Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by Mirelou

Madalina, despre ce fel de Gerovital e vorba? Cel verde sau cel albastru? Eu mi-am luat din cel albastru (H3) si am fost tare dezamagita. Am dat peste o chestie grasa, de o consistenta oribila (era...ca o unsoare nicidecum ca o crema de fata!). L-am folosit pentru maini o perioada, apoi l-am retrogradat si l-am facut pentru calcaie! Mama mea il lauda, candva, dar sunt convinsa ca nu e vb despre acelasi Gerovital!





Acum sunt in ceata, intentionam sa-mi cumpar cel in cutie albastra. Am folosit cel in cutie verde, Gerovital plant si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Si eu sunt incantata de Gerovital; eu folosesc crema hidratanta de la Gerovital Plant.
In ceea ce priveste gama Gerovital H3, cea cu albastru, este o gama destinata tenului matur si uscat. Stiam ca cea semigrasa hidratanta si cea grasa nutritiva sunt cele mai grase din gama. Celelalte doua creme, respectiv Crema semigrasa lift intensiv hidratanta de zi si Crema grasa lift restructuranta de noapte sunt mai usoare si pot fi folosite si de persoane sub 40 de ani, care au ten uscat. Asa spunea un reprezentant Farmec Cluj.
Mirelou, le-ai folosit pe cele de la Farmec Cluj? Sa nu fi fost Gerovital Bucuresti..... Cum se numea exact crema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Salut, fetelor!
Teolina, da, de la Farmec Cluj, e in cutiuta alba, de plastic, scris cu albastru. Intr-adevar, cineva cu tenul uscat, foarte uscat, ar fi foarte multumit de ea. Eu cautam o crema hidratanta, nutritiva, pentru ca mi-a spus de la cosmetica ca am fata deshidratata (am tenul normal)...dar voiam totusi o textura mai fina. Culmea, mi-am luat Crema semigrasa, hidratanta...dar e cam prea unsuroasa.
Totusi, nu am inteles, sunt mai bune cele facute la Bucuresti? Sau la Farmec Cluj? Voi ce stiti?

multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Danamiha, tu nu te lua dupa mine. Ca poate sa ti se potriveasca foarte bine. Ma gandesc ca nu trebuia sa-mi fi luat eu H3 care prin esenta ei e grasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Mirelou, da Crema semigrasa hidratanta este destul de grasa, exact cum iti spuneam in mesajul anterior. Daca ai tenul normal, parerea mea este ca ar trebui sa incerci Crema hidratanta din gama Gerovital Plant sau chiar cea nutritiva din aceeasi gama. Uita-te si pe site-ul Farmec, acolo gasesti informatii despre toate gamele lor. Mie personal imi plac cele facute la Farmec Cluj. Parerile sunt impartite. De exemplu o profesoara de cosmetica recomanda gama facuta la Farmec Cluj. Sper sa iti gasesti o crema care sa ti se potriveasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Multumesc! Mi-am gasit o preferata - de la Avene - dar cum nu am intotdeauna bani de Avene, ma gandeam sa-mi gasesc si o alternativa buna, romaneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Buna Fetelor!

Mirelou, vorbesc de Gerovital Plant de la "Farmec", Cluj Napoca....
Am mai luat si demachiant, tot la fel de bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Multam de raspuns, Madalina! Atunci inseamna ca mi-am ales eu prost gama H3. Am sa caut ceva hidratant dar mai putin gras, pentru un ten normal de 30 de ani. Voi ce-mi recomandati? Ce creme romanesti ati mai incercat si vi s-a parut ca pot concura cu cele straine, cat sa reprezinte o alternativa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Mirelou, incearca crema hidratanta Gerovital Plant. Sau Elmiplant, crema hidratanta SPF 6, din gama Bioten (Elmiplant) Crema cu spirulina sau Aslavital (argila). Uita-te si pe site-urile celor 2 firme, gasesti toate gamele lor acolo. Parerea mea este ca sunt foarte bune, excelente chiar!
Succes sa iti gasesti ceva care sa ti se potriveasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

multumesc frumos de sugestii, Teolina!

Mergi la inceput