Giargia in sarcina

Giargia in sarcina | Autor: andutzy

Link direct la acest mesaj

BUna ziua, tocmai am fost diagnosticata cu giardia si poate deja sunt sau urmeaza sa raman insarcinata cu al 2-lea copil. Stiti cumva daca giardia poate afecta sarcina? Eu vreau sa urmez un tratament in toatalitate naturist contra ei. Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Buna, cel mai bine ar fi sa intrebi medicul ginecolog, l-am intrebat si eu odata pe al meu, daca in cazul in care as avea paraziti intestinali ar afecta sarcina si el mi-a raspuns ca numai daca as incerca sa iau ceva tratament contra lor. Deci sfatul meu este sa intrebi medicul ginecolog.
Te deranjeaza in vreun fel giardia, in afara de faptul ca stii ca ai asa ceva?

Dani25+Ovidiu
Burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelore spune:

Buna! Nu cred ca are cum sa-ti afecteze sarcina. Ca tratament naturist incearca sa mananci 10 zile pe luna, pe nemancate, seminte de dovleac neprajite,( cate 15-20 buc ) si in decursul zilei si niste usturoi. Semintele de dovleac sunt bune si pt copii. Eu asa ii dau fetitei mele de doi ani si sapte luni, dar doza mai mica, si nu am avut niciodata probleme cu parazitii intestinali.De obicei sunt foartemulte tratamente naturiste care nu sunt recomandata gravidelor, dar pe astea 2 produse le poti consuma linistita.
Pupici, si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Chiar m-ati mai linistit in ceea ce priveste acest subiect atat de delicat pentru mine, mai ales ca nu m-am mai confruntat pana acum cu asa ceva...Din pacate, chiar si pentru asta se pare ca trebuie sa existe si un inceput....

Andra si Dragos Alexandru - 31.05.2005

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput