Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Am uitat sa zic ca gelul curatitor e foarte bun si el. Cred ca-i zice Gel nettoyant Cleanance. Adica eu am avut termen de comparatie gelul ala de la Garnier care mi s-a parut destul de agresiv...
Faine ce sa zic...si nu ma platesc astia sa le fac reclama.

As vrea eu sa ma plateasca in produse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

De doi ani folosesc crema hidratanta pt ten uscat si demachiant tot pt ten uscat de la RoC si sunt f multumita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Buna fetelor!

Am citit la acest subiect despre uleiul de migdale ca ar fi f bun pt ten.
Am fost la plafar dar nu aveau decit ulei de migdale dulci, este acelasi lucru cu ce folositi voi?

Si inca ceva, stiti cumva dak exista vreun magazin in Bucuresti unde se vind produse de la capra nera? Am auzit ca ar fi f bune cosmeticele de la ei

O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

Folosesc produsele Avene si sunt foarte multumita de toate. Iarna creme ystheal, vara hydrance optimale, apa termala, lotiune tonica, gelul de curatare si mai nou fond de ten tot de la avene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolilo spune:

eu folosesc produsele de la YSL foarte mult si deramalogica; le alternez cand si cand, dar pt ca tenul meu este destul de dificil, ma impac cel mai bine cu produsele pt sensitive skin/ hydra. cand am timp insa, ma rasfat cu reteta mea favorita furata de la bunica :) ten umed, o capsula de vitamina E sau o picatura de ulei de struguri si putin suc de castravete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Am vrut sa deschid topic nou dar cred ca ma pot incadra aici.
In ultimele zile imi aparusera niste cosuri sub piele pe fata si am folosit o crema speciala antiacnee. Am mai folosit-o pina acum, dar numai pe zone restrinse, acum de teama sa nu-mi mai apara altele am folosit pe toata fata de vreo doua ori. Acum ma uit in oglinda, ce-i drept cosurile au cam disparut dar am pete rosii pe fata si nu stiu cum e posibil, dar brusc am niste riduri sub ochii de nu ma recunosc, aveam citeva foarte fine, sa fie tot crema sau am imbatranit eu brusc??? A patit cineva asa ceva de la o crema antiacnee?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by aiamoni

Am vrut sa deschid topic nou dar cred ca ma pot incadra aici.
In ultimele zile imi aparusera niste cosuri sub piele pe fata si am folosit o crema speciala antiacnee. Am mai folosit-o pina acum, dar numai pe zone restrinse, acum de teama sa nu-mi mai apara altele am folosit pe toata fata de vreo doua ori. Acum ma uit in oglinda, ce-i drept cosurile au cam disparut dar am pete rosii pe fata si nu stiu cum e posibil, dar brusc am niste riduri sub ochii de nu ma recunosc, aveam citeva foarte fine, sa fie tot crema sau am imbatranit eu brusc??? A patit cineva asa ceva de la o crema antiacnee?????




eu zic ca o fi de la dulciuri! Te rog nu te supara si sper sa dispara ridurile si petele, uite inca un pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Vrei tu sa ma faci neaparat sa renunt la dulciuri, asa-i??? Chiar incerc sa slabesc acum, daca reusesc te anunt. :)

Cum o sa ma supar, petele nu ma ingrijoreaza, mi s-a mai intimplat cind am folosit vreo masca mai abraziva, probabil am pielea sensibila, dar ridurile m-au dat pe spate, efectiv parca au aparut peste noapte, si daca ramin asa nu stiu ce ma fac...Poate o sa-mi pun niste comprese cu ceai verde deseara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolschi spune:

quote:
Originally posted by aiamoni

Vrei tu sa ma faci neaparat sa renunt la dulciuri, asa-i??? Chiar incerc sa slabesc acum, daca reusesc te anunt. :)

Cum o sa ma supar, petele nu ma ingrijoreaza, mi s-a mai intimplat cind am folosit vreo masca mai abraziva, probabil am pielea sensibila, dar ridurile m-au dat pe spate, efectiv parca au aparut peste noapte, si daca ramin asa nu stiu ce ma fac...Poate o sa-mi pun niste comprese cu ceai verde deseara?




Da, si eu am patit la fel cu ridurile de sub ochi tot de la o crema antiacneica...dar stai linistita ca nu o sa ramana asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Iti multumesc, intrasem in panica...arunc crema aia direct in gunoi cand ajung acasa!

Mergi la inceput