Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Fetelor cum este cu uleiul de migdale? este acelasi lucru cu ulei de migdale dulci ? Nu stie nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batool67 spune:

Exista doua tipuri de ulei de migdale, ulei de migdale dulci si ulei de migdale amare. fiecare are propiile lui intrebuintari. Uleiul de migdale dulci presat la rece are efect anticelulitic si antirid. Il poti folosi in loc de crema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Pentru mine e super uleiul de migdale dulci ca hidratant corp.Il mai combin cu ulei de bergamot sau de samburi de struguri,depinde de dispozitie;-)Cateodata il folosesc si pe fata dar mai putin pentru ca am tenul mixt spre gras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by louisea

A folosit cineva crema Pore minimizer de la Clinique? Si a avut efect?

Sau alta crema pt reducerea porilor din zona T?





Si eu sunt curioasa de cel de la Clinique...sau daca exista si alte marci, bune

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by Dariela

Voi ce produse mai folositi pentru zona ochilor?

dariela


super incantata de cea de la clinique, cearcanele pe care credeam ca le mai scoate foarfeca acum putin vizibile

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

crema de fata super: IVAMAT de la IVATHERM cu apa minerale baile herculane.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am incercat sa citesc tot subiectul dar mi-e imposibil, asa ca intreb si eu si scuze daca s-a discutat deja despre asta: mie vara imi transpira fatza de la orice crema, imi dau cu cea mai fresh si mai usoara crema si cum ies din casa si merg cativa metri incepe sa-mi transpire fruntea, nasul... Daca nu-mi dau cu crema nu-mi transpira.
Am ten uscat-mixt, daca nu-mi dau cu crema simt ca ma strange fatza si e o senzatie tare neplacuta. In sezonul rece ma impac cu orice crema hidratanta, Nivea Vizage, Garnier, Oriflame, Avon, Loreal happy derm... cam pe astea le-am folosit si cu toate m-am impacat bine in sezonul rece, dar vara.... Nu am folosit inca creme grele, anirid, ci doar hidratante usoare, desi am 40 de ani nu am inca nici un rid.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorreddana spune:

pentru tenul meu gras care reuseste sa adune tot praful de pe strada, vad ca Nivea Aqua Beauty este absolut miraculoasa.... Imi hidrateaza tenul dar nu imi luceste fata intreaga zi... Deocamdata este the best




www.medicina-naturista.ro/florile-printesei/printesa/Lorry" target="_blank">concurs epilare definitiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica7 spune:

Sunt noua pe forum, dar mi-as da si eu cu parerea. Eu am folosit o buna perioada de timp Vichy - Termal Fix 1. Anul trecut, la inceputul iernii mi-am cumparat de la Elmiplant crema antiiritanta. Sunt foarte multumita. E o crema usoara, hidrateaza bine, are un miros placut, discret, nu incarca tenul, te face sa iti simti fata relaxata si hidratata. Se gaseste la Carrefour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica7 spune:

Am uitat sa mentionez ca am tenul sensibil.
Mai am de asemenea si o intrebare, a folosit cineva crema hidratanta de zi/ noapte Calmille de la Yves-Rocher? Tocmai mi-am comandat si sunt curioasa cum e. Poate ma puteti ajuta cu o parere, este prima data cand am comandat produse de la ei.

Mergi la inceput