SE DUCE BRONZUL !?!?!?!

SE DUCE BRONZUL !?!?!?! | Autor: Natalis

Link direct la acest mesaj

Saptamana trecuta, mai precis duminica, am fost la strand si am stat cam 6 ore la soare. Am capatat un bronz frumos (m-a prins soarele repede fiind bruneta) si acum, dupa o saptamana mi se duce bronzul si arata pentru ca apar niste pete albe pe fundal negru ca sa zic asa. Ce sa fac ? Ma duc si duminica asta, sper sa se mai repare. Am folosit si spray protector pentru plaja...Sper sa imi dati cateva sfaturi ce sa fac pentru a evita asa ceva ? multumesc.

Orice sut in fund e un pas inainte.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

hidrateaza binbe pielea si DUPA plaja!! foloseste o crema hidratanta , cat mai "grasa". evita baile fierbinti si nu te freca tare cu prosopul dupa baie. cam atata imi vine in minte

"Nu uita:langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

Dupa 6 ore de stat la soare intr-o singura zi , oricat ai fi de bruneta, pielea se arde chiar cu protectie, si normal, se "cojeste".
Ia-o mai incetisor!

mami de tudor si ioana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Am auzit ca uleiul de masline e super indicat dupa plaja pt ca hidrateaza f bine pielea.

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Subscriu celor scrise de daniella4.
De altfel un gel de dus hidratant si de evitat apa fierbinte.
Dar oricat de bruneta ai fi, parca 6 ore e prea mult...un bronz obtinut treptat dureaza cu mult mai mult.
Asa frumoasa e vremea in tara, de mergeti la strand?
Vreau si eu.....

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Da Nikole, este foarte frumos afara.Astazi cel putin a fost o zi foarte frumoasa pt. plaja.Si eu vreau..
Ce sa spun, si eu sunt bruneta si se prinde bronzul f. repede si de mine.De ex., acum o luna am fost la Bucuresti cu masina si am tinut mina pe geamul deschis si deja se cunoaste si nici nu s-a dus.Bineinteles ca bronzul se duce, dar nu ar trebui sa se duca asa de repede.Probabil ca ai stat prea mult si s-a ars pielea, asa cum spuneau si fetele.Cred ca uleiul de masline te-ar ajuta mult.Incearca.Si eu vreau sa incerc uleiul de masline dupa plaja anul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalis spune:

ASa am sa fac. Voi folosi uleiul de masline, desi mi se pare cam gretos, dar baba sufera la frumusete. Am fost si azi :D la strand si acum am "stabilizat" bronzul. Buna idee ! Multumesc !

Orice sut in fund e un pas inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu fac asa:imi hidratez bine pielea dupa plaja, apoi am un mic secret...ulei de catina. Se gasesc la Plafar capsule cu catina. Eu le iau si le desfac usor iar uleiul ala din ele il intind bine si repede pe corp. Atentie mare ca pateaza, trebuie sa stai pana intra bine in piele, insa imediat pielea capata pe langa luciu de invidiat si o culoare aramie, superba.
Ia incercati si spuneti-mi cum e

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

daaaaaa..uleiul de catina este sublim!!!
eu il folosesc la plaja,amestecat cu ulei de copii...iese un bronz de milioane,aramiu!
natalis-si eu sunt bruneta si ma bronzez repede,rar ma ard,nici pielea nu se cojeste decat in cazuri extrreme DAR bronzul-soc este superficial si se face mai "palid" dupa cateva dusuri.
Oricat de senzational ai arata dupa o zi la soare,nu e aceeasi mancare de peste cu bronzul de dupa concediul la mare,ala profund,facut cu cap,in perioadele optime de expus la soare,nu alea care-mi plac mie,de prajit.Recunosc ca eu,la mare,ma duc dimineata la 8-9 pe plaja si nu mai plec 12 ore...asta in conditiile in care n-am copilul dupa mine,of course:)

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natalis spune:

Pai da, ideal ar fi sa stau la mare vreo 2 saptamani si sa ma fac indianca...dar problema este ca nu am cum, plus ca ma angajez pe perioada verii. Am incercat cu uleiul de masline si am senzatia ca nu imi intra prea bine in piele. Ma simt efectiv uleioasa. mai incerc. Vreau sa imi cumpar uleiul de la Johnsons (care ofera si o tenta de bronz) sa vad ce efect va avea.

Orice sut in fund e un pas inainte.

Mergi la inceput