Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Cu ce dati (eficient) impotriva tintarilor?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 4

Natasa
Natasa
membru de baza

Romania

4889 Mesaje
2 Prieten(i)

Trimis la - 23/06/2006 :  16:55:26 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Natasa Adauga semn de carte la mesaj Trimite Natasa un Mesaj Privat

Cu ce dati (eficient) impotriva tintarilor?

In casa nu sint probleme, dar afara, in parc, e teroare. Vine ciupit si arata ca un dalmatian. Am intrebat medicul si o farmacista si nu mi-a recomandat nici Off, nici Autan pina in 2-3 ani (baietelul meu are un an jumate). Daca nu pot sa-l dau cu ceva sa nu-l mai ciupeasca, cu ce sa-l dau ca sa-i calmeze mincarimea si ca sa nu se mai umfle locul ciupit? Stiu de Fenistil, dar cineva care il foloseste zice ca e apa de ploaie? Altceva mai stiti?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 23/06/2006 :  18:20:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
Autan!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ionasiu
ionasiu
nou venit

Romania, tgms
79 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/06/2006 :  18:47:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Eu am dat-o pe bebe a mea cu Autan inainte de 1 an si nu a avut nimic,nu stiu poate al tau e mai sensibil,in fond e alegerea fiecaruia.

ady
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
sirimie
sirimie
Eu.

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Teodora
 Romania, bucurestiBUCURESTI
8324 Mesaje
24 Prieten(i)
Trimis la: - 23/06/2006 :  19:01:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sirimie  Trimite mesaj yahoo luisirimie Adauga semn de carte la raspuns Trimite sirimie un Mesaj Privat
Si eu am folosit autan vara trecuta.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot
laura_dimitris
laura_dimitris
membru senior

Romania, bucurestiBUCURESTI
3666 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 23/06/2006 :  19:17:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite laura_dimitris un Mesaj Privat
Probabil fiecare organism reactioneaza diferit la un anume medicament.
Eu am in casa si fenistil si autan
Pentru baietelul meu mult mai bun este fenistilul.
Le-am folosit si eu pe amandoua. Autanul iti creaza o senzatie placuta imediat dar mi se pare ca fenistilul grabeste vindecarea locului respectiv.

Laura mama lui Dimitrakis
an-k
an-k
mami de 2 nazdravani

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Belgium, lummen(bucuresti)
2306 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 23/06/2006 :  19:21:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite an-k un Mesaj Privat
noi am avut off anul trecut, din cel pentru copii.

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
annita72
annita72
membru incepator

Romania, Craiova
356 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/06/2006 :  19:42:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiannita72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite annita72 un Mesaj Privat
Si noi folosim Off - lotiune pentru copii, si am folosit-o si anul trecut cand Tudor nu avea decat 1an jumate. Eficient si fara efecte secundare, deocamdata.

mami de tudor si ioana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos
apisica
apisica
membru incepator

Romania, Bucuresti
243 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/06/2006 :  00:15:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiapisica Adauga semn de carte la raspuns Trimite apisica un Mesaj Privat
dar pe nou nascut cum il protejez de tzantari? In casa ma refer. Nu am plase la geamuri pentru ca nu se aeriseste bine camera.
Acum folosesc aparat electric cu pastilute. Dar dupa ce vine bebelina ce fac noaptea? II pun plasa deasupra patutzului? Am obsesie ca nu intra aer prin plasa..Pot folosi pastilute in continuare? or fi toxice?

Aura
38

Life is what happens to you while you're busy making other plans.
Natasa
Natasa
membru de baza

Romania,
4889 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 28/06/2006 :  08:43:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Natasa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Natasa un Mesaj Privat
CUm sa-l dau cu OFF sau Autan daca sta numai cu miinile in gura? Nu e sensibil, n-a fost bolnav niciodata, dar inca nu s-a dezvatat sa bage tot ce prinde in gurita. Evident ca nu-l dau pe palme cu cu Off, dar in sus, pe brate, ar trebui sa-l dau, ca acolo e ciupit rau. Nu stiu ce sa fac, mai bine ar da cu ceva impotriva tintarilor si prin parcuri, dar astea sint vise...
Karina
Karina
Silfiduta lui Monti

Romania, Bucuresti
3090 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 28/06/2006 :  09:02:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Karina un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by apisica

dar pe nou nascut cum il protejez de tzantari? In casa ma refer. Nu am plase la geamuri pentru ca nu se aeriseste bine camera.
Acum folosesc aparat electric cu pastilute. Dar dupa ce vine bebelina ce fac noaptea? II pun plasa deasupra patutzului? Am obsesie ca nu intra aer prin plasa..Pot folosi pastilute in continuare? or fi toxice?

Aura, mai bine plasa decit pastile, e muuult mai sanatos.
In nici un caz dupa ce vine bebelina sa numai folosesti pastilute, macar pina face bb 1 an. Pericol de intoxicatie, ei sint mai sensibili. Am citit si ca sprayul dauneaza bbilor, au mai mari sanse sa faca astm, daca folosesti spray-uri odorizante sau impotriva tintarilor in casa.
Eu am plase la toate ferestrele si sincer nu vad nici o diferenta fata de cind n-aveam. Oricum e mai bine sa pui la ferestre decit sa acoperi patutul copilului cu ceva gen plasa. Bebelina sigur va avea mai mult aer.
Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi.
Karina
Karina
Silfiduta lui Monti

Romania, Bucuresti
3090 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 28/06/2006 :  09:05:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Karina un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Natasa

CUm sa-l dau cu OFF sau Autan daca sta numai cu miinile in gura? Nu e sensibil, n-a fost bolnav niciodata, dar inca nu s-a dezvatat sa bage tot ce prinde in gurita. Evident ca nu-l dau pe palme cu cu Off, dar in sus, pe brate, ar trebui sa-l dau, ca acolo e ciupit rau. Nu stiu ce sa fac, mai bine ar da cu ceva impotriva tintarilor si prin parcuri, dar astea sint vise...

Daca nu-l dai pe palmute, nu cred ca sint probleme. Presupun ca oricum sta cineva cu el in parc, sa-l supravegheze.
Mai poti sa incerci sa-l dai cu otet inainte de a iesi afara. Nu stiu cit de eficient e, dar pe vremuri nu existau solutiile astea si se folosea otet.

Editat de - Karina on 28/06/2006 09:06:25
Pagina: din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com