Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mai Crinuto! Chiar pe topicul asta daca nu ma insel a fost o fata cu fsh mare care a facut la szeged a obtinut un embrion care s-a prins si acum e o fericita gravidutza! Nu mai stiu cum o cheama.... ce naiba? parca ai avea fsh 21 nu 11! Fii increzatoare in tine... sa vezi tu ce outze bune o sa produci si ce bebe mumos coproductie ungaro-romana ai sa faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Asi eu de cateva zile incepusem intrarea in butoi. Deja incep sa ma obisnuiesc cu gandul ca am analize hormonale proaste (o sa ma gandesc ca fie ce o fi si gata). Acum o sa aiba si ce trata. Multumesc ca ma incurajezi. Scuze fetelor, ca m-am purtat asa. Multumesc mult.
Lachi
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

crinuta hai sa'ti spun ceva ce nu am mai spus pana acum..eu cand am ramas insarcinata aveam FSH 21..pe cuvant de onoare..am dus sarcina pana la 5 luni jumate..ca nu a fost sa fie a fost din alte cauze..nu mai spun aici ca le'am mai spus si nu ma mai repet..fara nici un tratament pentru ca pe vremea aia habar nu aveau sa'ti dea un tratamen..dupa ani cand l'am facut din nou mi'a iesti 11..si am mai ramas gravida din nou..dar aici au fost din nou alte cauze...acum e 10 si nu am facut nimic...iar eu mai sper..inca
asa ca te roaga olteanca sa nu mai fii suparici ca nu face bine..stai tu linistita si sa vezi ca totul va fi bine!!!

si acum dragele mele Szegedistee vreau sa va spun ca maine noapte voi pleca catre Italia..apoi Austria..apoi unde om vedea cu ochii
nu vin casa pana nu fac macar un FIV..nu scapa ei asa usor de draku de olteanca..mi'am pus in cap si nu mai dau inapoi..ca o fi in Italia..ca o fi in Austria..Ungaria..unde o fi numai sa'mi faca!!!
laparoscopia nu am apucat sa o fac..ca nu am avut noroc de sala da poate mi'o fac domnii de acolo..las la aprecierea lor!!!
asa ca iata a venit momentul sa strangeti cat puteti de tare pumnisorii si pentru mine..
ete na ca deja incepui sa cersesc
sa ma iertati dar chiar am nevoie!!!
va imbratisez cu drag pentru ca o sa'mi fie tare dor de voi!!!
voi fi cu gandul si sufletul alaturi de voi!!!
va pupacesc pe toate fata exceptie!!!
plecam doi ne intoarcem 3!!!am zis!!! am zis!!!vorba moldovencei

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Liana deci sunt sanse cu FSH mai maricel? Poate ca sunt totusi exceptii. M-am tot gandit, si mi-am amintit ca eu in lunile acestea de dupa fIV am fost de 3 ori la eco si de fiecare data mi s-a spus ca am ovulatie 9unul din dr. a fost chiar cel care mi-a facut FIV-ul). Oare o fi fost, ca la FSH-ul asta.... Multumesc ca mi-ai scris asta, parca incep sa mai sper ceva, chiar daca putin.
Eu iti tin pumnii sa stii. Dar nu vom mai vorbi pana nu te intorci? Si fii curajoasa, ca va fi bine ai sa vezi. O sa veniti trei sau patru sau cinci, sigur.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Mai, crinuta, mai, nu sunt chiar asa proaste analizele tale, de ce te stresezi asa? Pai nu-ti spusai(na, ca ma luai dupa olteanca ) ca la mine analizele au fost varza, mai ales prolactina care era dubla fata de valoarea normala? Si unde mai pui ca aveam si doar un milion jumate de ...Ce era sa fac, sa ?
Ai incredere ca dr. e foarte bine pregatit profesional si iti va da un tratament corespunzator cu analizele tale hormonale .
Si te rog nu mai plange, stergeti ochisorii si priveste inainte, stiu ca e greu, dar incearca . Uite, ia exemplu de la Liana 30 .

