Gradinita buna in Craiova

Gradinita buna in Craiova | Autor: deeapui

Link direct la acest mesaj

Ma documentez pentru o prietena al carei copil tocmai implineste 3 ani si vrea sa-l dea la gradi din Toamna. Mamicile din Craiova, ne puteti da niste sfaturi?

Deea si Alex
poze si www.dropshots.com/andreeatitza" target="_blank">filmuletze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna!
Eu am auzit ca-i f. buna gradinita de la Clubul Electro iar concret iti pot recomanda educatoarea pe care a avut-o fie-mea,la gradinita nr.8(str.Vasile Alexandri)...din toamna va lua grupa mica dar inscrierile s-au facut cu mult timp in urma,noi cand am luat vacanta avea deja vreo 22 de copii inscrisi!
Sper sa mai gasiti locuri si sa nu fie deja cam tarziu pt. inscrieri...la orice gradinita!
Bafta!

Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Gradinita de pe Garii, in fosta scoala nr. 10. A fost mosica noastra directoare (acum e inspectoare) si stiu amanunte despre dotare, mancare, preocuparea personalului. Dar, mi-a spus prin primavara ca la grupa mica erau clasele aproape complete. Mai incearca, totusi, poate mai au ceve...

Simona&Tudor&Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore_Cris spune:

Buna.

Sint mama lui Andrei Calin , un pusti de aproape 4 ani.Acum stam in Bucuresti , dar pot sa-ti spun ca pt.aprox.6 luni Andrei a fost la o gradinita excelenta in Craiova pe strada Garii ; nu ii mai stiu nr, dar cred ca e 21.Pot sa-ti spun ca se afla la 2 statii de autobuz (1) de la universitate catre gara.Are sediul intr.o fosta scoala , si personal mi-a placut f.mult.Personal calificat , mancare buna , activitati educationale.Iti recomand aceasta gradinita ! Si nici nu a fost greu sa-i gasesc un loc anul trecut copilului.Nici nu se compara cu ce este aici in Bucuresti.
Succes ! Si astept vesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Gradinita 58 de pe Siloz. Fiica-mea a fost acolo, a avut 2 doamne educatoare foarte bune, foarte dragute, care se ocupau de copiii ,din toate punctele de vedere. Anul acesta chiar vor lua grupa mica.
Mancarea era buna, doamna asistenta foarte draguta, iar ingrijitoarele amabile, ajutau copiii la masa sau la imbracat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandy spune:

Gradinita Dumbrava Minunata,Langa Complexul de pe Nanterre,cred ca are iesire si la clubul Eledtroputere langa Insomnia, la Institut.
Dar depinde unde sta copilul, sunt f. dotate multe si personalul dragut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns un-roman spune:

salutam toti parintii si copii de pe forum ...

am ajuns cam tarziu pe forumul acesta ... poate pentru unii inca de actualitate ...

experienta mea in ceea ce priveste gradinitele din Craiova este restrinsa si se refera numai la Dumbrava Minunata .. care observ ca are adepti aici.

nu trebuie sa fim toti de acord cu anumite lucruri cum ar fi ... dotarea acestei gradinite sau ... personalul dragut ...

as avea de adaugat doar doua fraze, la care va propun sa va ginditi foarte bine:
1. atunci cind copilul Dvs. vine acasa urecheat (fizic) de una din "Doamnele" dragute (nu?) ale acestei gradinite ... cum reactionati?
2. atunci cind copilul Dvs. se bate zi de zi cu "Eroul" grupei si va puneti intrebarea "Doamna (draguta dealtfel, nu?) unde era in acele momente?" vi se raspunde cu aceleasi cuvinte "era iesita, sa traga ceva la xerox .. " ... cum reactionati?

la cerere va dau si numele "Doamnei" ...
PS. sunt roman si traiesc in Romania ... realizez pina si eu ca este dificil sa traiesti in Romania .. dar .. dar .. daca stam si spunem la toate astea "asta e!" cu siguranta ca in acest stadiu o sa ramanem multa vreme .. si noi si copii nostri .. s'apoi ce mai conteaza o mica urecheala intr-o tzara unde 75% din populatie are diploma de la vreo ghereta ce se numeste "facultate" sau "universitate" si din astia 95% sunt master-anzi :) ... poate si "Doamna" noastra .. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavv spune:

Suntem noi la gradinita Dumbrava... chiar ma intereseaza numele "doamnei"(chiar daca mi se trimite PM), eventual la ce grupa (noi suntem la cea mare) pentru a sti la ce sa ma astept...baietelul meu e dupa cateva zile cam speriat, e si cel mai mic din grupa - si zice ca-l cearta doamnele..asa sa fie?

Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns un-roman spune:

Lavv ... am incercat ... un PM dar se pare ca profilul tau este setat sa nu accepte PM.

numele "Doamnei" nu este deloc secret, se numeste OLARU.

am precizat numele pentru ca nu vreau sa se interpreteze ca toate Doamnele de la gradinita respectiva au profilul acesta.

daca doriti mai multe detalii despre cum vede aceasta "Doamna" educatia copiilor nostri ... si sunt convins ca exista multe asemenea "doamne" unele dintre ele chiar mai "deosebite" ... sunt dispus sa relatez cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaYu spune:

Doamna educatoare Cristina Neamtu mai lucreaza la Dumbrava Minunata? Am o vecina care i-a fost eleva in 1994-1997.
Fata are 21 de ani,studenta la medicina.
Ne gandim sa-i facem o vizita doamnei....

Mergi la inceput