Va rog sfat ceas de mana !

Va rog sfat ceas de mana ! | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Am vrut sa ma lipesc de un subiect deja existent, dar nu am gasit ... daca este, va rog sa-mi dati link-ul si sa stergeti fara urme subiectul acesta.

As vrea sa va intreb daca aveti idee cat este de ok acest tip de ceas:
http://www.citizenwatch.com/COI/English/detail.asp?Country=COI&Language=English&ModelNumber=EW3050-52E

Vreau sa ma cadorisesc Problema e ca mi-ar cumpara cineva din streinezia ceasul, deci nu-l vad "live" ...
Orice informatie/sugestie este bine-venita.

________________________________________
Daria & Giulia (2004 08 16)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Daria, e splendid ceasul!Are si data, ceea ce pe mine m-a interesat mult cand mi-am luat ceasul. Despre marca ce sa mai vorbim?!
Eu am un singur sfat-cadoriseste-te cu el!

edit-eu am un atlantic de care sunt f. multumita, ca design seamana cu www.citizenwatch.com/COI/English/detail.asp?Country=COI&Language=English&ModelNumber=EW3034-59A" target="_blank">acesta, doar ca are ecran auriu.cand m-am interesat eu de ceasuri, am fost sfatuita sa nu imi iau cu curea complet aurie, asa cum m-am gandit initial, ci auriu cu argintiu, pt. ca auriul "se duce" si arata urat, dar daca are si argintiu chestia asta nu e prea vizibila.oricum ,intr-un an si ceva nu s-a desprins nici o bucatica din auriu.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Teodora,
merci de raspuns
Stii de ce mi-e teama ? Ca e foarte mare ... nu ca eu as fi micuta, dar sa nu arate ca o roata de masina pe mana mea ...
Acum am un Seiko automatic, vechi ca draqu`, m-am cadorisit cu el prin `98. Il dau jos doar cand il curat. Eu nu pot respira fara ceas si as vrea ceva fain de tot


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Daria, nu cred ca e f. mare,probabil nu are mai mult de 2,5 cm diametrul, doar e un model pt. femei.
imi amintesc-apropo de marime-ca acum cativa ani janine (fosta) sarbu povestea ca ei ii plac numai ceasurile f. mari, barbatesti, ca ii accentueaza feminitatea si ca a primit cadou de la adrian sarbu un ceas mic si finut(f. scump,desigur) si pana la urma i-a dat de inteles ca nu poate sa-l poarte, ca nu o reprezinta. moda lansata de ea cu ceasurile supradimensionate a fost preluata si de altele, mi se pare ca pe loredana groza am mai vazut-o cu un astfel de ceas.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

mamagiuliei eu una sunt fan ceasuri mari, cat mai mari... consider ca dau foarte bine pe o mana fragila de femeie...acum am asa www.guess.com/ProductDetails.aspx?style=12543L&root_category%7C596=Women s%20Accessories&category%7C626=Watches&browse=1&rpt=Department.aspx&pt=ProductListing.aspx&image=12543L-NC" target="_blank">ceva, dar cu bratara argintie...in general sunt fan swatch, am 3, cel mai mult mi-a fost drag swatch irony, n-am gasit exact modelul meu, este model mai vechi si mare, barbatesc(cu curea de piele neagra, dar din aceasi gama), dar a fost superb...acum vreau un www.breil.com/frameset.asp?TOP=audio.htm&MAIN=UK/home_ita_fascia.htm" target="_blank">breil, dar mai la iarna...cand ma plictisesc de asta...ceasurile sunt slabiciunea mea.

cel pe care il vrei tu arata foarte bine, il poti purta si la ceva mai elegant.

Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

am gasit ceva asemanator...swatch irony black...al meu e vechi v-am zis...avea cureaua din piele neagra, cadranul e la fel...vad ca acuma fac cureaua din cauciuc...hmmm!!

Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Mie imi plac mult ceasurile de la Cronotech, www.limbiatiorologeria.it/productlist.asp?categoria=18" target="_blank">aici. Sunt si cu bratara sau curea. Si costa in jur de €80,00-100,00.



Petro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu am ecodrive, dar asta:
http://www.citizenwatch.com/COA/English/detail.asp?Country=COA&Language=English&ModelNumber=EP4024-51D
Il port cam de un an jumatate, mi l-a luat barbatu-meu de Craciun deci gasesc ca e extrem de frumos; merge perfect.
Parerea mea e da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lena - da, si eu am avut 2 Swatcuri maaari si-mi erau tare drage. Dar am trecut pe ceasuri fara baterie, am inceput cu un Orient si m-am blocat la Seiko.
Laura - foarte frumos ceasul si elegant. Spune-mi te rog nu ai avut probleme cu incarcarea "bateriilor", adica tre` sa-ti tii ceasul la lumina solara sau ajunge sa ti-l tii pe mana ? ...
Petro - merci de site !!! Vreau neaparat Citizen, de data asta.


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

mamagiuliei, cat e ceasul? Pretul .....:))) nu ora. Ca si eu as cadorisi un ceas sotului...
aaaaa, eu am un Seiko care se incarca cand misc mana (kinetic)

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Codruta - asa si`al meu ceas, tot automatic :-) tare multumita am fost de el, pana i-am crapat ecranul ... de asta renunt la el, isi facuse datoria si aici nu mi-l repara nimeni.
Pe net costa 290 Euro, am dat zvonpress si astept raspunsuri din Italia si Ungaria. La mine in oras nu gasesc nimic asemanator sub 16 milioane si sunt modele foarte vechi.


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput