Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karina2oo4 spune:

eu am tenul gras si sensibil si bineinteles nelipsitele puncte negre- eu am incercat tot felul de creme: eucerin, avene. bioderma, si altele dermo-cosmetice si la un moment dat am intrebat-o pe cosmeticiana la care merg ce crema foloseste si ea care in salon foloseste doar creme dior, clinique si altele din aceeasi clasa, spre surprinderea mea imi raspunde ca foloseste crema de la gerovital plant si mi-am cumpartat si eu gerovital plant forte pt ten gras si pot sa spun ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicepc spune:

buna ziua! de obicei nu ma bag in vorba- prefer sa citesc cu rabdare ce s-a mai spus, in speranta ca cineva poate a raspuns deja la intrebarea mea- de data asta nu gasesc nicaieri sa zica cineva unde gasiti produsele Hemel? Suna teribil de tentant, cu toate plantele ce se spune ca sint in creme etc..
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

Nu le gasesti la supermarket,pentru produsele aste sunt distribuitori la fel cum sunt cei de la Avon,Aloe Vera etc.Da, ce parere ai chiar sunt bune produsele astea? Eu am vz la cineva un fel de masca care e pudra si se prepara cu apa si un gel de ochi(care avea un miros ciudat)probabil ca este 100% nat mirosea asa a ceara sau ceva asemanator pe mine nu m-au incantat,dar nici nu am vz pe cineva care si-a imbunatatit aspectul de la ele.Eu folosesc acum Aslavital,am folosit si L Oreal(cam scumpe)pt rezultatele care le dau.Sa fiti frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicepc spune:

nu stiu cit de bune sint produsele, cineva le lauda tare aici pe forum, si din moment ce am vazut ca ar fi numai din plante, fara alte chimicale, m-am gindit ca n-ar trebui sa fie rele.. la urma urmelor, cine are vreme sa faca piure din tot felul de fructe, de exemplu, si daca exista ceva gata facut, si ambalat pe deasupra, cu atit mai bine.. oricum, pe mine tare ma tenteaza, dar daca ziceti ca se gasesc numai la distribuitor, pot sa-mi iau gindul.. deocamdata mi-a adus barbatu-meu crema Spirulin din Romania si astept sa vad ce efecte are.. de abia mi-am dat de trei ori, e cam devreme pentru verdict, da' sint rabdatoare..
toate bune!
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicelli spune:

A incercat cineva cremele organice, de carer aud vorbindu-se in ultima vreme?
Daca da, ce parere aveti?

E una m-am tot dat cu Eucerin, gandindu-ma ca e dermatocosmetic, a fost buna cea super hidratanta - e adevarat ca nici probleme deosebite nu am avut cu tenul.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazly spune:

eu sunt noua pe site,am citit cumintica toate paginile...si am observat ca parerile sunt f diferite.Sunt de acord ca pretul nu este intotdeauna relevant(o crema scumpa,nu este obligatoriu si buna)...si ca ceea ce i se potriveste unei persoane,nu ii este benific si alteia.(din pacate):P Insa sunt de acord cu cele care sustin gama Avene...folosesc Hydrance Optimale d 6 luni de zile.Tin sa mentionez ca am tenul gras,dar in acelasi timp si sensibil( f putine creme le agreez),cu toate astea Avene a fost singura care m-a multumit pe deplin.Am folosit-o toata vara,(are SPF 15)fara ca fata sa imi transpire,sau sa mi se incarce.
Cu incredere recomand si uleiul de migdale dulci...chiar si pt ten gras ca al meu...pus cu moderatie,1-2 ori pe sapt,seara....face minuni:)
Iar cand nu sunt acasa si nu am crema cu mine...folosesc iaurt,il tin p fata 30 d min.Este un foarte bun hidratant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Si eu am o parere foarte buna despre Avene. Mazly, de unde iei uleiul de migdale? Are vreo denumire speciala? Ce pret are? Multumesc. Super ideea cu iaurtul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diavolitza spune:

buna ...am incercat tot felul de creme dar v-as recomanda o crema de la boots care a facut mare furori la londra in urma unei emisiuni la tv ...se statea la coada si se cumpara numai una de persoana este un ser care reduce pori ridurile in numai 4 sapramani...incecati nu veti ramane dezamagite...face cat o crema f f scumpa....

No7 Protect & Perfect Beauty Serum 30ml

Product code 2222884

Reveal younger looking, beautifully refined skin with No7 Protect & Perfect Beauty Serum. This powerful blend of protecting and renewing ingredients helps to reduce the appearance of pores, smoothing lines and wrinkles in just 4 weeks.

£59.17 per 100ML

£17.75



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazly spune:

Mirelou il iau de la plafar si se numeste (citesc de pe eticheta) "Ulei de migdale dulci presat la rece".Costa aprox 5 ron (50.000).Mie o sticluta imi ajunge o luna si ceva:P...imi dau doar de 2 ori p sapt(am tenul gras si nu cred ca ar fi indicat sa-mi dau mai des cu el...in restul serilor folosesc o crema pe baza de propolis) si pun f putin pt ca nu-mi place sa imi simt fata f uleioasa.Insa dimineta cand ma trezesc si ma spal pe fata...crede-ma,se vede rezultatul:) fata muuuult mai fina,mai elastica si, atenueaza si petele. Iaurtul nu este numai o idee buna,te asigur ca este fff bun pt fata,incearca...nu are ce sa iti faca rau...si spune-mi cum ti se pare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicelli spune:

A incercat cineva cremele de la Ardes ? Sunt in farmacii si ne tot sunt prezentate la TV, mai ales linia Oana Turcu.

As vrea sa stiu daca merita incercate.

Monica

Mergi la inceput