Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Eu am tenul mixt si pana acum cel mai bine m-am impacat cu gama Garnier Fresh. Miroase fresh intradevar si imi place si nu incarca fatza.
Allure am si eu o intrebare: chiar e bun Proactiv solution? Ma cam bate gandul sa cumpar si eu ca am tenul mixt. Am vazut la tv ca tot ii face reclama.

------------------------
37+
Born free, now I'm expensive.
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:

Eu ma inscriu in fan clubul Gerovital H3.La ce complicatura de ten am, fac minuni.Le folosesc pe cele de la Farmec.Sint usoare,lejere si se absorb bine in piele,iar efectele se vad cam dupa o luna de folosire.De raportul pret/calitate nu mai vorbesc.Super!

Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Eu va spun cu mana pe inima ca Vichy m-a dezamagit. Am folosit pt trei ani Thermal fix 1 si 2 si adevarul e ca dupa un timp nu mai mergea pur si simplu. Apoi am mers pe Vichy Oligo cica special pentru tenul mixt.
Apoi am schimbat pe Neostrata, e o crema facuta in Canada dar dupa sase luni am lasat-o balta ca am observat ca tine ridurile fine sub control dar pielea a devenit dull, adica nu e intinsa, lina, etc. Are denivelari frate. Mi s-a spus ca e din cauza ca Neostrata contine si alcool si alte chestii.
Acum in sfersit am descoperit crema perfecta pentru mine. E crema Active C de la Laboratoire La Roche-Posay. Cosmeticiana mi-a explicat ca faptul ca am 34 de ani, am trecut printr-o sarcina, sunt solicitata la greu iar pielea mi-e combinata trebuie utilizat o crema antirid usoara si cu ingredientul de baza cu Vitamina C.
Sper sa fi fost de folos fetelor cu piele mixta.

Olga

Si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

ruxy05 suna bine lancom-ul. Nu am luat ca nu stiu de ce aveam senzatia ca e scumpa. Dar faptul ca e oil free conteaza si mai are si sfp 15. M-ai facut curioasa si merg sa testez cate ceva.

Olga

Si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxy05 spune:

Eu as vrea sa stiu daca cremele de zi, cele hidratante, ar trebui pe langa SFP si oil-fre, sa aiba cat mai putine chimicale la ingrediente active si cat mai multe din cele naturale. Spre exemplu, am gasit http://www.buynaturalskincare.com/store/index.php?cPath=25 care este o linie de cosmetice organice (zic ei), un pic mai scumpe decat Lancome (care si ei sunt foarte buni, insa au multe chimicale care nici nu stiu ce inseamna de cele mai multe ori). A incercat cineva ceva de pe linkul de mai sus? As fii tare interesata...
Ruxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am incercat n creme:de la Gerovital la Lancome,etc.nu mi-au placut prea mult.
eu folosesc acum Vichy Normaderm si creme de la Avon,de care sunt superincantata.Avon clinical parca se numesc,masti seruri,tampoane de tratament,cr ochi.am un ten cum nu am avut niciodata,porii mi s-au inchis si am si o piele fina,frumoasa si curata(nu am avut bube,dar parca era superdull mereu) cum nici nu speram ca pot eu sa am.nu sunt reprezentant


de fetitza cu funditza,zisa piticotul urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Eu am tenul mixt si pana acum cel mai bine m-am impacat cu gama Garnier Fresh. Miroase fresh intradevar si imi place si nu incarca fatza.
Allure am si eu o intrebare: chiar e bun Proactiv solution? Ma cam bate gandul sa cumpar si eu ca am tenul mixt. Am vazut la tv ca tot ii face reclama.

------------------------
37+
Born free, now I'm expensive.
Lucrusoare baby




Eu folosesc Proactiv de vreo 4 ani si sint incintata de el. Dupa ce am venit in tara asta, nu stiu pentru care motiv, incepusera sa-mi iasa niste cosuri pe fata din alea nasoale, ca nu stiam ce sa ma mai fac. Permanent aveam pe fata minim 3-4 vizibile si mari care nu treceau cu nimic!! Imi stricau tot aspectul..
In disperare de cauza mi-am comandat proactiv si am zis sa incerc si p-asta. In prima faza m-am iritat de la el...Apoi am luat-o incetisor, folosind mai putin produs si doar 1 data pe zi, in loc de 2 cum e indicat si in scurt timp pielea s-a obisnuit si s-a curatat de minune. Acum rar mi se intimpla sa-mi iasa cite un cos vizibil (in general la ciclu) dar ii dau cu crema la primele semne si inflamatia se duce imediat. Uneori da inapoi de tot...nici nu zici ca era sa-mi iasa vreun cos.
Acum primesc complimente pentru tenul meu la tot pasul. Poate ca nu merge la oricine dar merita incercat. In fond, il poti trimite inapoi si iti primesti banii pe el daca nu iti place.
Si sint foarte seriosi. Eu mi-am aranjat shipmentul cum am vrut: o data la cinci luni, ca atita ma tine un kit (practic ma costa toata jucaria cca. 10$/luna)
Pentru mine merita.


PS. - uitam sa adaug ceva important: neaparat trebuie folosit sunscreen dupa proactiv pentru protectie...ca pielea poate fi sensibilizata de la agentii aia din crema


Find a job that you love and you'll never have to work another day in your life.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

eu folosesc,de vreo 2 ani,produsele din gama avon solutions,cele cu ambalaj verde,parca pure porfection se numesc.folosesc gel de curatare,lotiune tonica si crema,care s super,matifiaza tenul-bineinteles,aceste produse sunt potrivite pt tenul mixt si gras...crema,cel putin,e f buna,nu lasa senzatia de unsoare,e o crema f usoara,se absoarbe imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Eu folosesc acum o crema pentru ten sensibil de la Rocher-Posay...este extraordinara.
Allure...tu vorbesti de proactivul la care face reclama la televizor?As vrea sa-mi i-au si eu ca am un fel de acnee cred pe spate si nu mai scap de cosuri dar nu intalnisem pe nimani care folosise si nu vroiam sa dau banii asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

quote:
Originally posted by Ana-Maria21

Eu folosesc acum o crema pentru ten sensibil de la Rocher-Posay...este extraordinara.
Allure...tu vorbesti de proactivul la care face reclama la televizor?As vrea sa-mi i-au si eu ca am un fel de acnee cred pe spate si nu mai scap de cosuri dar nu intalnisem pe nimani care folosise si nu vroiam sa dau banii asa.

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360
"Forgive...sounds good,forget..I'm not sure I could,
They say time heals everything...but I'm still waiting....."



Da...despre ala vorbesc. Mie mi-a ajutat.

Find a job that you love and you'll never have to work another day in your life.

Mergi la inceput