Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Karla si eu am avut scurgeri maronii in primele sapt de sarcina. M-am dus la dr. care mi-a explicat ca atata vreme cat sangele nu e rosu aprins si nici nu sunt scurgeri abundente e ok. Dar nu am avut dureri de burta mai deloc. In tot cazul mi-a dat un tratament cu hormoni pentru sustinerea sarcinii- Utrogestan parca.
In tot cazul, pentru a elimina orice dubiu, du-te la un ginecolog sa vezi ce-ti zice!
Danutz,39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

KARLA, este normal ca in primele luni, cam in perioada in care ar trebui sa apara uratii sa ai scurgeri maronii. Daca sunt numai pete si nu curge abundent este ok. Pt dureri poti lua No-spa si supozitoare carpicon. Te vor ajuta la contractii si dureri si nu fac rau sarcinii. Multa sanatate.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Buna,

Si mie mi s-a potrivit data nasterii bebeului. Dar din cate stiu asta se mai schimba, in functie de cum creste bebe. E adevarat?
Ca practic exista +-10 zile de la DPN in care poti sa nasti.




Mica 15+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaella spune:

la mine nu are cum sa se potriveasca:UM a fost pe 1 aug 2006, la eco mi-a zis ca am 10 sapt iar eu stiu ca pana la mijlocul lui septembrie m-am potejat sigur si cred ca am ramas la sfarsitul lui sepembrie.Deci eu cand voi naste?
Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cum spuneam si mai sus, am nascut cu 3 saptamani mai repede, dar la termen , adica avea 53 cm si 3200 g.
Eu am ramas insarcinata imediat dupa terminarea ultimului CM. Cred ca din cauza aceasta sunt diferentele de - 2-3 saptamani sau + care apar la DPN. Sa aveti in calcul si treaba aceasta

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Si la mine se potriveste exact cu ceea ce a zis medicul la ultima eco soer sa fie asa pt. ca e in aceeasi zi cu data de nastere a sotului meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu tocmai am aflat ca sunt insarcinata dupa 2 teste pozitive. problema mea este ca am avut ciclu pe 4 decembrie si pe 2 ianuarie! Deci azi as fi in Z8 iar eu sunt insarcinata! Cum calculez? La eco nu s-a vazut nimic!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Rox, in primul rand FELICITARIIII!!!! ma bucur enorm pt tine! S-ar putea ca al doilea ciclu, el de pe 2 ianuarie sa fi fost peste sarcina, se mai intampla. Pentru ca altfel nu vad cum ti-ar fi putut iesi atat de repede testele pozitive. Parerea mea e sa calculezi DPN-ul in functie de 4 decembrie, macar pana la urmatoarea eco, cand se va vedea sarcina.
Iti urez din suflet o sarcina perfecta (cum am avut-o si eu) si o fetita santoasa tun!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Iti multumesc din suflet Lexi!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conachealex spune:

b una sunt o noaua gravidutza

Mergi la inceput