Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martisor spune:

Ajutoooor! Ati folosit crema hidratanta de la Aven? Este buna ? Eu am ten mixt si pielea de pe obraji este f. dezhidratata, nu stiu ce sa folosesc.Am avut ultima oara o crema hidratanta de la Ivatherm, dar nu pot sa zic ca am cunoscut vreo ameliorare.Fetelor cu pielea dezhidratata, ce-mi recomandati???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

De la uriage a folosit cineva produse?
Ca tocmai mi-am cumparat o emulsie pt. ten mixt .

Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_lavinia spune:

Eu folosesc crema de zi Hydra+destressant de la Roc, hidrateaza foarte bine; desi nu e parfumata,se simte usor un miros placut. E putin mai scumpa, dar merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Eu folosesc Artistry de aproape 3 ani si sunt super incantata. Am scapat de cosuri, riduri si chiar cearcane, tenul este mult mai luminos si mai tanar (eu am 36 de ani).

O prietena a comandat de la teleshoping crema New Today de la Velform, voi stiti ceva de aceasta crema? Cica ar fi cu nu stiu ce substanta de la melc si se zice ca ar face minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

In primul rand buna seara sau mai bine buna dimineata!

Danielle02 si Annie80, VA ROG sa imi spuneti si mie ce crema folositi pt cearcane de la CLINIQUE.
Am vazut ca voi ati laudat mult gama CLINIQUE.Si ati avut si rezultate probabil.
Eu am niste cercane urate, nu mi-au trecut cu nici o crema de ochi(folosesc in general marci din farmacii(ivaterm, eucerin..)iar voi ati parut incantate de cremele de la CLINIQUE.
Eu am tenul uscat, sensibil, cuperozic.Pot folosi si crema de fata de la CLINIQUE?Au ceva special pt cuperoza?
In prezent am pt cuperoza de la ivaterm dar nu am vazut rezultate cine stie ce...

Sincer, mi-as dori o crema de zi care sa imi hidrateze bine tenul, sa fie cu filtru solar, si pt cuperoza...si nu am prea gasit pana acum.M-am saturat de compromisuri precum:dk vreau ten hitratat nu este si pt cuperoza crema, sau nu are filtru solar, SAU e pt cuperoza dar nu e destul de hidratanta.

Iar cu cercanele ..nu mai vorbesc..sunt ceva de speriat..de nu trec deloc..cu nimik.

AJUTOR va rog!
In vara an nunta, si vreau sa am "ochii odihniti" in poze si nu numai.

Va multumesc mult de tot!!


Tatiana,mamica de bebe Luca (12.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Tatiana83 Folosesc "all about eyes rich" pe care am primit-o ca monstra cand mi-am cumparat alte creme.

Cel mai important e ca trebuie folosita cu sfintenie de 2 ori pe zi,(mereu am cautat crema perfecta si ma astepam la rezultate spectaculoase dupa primele folosiri, nu merge) Inca mai am din monstra si cearcanele sau redus vizibil.


------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Annie, iti multumesc f mult pentru raspuns si promtitudine!Abia astept sa mi-o cumpar.Si de fata ai crema de zi tot de la Clinique?Sau folosesti cei 3 pasi..demachiere, tonifiere, hidratare?

Fetelor, daca stiti vreo crema pt cuperoza, care are si efect va rog sa imi spuneti!Ar fi bine sa fie si hidratanta...plus filtru solar.Sau dk e de noapte..sa fie doar hidratanta&cuperoza..

Eu folosesc ivaterm pt cuperoza si crema de zi de skincode cu filtru solar 12, insa dk nu am gasit din aceeasi gama nu se prea potrivesc.De aceea cred ca cel mai bine e sa fie crema si pt cuperoza&hidratanta&filtru solar..Visez oare la o astfel de crema?sau exista..

Va multumesc frumos.

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankutza20 spune:

Buna fetele! Eu folosesc cremele de la Hemel.Sunt naturale 100%,concentrate,ecologice,nu contin conservanti,nu contin componente artificiale sau toxice .Sunt absolut incantata de ele, in 3 zile am scapat de acnee, pori dilatati, grassime in zona T, fata este mai luminoasa, tenul intinerit..ce mai.....n-am cuvinte. Daca mai adug k sunt si la preturi destul de accesibile.....ma credeti?
De cand le folosesc ma simnt in al 9-lea cer, am un ten de bebelus!!!! Va pup pe toate ...daca doriti mai multe informatii contactati-ma pe mail sau mess :ankutza20@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Tatiana83

de zi folosesc Superdefense -triple action moisturizer-, are FPS 25, pt ca sunt fumatoare si aici clima este...cum este...si de noaptefolosesc Continous rescue -antioxidant rescue- toate pt ten mixt/gras...pt mine sunt cele mai bune.

nu folosesc gama 3,2,1 pt ca am cremele acestea, dar am de gand sa-mi iau fara crema hidratanta pt ca o am pe cea de zi de la ei si tot asa am intrebat de Pore minimizer si cei de acolo mia spus ca neaparat dupa 3,2,1 trebuie folosita....si ce fac sa pun 3 creme pe fata???
raman la metodele mele de curatire si crema de zi/noapte

si..toate cremele de fata(de la firme care se respecta trebuie sa contina FPS minim 15

tatiana uite un link de unde mai invat si eu cate ceva, este in engleza, sper sa tifie de folos http://www.carefair.com/Skincare/Disorders/Learning_about_Couperose_3799.html
------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Annie, iti multuesc mult pt raspunsuri si pt link.Am citit cateva lucruri utile despre cuperoza..
Da, la noi din pacate, cremele din farmacii, destinate tenurilor mai sensibile, cu apa termala nu prea au factor de protectie solara..Folosesc cum iti spuneam din gama Skincode, insa factorul este doar 12, si nici nu sunt f multumita de ea..
Am sa merg intru beautyshop si am sa vad si eu ce creme pt ten sensibil au cei de la Clinique.

Iar crema de ochi abia astept sa mi-o achizitionez..

Sa aveti o piele frumoasa fetelor!

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

Mergi la inceput