Liana30, asa sa faci cum ai promis: sa veniti 3. Acu' ai grija ca ai promis
Iti tinem pumnii stransi, stransi de tot si sa-ti mearga din plin!!!
Te pupacim si noi cu drag .
Stai asa, cand te intorci, sa nu ne facem griji degeaba? Si Rh s-a dus in primavara in concediu in Italia si de aunci nici un semn de viata
Daca dai de vreun net in calea ta, da-ne un semn de viata, plizzz

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Mi-Ka, o sa incerc. Imi e frica de fsh si lh mare, sper sa mai am ovocite. Ca amandoua sunt mari. De abia astept sa vb cu dr. sa vad ce zice. Numai sa nu-mi spuna ca sansele sunt mici.
Auburn tu ce faci, cum mai stai? Cand mai mergi la eco?
Fetelor care ati facut fiv, voi cum ati stat cu fsh-ul?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

crinuta mama eu nu vreau sa cred ca am fost o exceptie asa a fost sa fie..si va mai fiii..ai sa vesi..uite ca nu pot pleca pana nu te vaz cu zambetul pe fata!!!asa..hai incearca nu e greu..ia ex de la mine ai auzit ce zice Mi-ka
Mi-ka iubita de mine nu scapati asa usor iti dai seama ca unde voi vedea internet voi fi calare pe el..da numai sa scap de grasu..ca el mi'a spus de pe acum ca daca ma prinde ..ma altoieste cum stie el mai bine
voi sta poate o luna poate mai mult..dar o sa ma intalnesc cu melutzica si o sa va mai spuna ea..
va pup pe toate!!!
crinuta maine intru sa'ti vad zambetul

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dragelor.
Mai Crinuta, cum te scapa un pic omu' din ochi, cum fugi la butoi repede! pai asa ne-am inteles?! sa stii ca am citit pe-aici de fete care au facut FIV cu FSH mult mai mare ca al tau! nici macar nu e asa mare, ca la mine pe foaia de analize limita e la 12,ceva; asa ca e un pic la limita! cat despre prolactina, ai mai luat Mastodynon in ultima vreme? sau cu cateva saptamani inainte de analize? mie mi-a iesit prolactina marita de la Mastodynon, desi il oprisem cu 2 sapt inainte de analize; dr Zadori mi-a zis ca de la el e asa! si le-am repetat la o luna si-mi scazuse prolactina; stai cuminte si vorba Mi-Ka-i mergi cu incredere la Szeged, ca stie dr ce sa faca!!
Liana, ai grija sa te tii de cuvant si sa va intoarceti 3! eu iti tin pumnii stransi de pe-acum, si sa dea DD sa vii cu vesti super! sa ne mai dai un semn de viata din cand in cand, ca o sa ne fie dor de tine!
Auburn, Daciana, ce mai faceti fetelor ? sa ne dati si noua un semn cand terminati tratamentul macar! eu va tin pumnii din greu si ma rog ptr voi sa veniti cu vesti buuune!!

Eu tanjesc dupa cateva zile libere, dar n-am incotro, ma multumesc doar sa visez la jumatatea lunii septembrie cand voi intra in concediu!
ZoRi, Pussi,Mi-Ka, Ileana,Mirabela,


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Liana scumpa, tu acum sa te gandesti la tine si sa fii optimista. Eu am sa-ti tin pumnii si am sa ma gandesc la tine. Dar nu ne vei mai da vesti chiar deloc toata perioada in care vei fi plecata? Din pacate, inca tot necajita sunt. De aceea sunt deja acasa, pentru ca am plecat de la lucru. Toata lumea ma intreba ce e cu mine (ma enerveaza ca se vede cand sunt suparata tare) si eu nu stiam ce sa le spun, de abia ma abtineam sa nu plang, asa ca am plecat.
Andicu, Mastodynon-ul l-am intrerupt cu vreo 4 sapatamani inainte de analize. Si extractul de zmeur la fel. Foarte ingrijorata sunt din cauza FSH si LH. Chiar m-am uitat pe analizele de anul trecut (facute la alt laborator). Limita superioara la FSH era pana la 13 si FSH a fost 7. Iar acum FSH e peste 11 si limita superioara e 10. Nu inteleg cum am putut sa patesc asa ceva de la un simplu tratament pentru FIV, nu stiu daca la cineva i s-au mai modificat astfel analizele. De abia astept sa vb cu dr., desi tare imi e frica de ce o sa-mi spuna. Oricum, acum m-am mai linistit, asta e situatia, incerc sa fiu calma ca oricum nu am ce sa fac.
Auburn ce mai zici, de ce nu scrii nimic?
Ileana, ZoRi, Pussi, Mirabela, Mi-Ka, Lachi si toate celelate, va pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Auburn cum a fost? cati sunt si de ce dimensiuni? Si te rog sa-mi raspunzi ca ma intrat azi nu stiu cate ori sa vad(sunt mai curioasa din fire)

PUSSI

Mergi la inceput