Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

carola, bine ca mi-ai spus, multumesc cred ca n-o mai incerc nici eu.Am reusit sa citesc mai mult din topic si am vazut ca multe fete erau incantate de uleiurile de migdale dulci si de seminte de struguri, asa ca am incercat si eu.Am luat si de migdale si de seminte de struguri si ma dau seara cu ele, in loc de crema de noapte, alternativ.Intr-o seara ma dau cu uleiul de migdale, in urmatoarea seara cu cel de seminte de struguri.Deocamdata pare sa fie bine, fata ramane neteda,hidratata, mai luminoasa(sau asa mi se pare mie) si nu e uleioasa.Insa e prea devreme sa ma pronunt, le folosesc doar de o saptamana, inca sunt in faza de testare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

vio dia, de unde ai luat uleiurile? au o denumire anume? mersic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Va recomand uleiul de avocado.
Nu se compara cu nici o crema . E super bun. Intra mult mai repede in piele decit cel de migdale.
Isi merita banii, am dat vreo 30 euro pe 15 ml.

Ile, mami de Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

mirelou, uleiurile le-am luat de la Plafar si nu au o denumire speciala. Daca nu ai un Plafar in apropiere, sigur gasesti la un magazin cu produse naturiste si daca intrebi vanzatoarea trebuie sa stie despre ce e vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

multumesc frumos, vio dia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

alghaziloredana, recunosc! mea culpa
dar e mai greu cand nu ai pe cineva sa te impinga putin, cum era in tara cumnata mea care era mereu cu gura pe mine, acum stau tot timpul la vapor, nu mai am nici o femeie in preajma, e mai dificil...
oricum un pas am facut: folosesc servetele demachiante, crema inca nu stiu ce sa iau, nu stiu cum as putea obtine mostre ca sa ma pot hotari..

si tot nu am aflat cum depistez data fabricatiei la creme, nu stie nimeni? eu una nu am gasit decat niste coduri, care nu-mi spun nici o data

mersi


poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Buna fetelor!

Sa va spun "experienta" mea. Am intrat pe discutia "Ce va aduceti din Romania" si am dat contributul meu. Citind cele 5 pagine am fost surprinsa sa vad cate fete (si) de peste ocean isi adun din Ro GEROVITAL. Atunci m-am gandit ca daca imi aduc aminte imi iau.
Am incercat creme. F. bine m-am simtit cu Chanel dar....50ml 80 euro parca. Cea mai ieftina antirid e cel putin 30 euro.
Tocmai m-am intors din Ro cu un borcanel crema fata antirid (8 Ron), o crema de ochi (9 Ron) si un gel de ochi (neprobat inca) toate GEROVITAL.
Nu am cuvinte sa va spun cat de bine ma simt si cat de bine imi hidrateaza pielea. Miros excelent; in jurul ochilor simti o prospetime, nu ustura, nu e alergic. Cum spuneam mai sus numa cu Chanel mi-a fost asa bine.
Roc si mie mi-a dat reactii, iar tubuletul ptr ochi l-am folsit pe fata fiindca ardea ochii ca naiba. Garnier, Oil of Olaz (?) sunt prea slabe. Practic de ani buni nu mai iau creme din market-uri.
Si eu folosesc uleiul de migdale seara nu mumai in jurul ochilor dar si pe fata si decoltè. Super bun!

Daca imi mai aduc aminte si nu v-am plictisit, mai scriu.

Pupi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

quote:
Originally posted by zuzi.simona

alghaziloredana, recunosc! mea culpa
dar e mai greu cand nu ai pe cineva sa te impinga putin, cum era in tara cumnata mea care era mereu cu gura pe mine, acum stau tot timpul la vapor, nu mai am nici o femeie in preajma, e mai dificil...
oricum un pas am facut: folosesc servetele demachiante, crema inca nu stiu ce sa iau, nu stiu cum as putea obtine mostre ca sa ma pot hotari..

si tot nu am aflat cum depistez data fabricatiei la creme, nu stie nimeni? eu una nu am gasit decat niste coduri, care nu-mi spun nici o data

mersi


poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)



pe toate cutiile cu crema este desenata o cutiuta deschisa, in care e un numar, 12, 24, 36.Asta inseamna ca de cind ai deschis cutia cu crema , aceea crema e valabila 12 luni sau 24 sau 36 luni sau juma an.
Alte creme au pe ambalaj imprimata data expirarii sau data cind au fost fabricate plus cite luni e valabila de la data fabricatiei.






Ile, mami de Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

ile77, valabilitatea dupa deschidere stiam si eu cum se afla, dar as fi vrut data fabricatiei, ma gandeam ca se poate interpreta cumva codul acela care apare pe cutii, nu stiu , vreun site special....
mersi oricum

va pup

poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Madalina, despre ce fel de Gerovital e vorba? Cel verde sau cel albastru? Eu mi-am luat din cel albastru (H3) si am fost tare dezamagita. Am dat peste o chestie grasa, de o consistenta oribila (era...ca o unsoare nicidecum ca o crema de fata!). L-am folosit pentru maini o perioada, apoi l-am retrogradat si l-am facut pentru calcaie! Mama mea il lauda, candva, dar sunt convinsa ca nu e vb despre acelasi Gerovital!

Mergi la inceput