Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns schumiholic spune:

Eu folosesc cremele si mastile de la Capra Nera. Mi se par super, au foarte multe extracte din plante si miros foarte placut, delicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

De unde cumperi cremele si mastile CAPRA NERA ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns schumiholic spune:

Direct de la firma! Daca vrei sa iti dau mai multe detalii, scrie-mi pe mail sau pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tagore spune:

Acea crema e buna care iti face bine si, deci, ti se potriveste, iti rezolva problemele. Am vizionat, de curand, o emisiune (cred ca era pe Euphoria) referitoare la banii pe care ii cheltuie femeile pe creme de tot felul (pana si cele bronzante, care, cica, face tenul mai frumos, daca treci peste faptul ca arati ca omul negru...in plina iarna!)si efectele lor asupra tenului. S-a facut un experiment: o suta de femei au luat in goana o cutie de crema dintr-un container (cremele nu aveau numele lor la vedere, deci nu li se cunostea producatoru si nici pretul; erau puse in niste cutii albe) pentru a o folosi, experimental, vreo zece zile pe propriul lor ten, dupa care trebuiau sa povesteasca cum s-au simtit, daca au avut efectul scontat. Supriza mare a fost ca cele foarte scumpe (actiunea avea ca spatiu de desfasurare: Anglia), cam la 72 lire sterline, nu faceau doi bani, era numai numele gol de ele...Nici L'OREAL sau GARNIER nu au fost bine cotate (au ocupat locurile 3 si 4), desi nu erau foarte scumpe, oricum la prima platesti foarte mult, cam jumatate din valoarea produsului, publicitatea care i se face...; s-a descoperit ca firma ESTEE LAUDER, care a ocupat primul loc in testarea mentionata, produce creme de calitate cu efect anti-riduri garantat..., iar pretul era suportabil, de nivel mediu, cam 28 lire sterline...Concluzia nu tot ce e scump este bun; in spatele unui pret mediu, poti descoperi o crema superfantastic de buna.
Produsele romanesti de la GEROVITAL SI ANA ASLAN sunt excelente si bat de departe cremele frantuzesti mai reputate, precum L'OREAL SI GARNIER. Mai sunt niste creme de la COSMETIC PLANT, din Cluj Napoca, creme de zi si de noapte, anti-rid, cu ceai verde (contine antioxidanti) si Q 10, care sunt bune - se absorb repede si formeaza un ecran protector pentru ten, pe timpul zilei. Nici cele de la NIVEA nu sunt de lepadat, ba chiar au un efect admirabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns schumiholic spune:

Cred ca pana la urma conteaza in primul rand ce contine fiecare crema, si de aici rezulta si actiunea ei pe fiecare tip de piele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Bine, si ce trebuie sa contina?
Mi-am luat si eu o crema Gerovital ca tot am auzit multe laude la adresa ei. Nu stiu insa in cate nvariante se gaseste, a mea are capac verde, din pacate o am acasa si nu mai stiu ce mai scrie pe ea.
Mi-am dat de cateva ori de proba, mai am una desfacuta de la Oriflame care imi place mai mult cum se aplica cum se simte pielea... Asta de la Gerovital parca e prea... slaba, sau cum sa explic, se usuca prea repede cand o intind pe fatza si dupa aia pielea nu pare data cu crema, poate e ceva cam putin pentru tenul meu.
O sa ma uit sa vad daca nu cumva e pentru ten gras ca asa pare desi, daca scrie, nu as fi cumparat eu o crema pentru ten gras ca nu am.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_cm spune:

Mai stie cineva pana al urma cine produce gama Gerovital si daca ami are vreo legatura cu descoperirile Anei Aslan...si daca se mai produce Gerovital H3?...caci stiu ca in UE au fost interzise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Gama Gerovital H3 este produsa de Farmec Cluj. Pana de curand era produsa si de Gerovital Cosmetics Bucuresti, dar din ce am citit, din octombrie anul trecut, aceasta din urma nu mai are dreptul sa produca produse cu acest nume. Oricum Gerovital Cosmetics au fost preluati de Gemisa si viitoarele produse se vor numi Geroaslan. Cel putin asa vroiau. Nu stiu ce va fi pe viitor cu firma din Bucuresti. In UE au fost interzise produsele cosmetice care contin novocaina.
Dana, cred ca ai cumparat crema Gerovital Plant. Este gama pt ten normal si mixt si cremele din aceasta gama sunt foarte usoare. Cele din gama Gerovital H3 sunt mai grase. Poti intra pe site-ul Farmec sa le vezi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu am un ten foarte ciudat, cu orice m-as da pe fata imi luceste fata si par mereu transpirata, unde mai pui ca deasupra buzei de sus chiar transpir mereu ... de ma scoate din sarite. Acum vreo doua saptamani m-am dat dimineata, pe fata de abia spalata, cu Dove Summer Glow, si am avut surpriza sa constat ca nu mai luceste pielea, nu mai transpir - decat daca mi-e intr-adevar cald, tenul meu are cu totul alt aspect. Acum nu stiu ce sa mai cred. De la Dove n-am folosit niciodata creme de fata, nici nu prea au creme de fata, au ceva la modul general. Trebuie sa-mi iau totusi o crema, la cea veche - Aslavital, nu ma mai intorc, mi-ar trebui ceva pentru ten mixt. Am vazut creme de la Cosmetci Plant si chiar eram curioasa ce e cu ele, daca sunt bune. Am vazut si de la Bioten pentru ten mixt. De la ei folosesc demachiantul de foarte multa vreme si sunt multumita.
N-as vrea sa mai folosesc multa vreme crema asta cu autobronzant...chiar ma gandesc ce efecte negative are asupra tenului, dar chiar imi place cum imi face tenul, pentru prima data nu imi mai luceste fata ...

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by ellinia

Eu am un ten foarte ciudat, cu orice m-as da pe fata imi luceste fata si par mereu transpirata, unde mai pui ca deasupra buzei de sus chiar transpir mereu ... de ma scoate din sarite. Acum vreo doua saptamani m-am dat dimineata, pe fata de abia spalata, cu Dove Summer Glow, si am avut surpriza sa constat ca nu mai luceste pielea, nu mai transpir - decat daca mi-e intr-adevar cald, tenul meu are cu totul alt aspect. Acum nu stiu ce sa mai cred. De la Dove n-am folosit niciodata creme de fata, nici nu prea au creme de fata, au ceva la modul general. Trebuie sa-mi iau totusi o crema, la cea veche - Aslavital, nu ma mai intorc, mi-ar trebui ceva pentru ten mixt. Am vazut creme de la Cosmetci Plant si chiar eram curioasa ce e cu ele, daca sunt bune. Am vazut si de la Bioten pentru ten mixt. De la ei folosesc demachiantul de foarte multa vreme si sunt multumita.
N-as vrea sa mai folosesc multa vreme crema asta cu autobronzant...chiar ma gandesc ce efecte negative are asupra tenului, dar chiar imi place cum imi face tenul, pentru prima data nu imi mai luceste fata ...

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c



Aceeasi problema o am si eu. Si pare fara rezolvare. Imi luceste fata, cam la doua ore dupa ce aplic crema si fondul de ten. In prezent folosesc gama Aslavital. Cred ca am sa renunt la aceste produse, la inceput mi s-au parut bune, acum insa nu-mi mai plac. Am avut si Normaderm de la Vichy, dar nici de aceasta n-am fost multumita. Ma gandesc sa-mi iau Ivamat de la Ivatherm.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput