climatizare prin plafon

climatizare prin plafon | Autor: craita

Link direct la acest mesaj

Salutare!
Stie cineva ceva despre acest subiect? E oare posibil sa fac asa ceva la o casa deja construita? Mie mi se pare interesant daca si pretul este rezonabil... Cu aerul conditionat cred ca nu e prea indicat la copii si am mari probleme cu podul casei, care este un adevarat cuptor si-mi incalzeste astfel si casa. Daca poate cineva sa-mi dea si mie un sfat, raman recunoscatoare.
Multumesc

, mama Craitei si Crinei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Asta inseamna sistem de climatizare centralizat - se face pe baza de convectori - si pe acelasi sistem ai si incalzirea si racirea. Este tot un aer conditionat sa stii - doar ca centralizat. Un astfel de sistem se poate instala si la o casa gata construita dar ca orice adaugire este mai complicat, trebuie probabil construite scafe, tavan fals etc etc In orice caz este un sistem scump sa stii, N-as putea sa-ti spun cat dar e foarte scump - intereseaza-te la firmele de profil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

noi avem asha ceva la birou - si mie personal nu-mi prieste deloc, imi bate jetul de aer rece direct in crestetul capului, nu e o senzatie prea placuta....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Vitovent-sistem de racire si ventilatie.

Mergi la inceput