kaali-budapesta-fiv

kaali-budapesta-fiv | Autor: norasorana

Link direct la acest mesaj

dragele mele,incerc sa intru in legatura cu cineva care a facut fiv la Kaali-Budapesta.Daca stie careva ceva va rog mult de tot scrieti la acest subiect!multumesc mult si pe toate

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Norasorana eu nu am facut Fiv acolo dar mi-a fost recomandatacest institut de catre medicul meu din Cluj.Am inteles ca e f. bun acest centru pt. fertilizare.Cel mai bine ar fi sa trimiti un email sau sa dai un telefon acolo. La ce medic mergi la Cluj?
De ce faci FIV?Multa bafta !
www.kaali.hu

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norasorana spune:

draga cecilia,merg pe 38,am o sarcina oprita in evolutie in primavara si recent pe 11.07.2006 am fost operata de sarcina extrauterina.In toamna am avut o laparo in cursul careia trompa stanga a fost rezecata in treimea externa deci a ramas nefunctionala,iar cu "ocazia" extrauterinei recente,am ramas fara trompa dreapta,sarcina fiind de 8 saptamani,n-au reusit sa-mi salveze trompa.............Deci, ramane doar fiv-ul si cum nu am nici timp biologic, nici prea multi bani,incerc sa gasesc varianta cea mai buna.Medicul meu care ma urmareste este Dl.Dr.Sprinjan Dan de la Stanca.Dansul m-a pus in legatura cu o dr.stagiara de la ei care are legaturi pe la Budapesta,dar as fi vrut sa vorbesc cu cineva care chiar a fost acolo,pentru a sti mai concret ceva.Acum astept-sunt sub un trat. cu Doxi-am chlamy IgG pozitiv, dar vreau cat de curand sa merg in Budapesta pt. a fi luata in evidenta ...Tu draga mea ,cum stai la momentul actual?La cine mergi in Cluj?Vad ca suntem clujence ambele,ma bucur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Buna norasorana si ceciserban,
si eu sunt clujeana si vreau sa va incurajez si sa va tin pumnii.
noraserban ,nu dispera ca o sa fie bine,eu am 39 de ani si inca mai sper.La Cluj am fost tratata de dr.daniel Muresan si Dan Zoolog de la Stanca,acum sunt in Las Vegas de aproape 2 ani ,sa stiti ca si aici medicii sunt asa cum sunt....
Sa-mi spui ce-ai rezolvat cu Budapesta.
va si va doresc numai bine,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Nora eu cum merg la dr. Renata Nicula tot de la Stanca,tot prin aceiasi filiera vroia sa ma trimita.Eu am doar 30 de ani si la 29 am facut primul FIV la Medsana-nereusit din pacate-cauza de lipsa de bebe ca sa zic asa-infertilitate masculina.
Si eu as vrea sa merg la Budapesta dar la anul prin toamna,cred ca anul asta ne-am decis sa ne mai dam o pauza ca altfel innebunim.....Sa nu te mai gandesti la varsta desi stiu ca e greu,ca eu am fost mai rau ca tine,de am alergat sa fac FIV sa nu ma prinda 30 de ani fara el.Cand vrea Dumnezeu atunci se intampla,dar normal ca noi nu putem sta cu mainile in san.Eu una te sfatuiesc sa mergi la Budapesta,ca eu una regret enorm ca nu am ascultat dr. si ca nu am fost acolo.Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.Multa bafta iti doresc!Sa auzim de cat mai curand!
Monica!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

si eu vasi va doresc tot binele din lume.
sa fim optimiste.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norasorana spune:

Ceci si Moni, si eu va tin pumnii si va tin la curent cu ce mai aflu sau cu ce mai fac.OK?Multumesc mult de incurajari,conteaza enorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Buna fetelor!
SI EU SUNT TOT CLUJEANCA...dar de 6 luni locuiesc la oradea.
AM APROAPE 32 ani si de aproape 3 ani ne chinuim sa avem un BB.
duminica merg la sovata, daca nu se intampla nimic o sa fac o HSG IN SEPTEMBRIE e singura analiza care nu am facut-o,in rest inafara de prolactina marita nu am nimic.

poate o sa incerc si eu FIV la budapesta dac nu raman insarcinata.

UNDE SE POATE FACE HSG LA CLUJ?
si care este pretul?

LAVINIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

NORA o sa-ti tin pumnii sa fie bine.Doamne ajuta!
LAvinia,fetele care sunt acum in Cluj ,ar stii mult mai multe decit mine , incearca la Clinica 1 de pe Motilor.
Vasi va trimit putina caldura {si sufleteasca} de aici din Vegas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

CICI,NORA SI LAVINIA,VOI CE TRAT.NAT.TINE-TI?
LAVI,TI-AM CITIT MEJ.LA NATURALE SI HOMEOPATE,INCEARCA SA-TI PROCURI TOT CE TREBUIE
IN TRTAT,NAT.PENTRU CA ACOLO LE GASESTI PE TOATE.
VA DORESC ,CIT DE MULTI SI NUMAI BINE.
MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norasorana spune:

Draga Lavinia eu am facut anul trecut HSG la Interservisan(pol.privata din Gheorgheni)si a costat 2.500.000 lei.E o investigatie care se face intr-un serviciu de radiologie,probabil ca sunt si alte centre unde se face in Cluj.
Draga Moni eu tratamente naturiste nu am tinut, am considerat ca nu-i bine sa le amestec daca am luat-o pe panta clasica.
toate fetele si curaj....gaina ca te tai!

Mergi la inceput