Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ma uit acum la ingredientele unui ser pentru ochi:

AQUA, GLYCERIN, TRIETHYLHEXANOIN, DIMETHICONE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, DIMYRISTYL TARTRATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, C12-15 PARETH-7, CETEARYL ALCOHOL, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, CARBOMER, IMIDAZOLIDINYL UREA,EUPHRASIA OFFICINALIS, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, HESPERIDIN METHYL CHALCONE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, STEARETH-20, VACCINIUM VITIS-IDAEA, PPG-25-LAURETH-25, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CERAMIDE 3, SODIUM CITRATE, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, DIPEPTIDE-2, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PALMITOYL TETRAPETIDE-3, CERAMIDE 1, CI 77891, CI 77019,CI 77491

ce sunt astea???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Eu sunt multumita de VICHY. Si cea ptr ochi si ptr fata. Crema de zi pe care o folosesc e Nutrilogie 1. Si raportul calitate/pret mi se pare ok.

30+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynuta spune:

Hai sa va spun ce folosesc si eu!! Din toata inima va recomand crema de la Forever cu Aloe si Propolis, pt ca eu am un ten de ma inebuneste...uscat si vai de capul lui....Cosmeticiana mea mi-a recomandat-o si e excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batool67 spune:

Folosesc de zi crema cu Q10 de la Hofi viodana , monodoze, de seara de la Oriflame pasul 2 din kitul de microdermoabraziune. Am ten sensibil si uscat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Crema de la Forever cu Aloe si Propolis e ok , dar nu de lunga durata.Ajuta tenul uscat , am avut si eu , dar am ajuns s-o folosesc pe restul coroului , fiindca nu-i asa lejera si consider ca nu e potrivita pentru necesitatile tenului cu probleme , mai sensibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:


fetelor, incercati crema hidratanta cu extract de aloe vera de la Q 4 U. are ingrediente naturale, nu irita pielea (mie de la Nivea si l'Oreal mi se inroseau ochii si lacrimam). si culmea, este f. ieftina si romaneasca in plus. incercati-o, sa stiti ca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Eva, crema este cumva fabricata de Tis Farmaceutic? Cum este crema? Este usoara, potrivita pt vara? N-am incercat nici o crema de la Tis si sunt tare curioasa cum sunt? Pe cea cu galbenele ai incercat-o? Eu am tenul gras si am nevoie de o crema hidratanta, dar foarte usoara, cu multa apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

teolina, intr-adevar crema q4u este de la Tis Farmaceutic. crema de galbenele este buna daca ai ten sensibil, inrosit. pt. intretinere vara poti folosi pe cea cu aloe vera sau crema de zi multiprotectoare (care are de toate, inclusiv galbenele si vitamina E). daca ai tenul gras, inainte de aplicarea cremei sa te dai cu o lotiune tonica, Lara e super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

Si eu am tenul gras. Eu folosesc o crema de la farmec care este super ieftina , este buna pt tenul meu doar ca imi transpira super mult fatza de la ea si n-o mai suport. Vreau s-o incerc pe cea propusa de eva. o gasesc in orice magazin cu cosmetice sau la farmacie? Apropos de Lara , e buna.Folosesc si eu.

A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there."
True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Eva, Belutza,va multumesc pt informatii!

Mergi la inceput