cat costa cezariana?

cat costa cezariana? | Autor: dana_g

Link direct la acest mesaj

Stie cineva care sunt preturile ptr cezariana in Bucuresti? M-ar interesa in special Sp. Giulesti, dar cred ca peste tot e cam la fel. Eu sunt la Dr. Niculescu . Mai este cineva la dansul? Daca da,ce puteti sa-mi spuneti?
Multumesc mult.
Multa sanatate tuturor viitoarelor mamici!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

buna...dupa cate stiu o cezariana la spitalul giulesti costa aproximativ 200 euro dar asta depinde foarte mult de doctor. 200 de euro la doctor, aproximativ 2500000 la anestezist pt epidurala, 1500000 la neonatolog, vreo 500000 la moasa si tot asa. repet, asta depinde f mult de doctor. despre dr. niculescu nu sunt foarte sigura ca face cezariene, tu l-ai intrebat?
mai tinem legatura, daca vrei...eu trebuie sa nasc peste 3 saptamani.
te pup,
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

intereseaza-te daca ai mana 2a la operatie... Ca si asta adauga!




, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_g spune:

Buna!
Multumesc mult ptr raspuns si mi-ar place sa tinem legatura. Tu nasti tot la Giulesti? Cu ce medic?
Eu am aflat ca Dr Niculescu este foarte bun si de-asta am mers la el. Mi-a spus de la inceput ca ma urmareste, dar sa nu-i cer asistenta la nastere, zicandu-mi ca daca vreau o sa nasc cu Dr. Costescu (foarte bun, zice el.). Bineinteles ca nu mi-a suras ideea.
Eu am avut ceva probleme cu sarcina. La analize, mi-a iesit antigen HBS pozitiv(virusul hepatitei B prezent), ceea ce impune cezariana. Dupa repetarea analizelor, se pare ca nu as avea. Dar nu se stie sigur, asa ca tot cezariana ramane. Am auzit ca daca e nevoie de cez, o face el, dar nu l-am intrebat inca, pe 11 iulie merg la control si il intreb.
Acum am alta problema. La ultima echo(la Sanador, Dr.Meclea), mi-a iesit ca desi aveam 24 sapt, fetita era dezvoltata doar de 22 sapt. Am mers cu echo la Niculescu , dar nu m-a lamurit deloc ce inseamna asta. Mi-a recomandat o alta echo (pe 10 iulie) la Dr. Albu (Giulesti) si a zis ca vorbim dupa. Niciodara nu am plecat lamurita de la el.
Din acest motiv ma gandesc sa-l schimb, sa merg la Dr Marinescu tot Giulesti, dar nu stiu ce sa fac.
Tu ce mai stii despre Niculescu? Ai auzit ca nu face cezariene deloc sau nu face la cerere?
Multa sanatate tie si lui bebe si nastere usoara!
Tinem legatura!
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

buna din nou...uite care e treaba cu dr asta al tau: am auzit ca nu face cezariene decat in forta majora, ca nu prea vine la nasteri si ca daca vine tipa si face in toate felurile. in fine, daca tie ti se pare ca e bun, e in regula. eu sunt la dr. nicolae vlad tot de la giulesti care m-a urmarit pe toata perioada sarcinii, m-a sfatuit si mi-a promis cezariana ( ceruta de mine, nu ca as avea probleme ). peste 2 sapt ma duc la ultimul echo si o sa ma programez la cezariana in jur de 17 iunie. stiu ca si dr. albu este un dr f bun dar nu stiu daca face sau nu cezariene.
sanatate tie si lui bebe!!! nu te mai panica din orice, ai grija de tine si de bebe,
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_g spune:

Buna! Multumesc mult ptr informatii. Eu asa am auzit, ca e dr foarte bun, printre cei mai buni de la Giulesti, dar stii cum e, fiecare il lauda pe dr cu care a nascut fara probleme. Mie mi se pare un om calm, dar deloc comunicativ si asta ma enerveaza.
Acum sunt hotarata 99% sa ma mut la dr Marinescu, desi recunosc ca imi e cam frica sa nu ma intalnesc cu Niculescu pe la spital dupa ce nasc, sau cu asistenta sefa de la spital care e si asistenta lui la cabinet. Desi pana la urma linistea mea sufleteasca e mai importanta decat teama ca mi-ar face probleme. Ma mai gandesc pana la urm control.
Te pup, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Si eu o sa fac cezariana la Giulesti dar cu dl.prof.Marinescu,pt ca am obtinut sarcina prin FIV si am gemeni. Am inteles ca daca esti pacienta d-lui prof.te baga in salon cu mai putine paturi si esti tratata mult mai bine de catre pers.auxiliar.
Eu auzisem de urm.preturi:
dr.-150Eur
neonatolog-cate 150 ron de fiecare(ca eu am doi)
100 ron anestezist (250 ron e pt.epidurala si numai 150 ron costa trusa)

Eu am mai facut la Giulesti anestezie generala pt.FIV si am dat anestezistului 30 ron si a fost de ajuns.

veronici
21+ cu doi

Mergi la inceput