Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Anticonceptionale fara reteta?

(1 vot)    Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Cristina_C

Donator  Mos Nicolae 2011

Germany

8099 Mesaje
19 Prieten(i)

Trimis la - 08/07/2006 :  12:11:59 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Cristina_C un Mesaj Privat

Anticonceptionale fara reteta?

De aici nu pot lua decat cu reteta, n-am fost la medic la timp sa mi-o scrie si ultima folie o termin exact cand ajung in Romania - la sfarsitul lui iulie. Pot sa merg direct la farmacie in tara sa-mi iau in continuare? Se mai dau fara reteta? Anul trecut se putea.
Si inca ceva: ce marci de contraceptive pe baza doar de progesteron exista?

Cristina,
mama lui
Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Oana
Oana
membru matur

Romania, Constanta
1824 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2006 :  13:14:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiOana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Oana un Mesaj Privat
Cristina, nu stiu de alte orase dar in Constanta se dau anticonceptionale fara reteta, doar in Bucuresti am auzit ca sunt unele farmacii care nu mai elibereaza decat pe reteta.
Cat despre anticonceptionale doar cu progesteron eu stiam ca doar Exlutonul acela care se da mamicilor care alapteaza este asa, in rest din cate stiu toate care sunt pe piata contin si o cantitate (mai mare sau mai mica) de estrogen.
Poate te mai ajuta si alte fete cu informatii mai complete.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Luna75
Luna75
no more LUNA or yes

Donator desprecopii.comDonator Teodora
 United Arab Emirates,
4505 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2006 :  17:46:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Luna75 un Mesaj Privat

In Ro nu ai nevoie de reteta pentru anticonceptionale.
Si Cezarette contine doar progesteron,insa nu stiu daca se gaseste in Ro.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
blueeyes2003
blueeyes2003
Exista minuni!!!

Romania, Bucuresti
2646 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2006 :  18:36:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiblueeyes2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite blueeyes2003 un Mesaj Privat

Depinde de farmacii-la unele nici nu te intreaba de reteta iar la altele nici nu apuci sa intrebi daca au ca iti si cer reteta.
Dar,in general se dau si fara.

MIRELA

Cristina_C

Germany,
8099 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2006 :  19:09:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat
Mersi.
Pai o sa iau la rand farmaciile mai intai din Suceava, apoi din Iasi.

Cristina,
mama lui
Cresc...
ligia13
ligia13
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania, Brasov
2425 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2006 :  22:20:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiligia13 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ligia13 un Mesaj Privat
Teoretic, e nevoie de reteta. Legea asha spune.
Practic, mai ales la farmaciile mici de cartier, unde se bucura sa vanda si ele ceva, nu te intreaba de nimic.

Eu si Raducu (22.04.2005)
PrincessL
PrincessL
nou venit

Romania,
20 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/07/2006 :  10:03:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
esti cumva din suceava? daca da sensiblu e singura farmacie care s-ar putea sa-ti ceara reteta. a patit o prietena de-a mea. in rest nu mi s-a intamplat niciodata sa-mi ceara. cu siguranta exista ceea ce cauti tu. eventual poti intra pe site-ul sensiblu (www.sensiblu.com) si poti cauta pastilele tale la cautare produse. asa vei vedea daca exista si chiar si cat costa.

Cristina_C

Germany,
8099 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 10/07/2006 :  10:58:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii. Mi-am facut totusi o rezeva, in caz ca nu gasesc o farmacie care sa-mi dea fara reteta ce-mi trebuie - sau o farmacie care da fara reteta dar nu are ce-mi trebuie: am facut rost de un pachet de Cerazette - ca de asta era vorba -chiar din Germania. Cineva, de pe un forum, nu mai avea nevoie de el si vroia sa-l vanda - asa ca zilele astea il primesc. Nu credeam ca se poate si asa, dar acum m-am convins.

Cristina,
mama lui
Cresc...

Editat de - Cristina_C on 10/07/2006 10:59:41
Onetzica
Onetzica
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
542 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/07/2006 :  11:05:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiOnetzica Adauga semn de carte la raspuns Trimite Onetzica un Mesaj Privat
Mie mi-au cerut reteta la unele farmacii. de exemplu, acum cumpar de la Help Net si nu e nevoie de reteta.
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com