Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Fetelor eu nu am gasit numic de gerovital de Bucuresti desi caut crema gomaj pentru ten mixt sau gras .Am gasit de la farmec Cluj ,gel exfoliant pentru ten normal si mixt care spun ei ca aste folosit pentru curatare profunda si se foloseste saptamanal,indeparteaza celulele moarte si punctele negre.Crema gomaj din aceeasi gama siaceeasi actiune era semigrasa si nu am riscat sa o iau pentru tenul meu mixt .Asta seara incerc gelul.
Oare am gresit sa folosesc acest gel ?


http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

quote:
Originally posted by Allure

quote:
Originally posted by kndygirl99

BUNA!As vrea si sa stiu de unde se face rost de proactiv.pe ce post de televisiune se face reclama la crema?



Scumpa mea, nu stiu daca se vinde in Romania acest produs.
In Canada/SUA e reclama la tv mai mereu.
Se poate comanda si de pe site la www.proactiv.com dar banuiesc ca transportul e foarte scump pentru Europa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.



Fetelor, m-ati convins si am facut comanda de pe site-ul asta
Transportul pt. middle east e 15$ fata de 7$(pt. America si Canada), adica diferenta e mica, zic eu.
Sper ca am dat adresa bine....nu de alta, dar nu obisnuiesc sa fac shopping pe net, doar pt. biletele de avion.
Eu una n-am vazut niciodata reclama de care ziceti, asa ca merci de sfat....nu prea am probleme cu tenul, dar de cate ori iau antibiotic mai mult de 5 zile imi ies multe multe brobonele-cosulete pe fata si gat, sper sa mearga...

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Offffffff, nu pot sa cred ca dupa 12 pagini citite, sunt mai confuza decat inainte.
M-as fi hotarat totusi la GEROVITAL,insa nu am de unde sa o cumpar aici.Fetele din afar, voi de unde o cumparati?sau faceti comanda???
Eu am incercat pana acum Dior, Clinique, Nivea, cea din urma fiind in cazul meu si cea mai buna.
Eu as vrea sa va intreb ceva:care este diferenta intre un ten uscat, si un ten deshidratat???
Din pacate de cand am ramas insarcinata tenul meu s-a schimbat radical, si in rau...mi se exfoliaza pielea efectiv,m-am umplut de puncte negre in zona T,UNDE e si gras,imi luceste fata parca-s data cu ulei...
la cosmetica aici nici prin gand nu-mi trece sa merg,asa ca sincer am mul tmai multa incredere in parerile voastre decat in sfatul cosmeticienelor de aici.
Mai caut, mai caut...apropo, de Biotherm stiti ceva?
O prietena de-a mea o foloseste si o lauda de cate ori are ocazia, si vine subiectul despre creme...


bebika 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

M-am hotarat totusi.....oscilez intre Vichy si Avene.
Merg maine la reprezentanta Avene sa-mi fac si o analiza a tenullui, si in functie de rezultat sa vad ce aleg, si ce mi se recomanda.


bebika 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Nikole unde ai vazut produse Vichy aici? Au reprezentanta? Sau in farmacii? Eu am cautat pe net si am vazut ca in Jp nu au retea de distributie. :-(((

POZE BEBE
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by ralucami

Nikole unde ai vazut produse Vichy aici? Au reprezentanta? Sau in farmacii? Eu am cautat pe net si am vazut ca in Jp nu au retea de distributie. :-(((

POZE BEBE
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!




Ralu, cred ca in Ginza au sigur.
Nu sunt 100%sigura, dar am impresia ca acolo am vazut produse Vichy.
Azi am fost prin magazine, si am inceput cautarile.
Avene mi s-a parut cam grasa, si a intrat greu in piele, nu mi-a placut, desi spray-ul cu apa thermala e foarte bun.
Vichy...am vb azi cu o prietena care mi-a spus ca ei nu i-a placut deloc, si desi stiu ca ce unuia i se potriveste la altul nu se nimereste, parca m-a cam descurajat.
Mi-a recomandat Clarins...insa astept zilele astea sa ajung la reprezentante ca se face si o analiza a pielii si itit spune exact ce nevoi are tenul tau.
Clarins stiam insa ca este indicata mai degraba tenului matur,cu nevoi mai complexe , poate ma insel....eu nu vreauu decat hidratare si protectie, atat.
Tre sa ajung in Tokyo, Raluca daca ai rabdare ilele astea iti trimit si un raspuns sa vad daca gasesc.Probabil ca sapt. asta ajung.


bebika 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Ok Nikole, nu e graba mare. Eu de ani de zile folosesc Estee Lauder ( in principal) si mai testez din cand in cand si alte firme care mai primesc laude de pe la prietenele mele. Dar in perioada asta mi-a luat-o razna pielea de pe fata : s-a uscat , pe nas se cojeste; tare urat se vede. Am primit niste reviste din Romania si printre ele erau si mostre de la Vichy pt piele deshidratata. Am folosit mostrele respective si vad ca sunt tare faine. De-asta vreau sa imi iau o cutie, dar aici nu am vazut firma asta.

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu folosesc Artistry de la Amway, demachiant, tonic si crema hidratanta.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danig spune:

Eu folosesc Aslavital hidratanta pentru zi, antirid pt. noapte, iar de ochi Gel contur ochi de la Hofigal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

Buna,
daca vreti sa aveti si opinia altora despre creme uitati-va aici un link care mi-e mi-a placut mult.

http://www.beaute-test.com/cremes_jour.php

toate cele bune

Mergi la inceput