Ce mai fac bebeii!?!ptr prima data......

Ce mai fac bebeii!?!ptr prima data...... | Autor: tcelen

Link direct la acest mesaj

Buna sunt Cristina,si m-am gandit sa avem un topic nou,in care noi mamicile,sa scriem ce au facut bebelusii nostrii pentru prima data,adica,de exemplu:
-cand au papat prima data un anumit lucru
-cand au stat prima data in fund
-cand a facut primul pas
-cand a ras prima data
-cand a a spus primul cuvant ,etc ce vrem noi ce ni-se pare important!
ce spuneti?
si sa scriem si cat are copilul cand face lucrul respectiv!!



de exemplu azi fetita mea Ana-Maria care are 5luni si jumate aproape,a ras prima data cu zgomot in hohote,ca un om mare,cand am auzit-o mi-au dat lacrimile de bucurie


POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Tcelen- misto ideea, mie una imi place! Suuuuper senzatia cu primul hohot de ras! Am trecut si noi prin asta.
Noi avem 7 luni si 3 sapt, iar azi am papat prima data pepene galben!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

Noki_Lara,multumesc sper sa ma fie si alte mamici ca tine!!!

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

ai ma fetelor,chiar nu vreti sa ne laudam cu puii nostrii si poate mai invatam si cate ceva una de la alta!!

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Tcelen, super idee ...
Ba da, vrem sa ne laudam, cum sa nu, eu am disperat deja pe toata lumea ca Maia a spus ieri, la 3 luni fara 5 zile, primul ei "DA", si l-a spus ata de clar, atat de hotarat ... ca m-am emotionat de tot. Faptul ca nu prea apar fete pe aici se poate datora si numelui subiectului, care nu prea e concludent. Eu de ex., am intrat din curiozitate sa vad ce ... ai facut tu pt. prima data ...
Pup fetele si bebeii mumosi.

adar si MAIA(30 martie 2006)
minunea mea

maia - minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeypuma spune:

Noi suntem mici...avem 2 luni si o saptamana, dar martea trecuta l-am vazut pt prima oara cum se bucura clar cand ma vede...am deschis usa la camera, era in pat, statea si cand m-a vazut a inceput sa rada...Mi-au dat lacrimile...nimeni nu cred ca s-a bucurat vreodata asa sincer sa ma vada...Cum o fi cand mi-o spune mama? Cred ca atunci plang definitiv......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

ADAR,HONEYPUMA,asa fetelor ,felicitari la amandoua ptr bebeii adorabili!
am sa schimb numele subiectului,atunci in ceva mai atractiv


POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Noi la 5 luni si doua zile ne_am ridicat in patru labe( fix la o zi dupa ce au plecat bunii de la noi) iar acum la 6 luni si trei zile am invatat ca ne putem deplasa si cu manutzele nu numai ca soldatii tarash.
De vorbit mai mult tipam dar vorbim cu fetitele in magazin sau..u le atacam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

irinadum,deci sa inteleg ca ai baiatel,pai si fetita mea pe la 5 luni a descoperit ca poate sa se deplaseze,dar ea face altfel,pune capul jos si se impinge cu ajutorul lui si a picioarelor pana ajunge unde vrea,ei nu prea departe ,dar.........,iar de vb la fel tipam toatas ziua,dar noi suntem putini mai mici ca voi avem doar 5 luni si 8 zile,ne-am nascut la o luna fara o zi dupa baietelul tau
multumesc ptr contributie


POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Cristina pai stai sa vezi ce urmeaza ca si noi am avut la inceput acelasi stil de mers ...cu ajutorul capului.De abia acum incepe partea frumoasa. Si dc tot e vorba de ce am facut prima oara...maine puiul meu zboara cu avionul prima oara...dar de cum a fost va povestesc zilele urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

quote:
Originally posted by irinadum

Cristina pai stai sa vezi ce urmeaza ca si noi am avut la inceput acelasi stil de mers ...cu ajutorul capului.De abia acum incepe partea frumoasa. Si dc tot e vorba de ce am facut prima oara...maine puiul meu zboara cu avionul prima oara...dar de cum a fost va povestesc zilele urmatoare.

Irina si gogosarul Mario( 18.12.2005)


IRINA abia astept sa ne spui cum a fost in avion!

POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII
POZE ANA-MARIA
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput