Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

SE DUCE BRONZUL !?!?!?!

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Natalis
Natalis
nou venit

Romania
Bucuresti

75 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 24/06/2006 :  09:13:25 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj

SE DUCE BRONZUL !?!?!?!

Saptamana trecuta, mai precis duminica, am fost la strand si am stat cam 6 ore la soare. Am capatat un bronz frumos (m-a prins soarele repede fiind bruneta) si acum, dupa o saptamana mi se duce bronzul si arata pentru ca apar niste pete albe pe fundal negru ca sa zic asa. Ce sa fac ? Ma duc si duminica asta, sper sa se mai repare. Am folosit si spray protector pentru plaja...Sper sa imi dati cateva sfaturi ce sa fac pentru a evita asa ceva ? multumesc.

Orice sut in fund e un pas inainte.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
lavinai
lavinai
perfect wife :)

Romania, alaturi de sotzul meu drag......
1741 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/06/2006 :  11:39:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lavinai un Mesaj Privat
hidrateaza binbe pielea si DUPA plaja!! foloseste o crema hidratanta , cat mai "grasa". evita baile fierbinti si nu te freca tare cu prosopul dupa baie. cam atata imi vine in minte

"Nu uita:langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii."

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
annita72
annita72
membru incepator

Romania, Craiova
356 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/06/2006 :  13:31:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiannita72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite annita72 un Mesaj Privat
Dupa 6 ore de stat la soare intr-o singura zi , oricat ai fi de bruneta, pielea se arde chiar cu protectie, si normal, se "cojeste".
Ia-o mai incetisor!

mami de tudor si ioana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
daniella4
daniella4
mama pisoiului mic&scump

Romania, Ploiesti
3817 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/06/2006 :  19:13:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite daniella4 un Mesaj Privat
Am auzit ca uleiul de masline e super indicat dupa plaja pt ca hidrateaza f bine pielea.

Daniella, mama lu' Alexis

nikole
member of Human Kingdom

Brazil, SP
3007 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 25/06/2006 :  00:32:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinikole Adauga semn de carte la raspuns Trimite nikole un Mesaj Privat
Subscriu celor scrise de daniella4.
De altfel un gel de dus hidratant si de evitat apa fierbinte.
Dar oricat de bruneta ai fi, parca 6 ore e prea mult...un bronz obtinut treptat dureaza cu mult mai mult.
Asa frumoasa e vremea in tara, de mergeti la strand?
Vreau si eu.....

http://photos.yahoo.com/frezia_2004
nadyana
nadyana
membru junior

Romania, iasi
941 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/06/2006 :  01:11:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadyana un Mesaj Privat
Da Nikole, este foarte frumos afara.Astazi cel putin a fost o zi foarte frumoasa pt. plaja.Si eu vreau..
Ce sa spun, si eu sunt bruneta si se prinde bronzul f. repede si de mine.De ex., acum o luna am fost la Bucuresti cu masina si am tinut mina pe geamul deschis si deja se cunoaste si nici nu s-a dus.Bineinteles ca bronzul se duce, dar nu ar trebui sa se duca asa de repede.Probabil ca ai stat prea mult si s-a ars pielea, asa cum spuneau si fetele.Cred ca uleiul de masline te-ar ajuta mult.Incearca.Si eu vreau sa incerc uleiul de masline dupa plaja anul acesta.
Natalis
Natalis
nou venit

Romania, Bucuresti
75 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/06/2006 :  21:24:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
ASa am sa fac. Voi folosi uleiul de masline, desi mi se pare cam gretos, dar baba sufera la frumusete. Am fost si azi :D la strand si acum am "stabilizat" bronzul. Buna idee ! Multumesc !

madau
mamica de Mirunica

Donator desprecopii.comDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, bucurestiBUCURESTI
7622 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 26/06/2006 :  18:58:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui madau Adauga semn de carte la raspuns Trimite madau un Mesaj Privat
Eu fac asa:imi hidratez bine pielea dupa plaja, apoi am un mic secret...ulei de catina. Se gasesc la Plafar capsule cu catina. Eu le iau si le desfac usor iar uleiul ala din ele il intind bine si repede pe corp. Atentie mare ca pateaza, trebuie sa stai pana intra bine in piele, insa imediat pielea capata pe langa luciu de invidiat si o culoare aramie, superba.
Ia incercati si spuneti-mi cum e

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
filmuletze
mamica dulce
mamica dulce
membru de baza

Germany, Euskirchen
4417 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/06/2006 :  20:44:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamica dulce un Mesaj Privat
daaaaaa..uleiul de catina este sublim!!!
eu il folosesc la plaja,amestecat cu ulei de copii...iese un bronz de milioane,aramiu!
natalis-si eu sunt bruneta si ma bronzez repede,rar ma ard,nici pielea nu se cojeste decat in cazuri extrreme DAR bronzul-soc este superficial si se face mai "palid" dupa cateva dusuri.
Oricat de senzational ai arata dupa o zi la soare,nu e aceeasi mancare de peste cu bronzul de dupa concediul la mare,ala profund,facut cu cap,in perioadele optime de expus la soare,nu alea care-mi plac mie,de prajit.Recunosc ca eu,la mare,ma duc dimineata la 8-9 pe plaja si nu mai plec 12 ore...asta in conditiile in care n-am copilul dupa mine,of course:)

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.
Natalis
Natalis
nou venit

Romania, Bucuresti
75 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/06/2006 :  22:27:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Pai da, ideal ar fi sa stau la mare vreo 2 saptamani si sa ma fac indianca...dar problema este ca nu am cum, plus ca ma angajez pe perioada verii. Am incercat cu uleiul de masline si am senzatia ca nu imi intra prea bine in piele. Ma simt efectiv uleioasa. mai incerc. Vreau sa imi cumpar uleiul de la Johnsons (care ofera si o tenta de bronz) sa vad ce efect va avea.

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com