Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (23)

Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (23) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj


Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21 , 22

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,8 kg/83 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,5 kg/88 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi! .




Crinuta si Rayan


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Haideti fetelor, unde sunteti? Cam multa liniste pe aici...

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, te rog modifica si la noi 87 cm si 11,3 Kg, fiindca nu mai avem masuratorile alea de mult timp.

Oana 10+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, s-a facut.


Patricia, eu sunt sigura ca Rebecca e mai inalta decat apare in lista. Mie asa mi s-a parut, ca ar avea cel putin 80 cm.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Eu sint la curs

Crinuta, cu siguranta este, dar nu am mai masurat-o
inainte incapea sub birou, care e f inalt, acum nu mai incape


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu

Eu sint la curs

Crinuta, cu siguranta este, dar nu am mai masurat-o
inainte incapea sub birou, care e f inalt, acum nu mai incape


Patricia si Rebecca (05.02.05)








Ma gandeam eu ca esti la curs, ca esti prea tacuta....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Noi mergem maine la vaccinul de 1 an jumate (ROR) - la 6 seara ne-a programat. Cica e lejer, poti manca orice si nu da reactii.

Maine ma duc si eu la dr. cu problema mea cu unghia incarnata. Nu stiu zau, ca e a 3 a oara cand am probleme. De data asta, am luat-o mai din pripa si am fost rapid la dr. cand am simtit ca se inroseste si ma doare. Mi-a dat de data asta un unguent mai puternic ca baneocinul si parca sa zic ca a dat inapoi infectia (si eu am scobit cu foarfeca si pila ca nu am avut de lucru...) In fine, sper sa nu ma taie iara ca asta inseamna injectie, taiat, pansat....



www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna!

Ieri l-am tuns pe Vlad, nu ne-am mai dus la Ciufolici, ca nu prea se merita. Am fost la o frizerie, l-a tinut tati in brate, Vlad s-a jucat la apa de la ciuveta din fata scaunului, iar nenea frizerul si-a facut super treaba. Sunt tare multumita si nu a fost chiar asa de greu.

Si eu sunt de parere ca in grupul nostru toti sunt super frumosi!

Azi am fost la posta sa iau indemnizatia pt. ca nu ne-a gasit acasa postarita si cred ca am stat o ora si ceva la coada, nimeni nu a zis sa ma duc in fata, Vlad nu mai avea stare, alerga pe acolo, se plictisise la un moment dat...niste insensibili!!! nu ma mai enervez ca abia m-am calmat!

Lavinia, sper sa ajungeti cu bine intr-o zona sigura si sa uitati razboiul ala!

Patricia, succes la cursuri!

Ubi, lui Vlad nu i-a mai facut vaccin la 1 an jumate, mai e cineva in situatia noastra? Dr. zice ca nu se mai face alt vaccin, pt. ca i l-a facut pe ala la 11 luni antirujeola...sunt tare derutata!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Crinuta, sunt pe-aici dar nu prea mai apuc sa citesc. Mai am cu renovarea (cam 2 sapt cred)... Copiii sunt la sora mea.
Va pup pe toate si fug la treaba.


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nici noi nu facem alt vaccin in afara de Priorix la 11 luni.
Mie mi-a spus clar sotul ca nu e nici o problema. La 11 luni ( de fapt mult mai devreme) dispar anticorpii dati de mama sau din viata intrauterina, deci e ok. Noi ramanem cu acel vaccin si gata.


Bubu, de ce spui ca nu merita sa il tunzi la Ciufulici?

Eu l-am tuns pe Rayan la un mall acolo, si tare bine a fost.
Aveau scaunel special, iar in fata copilului era un tv micut cu Tom si Jerry, asa ca Rayan a stat foarte cuminte.
Nu il vad sa stea asa in alte conditii, iar acel frizer filipinez l-a tuns foarte bine.


Erica, dar voi renovati singuri?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Si noi am facut AR la 11 luni ca a fost epidemie. Asta la 1 an jumate e ROR adica pe langa AR mai are oreion si rubeola.

VErica, te inteleg cu renovarea. Noi tb sa zugravim si sa scimbam parchetul in dormitor. In toamna ne-am pus contoare la calorifere si ne-a plesnit un robinet. De la inundatie, parchetul s-a umflat si acum miroase rau a mucegai. Si de la faptul ca baia nu are geam, tot aburul din baie s-a dus in dormitor (noi lasam usa si geamul deschis ca sa iasa aburul) si avem condens. Dar sper ca in curand sa avem suficienti bani sa ne luam 3 camere si cu geam la baie!!!!! Pana atunci renovam la asta de 2 camere....

Doamne ajuta sa fie bine in Orient si Lavinia noastra sa ajunga teafara intr-un loc sigur. Aseara la televizor tocmai povestea o mamica cu un copilas in brate (adormise saracul pe umarul mamei) cum a scapat din blocul bombardat. Si chiar zicea de bombele vacuum. Doamne, Doamne... cumplit!

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput