lipiciul ... fir-ar sa fie !

lipiciul ... fir-ar sa fie ! | Autor: catrinelteodoru

Link direct la acest mesaj

nu mai stiu cu ce sa dau ... cu ce s-o lua?
am frigider nou, pe usa caruia producatorul a fost atat de inspirat sa lipeasca o ditamai eticheta cu logo-ul lui ... am luat eticheta si a ramas lipiciul ... dar chiar a ramas
si acum a inceput sa se prinda de patratul lipicios tot felul de gunoiele si particole de praf ... visul oricarei gospodine, ce sa mai ...

Heeeelp !

Zambeste-mi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

nu stiu cum ai putea indeparta adezivul ala, e destul de pacatos...
n-as incerca cu diluanti sau din astea, se poate foarte usor lua cu tot cu vopseaua de pe frigider sau in cel mai bun caz doar matui acea zona...
ce mi-a iesit mie o data, cu apa fierbinte de tot si detergent, ideea e sa se inmoaie de la apa aia fiarta si sa se ia cand stregi cu o carpa sau un burete ceva...eventual cu un burete din ala mai aspru, dar fara sa apesi prea tare sa nu zgarii vopseaua...umezeste bine inainte zona, insita pana ti se pare ca s-a incalzit bine adezivul ala si apoi cu buretele...
daca tot nu mere, incearca sa acoperi zona aia cu un alt autocolant...o reclama la un iaurt ceva...ca sa se si asorteze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Nu producatorul lipeste logo-ul,ci magazinul la cererea acestuia...
Stiu pentru ca si eu lucram intr-un magazin de electrocasnice si faceam asa ceva...
Se duce cu cif crema ,dar trebuie insistat.Spor la treaba!


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Eu am scapat de el cu spirt medicinal...si frecat...si frecat

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Incearca cu otet. Dai bine lipiciul cu otet dupa care il cureti foarte usor. E un sfat dintr-o revista pe care eu nu l-am probat inca. Sper sa mearga.
Spor la treaba!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

La fel am eu eticheta cu producatorul pe geam termopan. Otet ziceti ?

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

fetelor, cu orice fel ce crema, crema de maini, de corp, de picioare etc.
asa am scapat eu de lipiciul de pe termopan!
pui un pic de crema pe o bucatica de vata si freci.
astfel nu se distruge suprafata.
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

a ieshit ... cu un body lotion de la avon cu extracte naturale si vitamina E care confera pielii un aspect neted si catifelat ... a se freca cu vata sau bucati de carpa care apoi se arunca ... timp de lucru 10-15 minute
Multzumesc mult si sper sa foloseasca si altora !!

Zambeste-mi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Cu banda adeziva, scoci(sau cum io-o mai spune) cu partea adeziva se lipeste si deszlipeste imediat(cu miscari rapide) pe geam sau unde aveti de inlaturat lipiciul. La mine a functionat intotdeauna, eu nu suport urmele de la etichete, oriunde ar fi ele. Sper sa fi fost explicita si banda din aceea ingusta de 1-2cm de ex. TESA.
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput