomanda si mie cineva un remediu pentru ochi f obositi, si simti ca ai nisip in ochi parca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

Criss, nu plange ca se vor umfla ochii si mai tare. Incearca sa-ti pui pe ochi masca cu gel rece, nu stiu care este denumirea exacta. Este o masca dintr-un material moale umpluta cu un gel rece. Stai cam 15-20 minute cu ea pe ochi/fata si iti va relaxa ochii si pleoapele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia28 spune:

Eu am mari probleme cu tenul, in sensul ca se irita foarte usor, atat de la factori interni cat si de la cei externi.Am incercat toate cremele posibile, dar dupa aproximativ o saptamana de folosire toate imi faceau probleme.
De ceva timp am descoperit o crema antiiritanta de la Elmiplant, care vad ca imi face bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

salutare fetelor. interesanta treaba faceti voi aici. am reusit sa citesc o parte din discutiile voastre si timpul nu imi permite acum sa citesc mai mult . va intreb pe voi ce tratament sa folosesc pt atenuarea cearcanelor. m-as indrepta spre o crema de la vichy, dar poate cineva de aici a folosit ceva ce a dat rezultate. va pooop pe toate si sa fiti active in continuare.

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sf. Tihon Zadon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Oanka80 remedii naturiste ai incercat? Eu iti recomand comprese reci cu infuzie de flori de tei, felii de cartofi cruzi, sau castraveti razuiti si aplicati cu suc cu tot 20 de minute. Multa bafta si sper sa scapi cat mai repede de aceasta problema!
In ceeea ce priveste cremele de zi desi nu sunt un fan la lor, am folosit mai demult o crema de la Vichy, care mi s-a parut f.f.buna, dar cam scumpa, iar in prezent am o crema pe baza de plante, cu spf20 de la Avon, de care sunt multumita.

Mergi la inceput