Transfer fisiere telefon-computer

Transfer fisiere telefon-computer | Autor: assa

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor
Apelez la voi poate stiti cumva cum se face transferul fotografiilor de pe un telefon mobil Samsung SGH-E340 cu bluetooth incorporat catre un computer.
Il am de putin timp si sunt total pierduta in ceea ce priveste tehnica asta
Multumesc mult pentru ajutor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cand ai luat telefonul nu ti-au dat si un cablu special pentru asta?


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Din cate stiu eu,transferul de poze din telefon in computer se face cu ajutorul unui cablu,pe care il cumperi separat (rar ti-l dau cand cumperi telefonul,daca e oferta speciala).Mergi la orice dealer care are si accesorii GSM si vei gasi cu siguranta cablul necesar.Doar ii spui vanzatorului pt ce telefon iti trebuie si el stie ce sa-ti dea (se numeste cablu pt transfer date).
Te pup.

Claudia si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Ori iti iei cablu ptr telefon, ori iti iei un adaptator USB cu Bluetooth ( de fapt nu stiu exact cum se numeste, o sa te indrume de la magazin) prin care faci transferul. Avantajul e ca il poti folosi ptr orice tip de telefon cu Bluetooth.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Adaptor USB-Blututz - 300.000 lei in Cora (Bucuresti)

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Merci de ajutor , o sa cumpar cablul acela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noltic spune:

Adaptorul USB - Bluetootth este mai ieftin si maleabil in lucru; din cate stiam cablul de date este mai scump si poate avea probleme de compatibilitate drivere-aplicatie cu tel tau.
Cu respect,
Nick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Si eu recomand adaptor Bluetooth, l-am folosit si pt fostul meu telefon Samsung DSC500 si pentru actualul, Nokia 6131 cu succes.

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Eu am cumparat un cablu de transfer date cu soft-ul inclus dar nu reusesc sa descarc nici o poza.Cand vreau sa conectez telefonul nu-l gaseste desi cablul este si pt medelul de telefon pe care il am. Ce sa fac?


Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Vezi daca nu cumva trebuia cumparata o cheie usb speciala ptr Samsung. Eu cu asta transferam pozele din tf in calculator.
Cnd o veni sotul iti pot da mai multe amanunte.


Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

trebuie sa instalezi soft-ul de pe cd...
si urmeaza fix intructiunile de acolo, daca zice ca telefonul nu trebuie conectat la pc cand instalezi soft-ul asa sa faci, ca uneori face figuri...
oricum, citeste instructiunile si fa ca atare...
spor!

Mergi la inceput