Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ira chiar asta am aflat si eu astazi nu stiu cat d ebuna este dar o sa incerc si iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

De obicei nu ma "creia o pauzasc" mai mereu fac alergie la creme am incercat tot felul dar nu am reusit, noroc ca am un sot care iubeste cremele si le termina el.
Dar am gasit si eu ceva care chiar imi place si recomand
L"oreal refinish
Micro-dermabrasion system
are 2 steps mortala o recomand cu placere nici nu ii spun la sot ca sigur mi-o consuma!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

Precizez ca lucrez in domeniu de 7ani si am avut contact cu diverse probleme legate de ten.Alemazi petele au aparut pt ca ai facut o reactie alergica la ceva din crema.Incearca sa nu folosesti nimic 2-3 zile.Crema trebuie aleasa in functie de necesitatile tenului:hidratare,tonifiere,revitalizare,tratare.Raportul calitate-pret este valabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noël spune:

Interesant subiect!
Eu folosesc crema de noapte si de zi. Cred ca ce ii trebuie tenului este umiditate. De aceea eu caut mai tot timpul creme pt umiditate:Aqua Fusion de la Lancome si de la Estee Lauder. Ce-mi mai place e cea de la Chanel HydraMax (dar e cam scumpa).
In ceea ce priveste fondul de ten, voi il folositi?
Eu da! Va trebui in curand sa-mi cumpar un altul ca mai am un pic din cel actual, si ma gandeam sa incerc, tot de la Lancome, ABSOLUE MAKEUP (Absolute Replenishing Cream Makeup ).
L-a folosit cineva? Stiu ca e un pic mai gras , exact ce as vvrea in iarna asta, avand tenul normal-uscat!
pupici

P.S. Mai folosesc (prima data, din curiozitate) Collagen Filler, de la L'Oreal, pt. riduri. Inca sunt fine si mai mult invizibile, dar...
so far so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Daca tot scriam acum ceva vreme ca am inceput sa folosesc Apidermin si ca sunt multumita si ca e si ieftin etc si ca nu mai cumpar niciuna din cremele scumpe etc... am primit acum dua zile lotiunea tonica de la Vichy - Normaderm - pentru zonele cu probleme - pare buna. A mai folosit cineva?

Zenobia 36 months+
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

am incercat vichy pt. ten "iregulat" si a fost un dezastru
acum am revenit la banala crema romaneasca "spirulin" care mie-mi face super bine la ten


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bucluc spune:

Eu tocmai ce am trecut de la Yves Rocher la Neutrogena Visibly Even. Tare mult imi place! Textura e usoara, mirosul discret si placut, iar pielea mi-o face tare fina si deloc uleioasa. In plus, am observat ca machiajul adera mai bine si nu-mi mai simt pielea "incarcata".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TGIF spune:

Dragele mele, pina acuma am tot citit mesajele voastre, mai ales subiectele despre mincare si retete, dar cind am gasit discutiile despre creme de ten, nu am mai putut sa stau deoparte, asa ca m-am facut si eu membra la acest forum. Si eu am folosit tot felul de creme si mai ales aici in state, sint de toate felurile. Mary-K, Clinique, am increcat si creme de la magazinele de naturale, si Gerovital, dar nimica nu mi-a facut tenul asa de frumos si catifelat ca si cremele facute de compania "Arbonne International". Au gama de anti-aging, care se numeste Nutri Min RE9. Am putut sa vad diferentza a doua zi, si deja au trecut 6 luni de cind folosesc aceste produse. Sunt botanice,vegetariene, nu au mineral oil, nu au parfum, si sunt testate pe oameni, nu pe animale. Fetele din state si cele din Canada pot sa aiba access la aceasta companie, dar pentru Europa marketul se va deschide deabea in 2007. Va spun ca sunt 100% cu aceasta gama. Vezi www.arbonne.com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

Eu tocmai mi-am achizitionat Thermal Fix 2 de la Vichy, am folosit zilele astea o mostra din crema asta si am ramas uimita de rezultat!!!! Sper ca si crema sa se ridice la nivelul calitatii mostrei. Tenul este super hidratat, intins, un pic umflat (ca dupa un somn bun!), ridurile parca s-au intins (vb despre cele datorate deshidratarii), ce sa mai, m-am trezit cu o piele ca un "c.r de bebelus"

P.S. Thermal Fix 2 este pentru ten foarte deshidratat, exista si varianta thermal Fix 1 pentru ten deshidratat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

BTW, a folosit cineva produse de la Academie? (se vand in saloanele Shilouette). Ma bate gandul sa-mi iau pentru ochi crema hidratanta de la Academie, mi-am facut o hidratare la Shilouette cu ea si mi-a placut, dar nu stiu pe termen lung cum e.

Mergi la inceput