Clubul moldovencelor de peste Prut (31)

Clubul moldovencelor de peste Prut (31) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71513" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72291" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73347" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73782" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74252" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74647" target="_blank">26 27 28 29 30



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. Mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Chisinau
24. katia (Silvia)- studenta ASE Bucuresti, anul 4 - Bucuresti

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Samuel (alincic) - 10.06.2002
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Evelina-Doris (alincic) - 14 august
Tania (Tania21) - 19.08.1983

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Loredana (alincic) - 25 septembrie
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by lia_c

Incepem cu cei mai mici:
La multi ani, Vladut!Sa cresti mare, sanatos, fericit, inconjurat de prieteni si oameni dragi!Iar parintilor, sa aiba mereu doar bucurii de la tine!

La multi ani, Elena!Iti doresc multa sanatate, fericire, iubire, succese si realizari importante!Si sotiorul sa-ti fie mereu alaturi, sa te sustina si incurajeze!

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard



Cornelia, multumesc mult de urari, imi merg drept la inima.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

pina mi-am postat eu mesajul acolo, Nati a reusit sa deschida capitolul nou... asa ca mai sciur o data si in acest capitol mesajul meu...

'neata natiune
Tare somnoroasa am fost azi dimineata, insa am ajuns printre primii la serv Diseara vin nasii in ospetie si aseara am stat si am lustruit cratitele si podeaua, am gatit de zor bucate, uf... [gluma] Adevarul e ca am gatit cite ceva, dar nu de zor
Nati, La multi ani sotului! Si sa vina cit mai repede!(stiu ca asta iti doresti)... Adevarul e ca cum stam noi aproape 9 ore doar pe scaun, nu e de mirare sa se supere bb pe noi si sa se agite... Eu dupa masa nu mai stiu in ce pozitie sa stau ca ma supara orice... Zi-ne aici la ce sa atragem atentia cind cumparam un carucior, ca si eu sint curioasa rau ...
Violeta, vezi ca ti-am trimis un PM cu locatia exacta a Andy's-ului si tel meu. Iti tinem in continuare pumnii, si nu uita ca tot ce se intimpla se intimpla spre bine!
Alincic, prietena mea imi povestea ca ei deja visau doctorskaia, pticie moloko si siliotka noaptea... si noroc de niste moldoveni care traiau mai de demult in acea zona si le-a dat adresa la un magazin rusesc "From Russia with Love" - cind au dat busna acolo au umplut masina - au gasit si muraturi si brinza de oi si hriska... Imi pare ca va trebui sa umbli prin cofetariile noastre inainte de plecare si sa intrebi retetele la prajituri
Eu tot eram inebunita de prajituri, pina la sarcina eram client de "fiece zi" la o cofetarie... Dar acum nu stiu de ce nu mai am pofte de dulciuri... Dar acum am dat-o mai pe fructe, inainte nu-mi imaginam ziua fara dulciuri...
Natali, nu conteaza ce e - principalul ca e masina - dar a iesit f frumos! Petrecere frumoasa la cresa!
Rodica, si eu am vazut lucrarile, mi-au placut in special cele de Pasti! Bravo!
Cum reusiti voi si cu bb si cu mincare si cu toate astea?
Alina, faza cu tastatul si mouse-ul o stim si noi, finutele cind erau mici si veneau in ospetie, noi(eu si fratemeu) deconectam tastatura si mouse-ul de la blocul de sistem si asa nu puteau face mare lucru, insa lor le parea ca tare mai lucreaza la pc . Cit priveste rujurile las ca asa se invata fata sa se faca mumoasa. Verisoara mea se plingea nu demult ca fiica-sa de aproape 8 ani i-a desenat pe foi cu rujul ei f scump si pe care il folosea doar la sarbatori, la fel saraca de ea a ramas si fara rimmel, creion... Asa ca daca cei mai mari sint curiosi, ce sa mai zici de cei mici...
Eu prefer muntele
o zi cit mai reusita



lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mai scrieti va rog ceva ca eu acus o sa adorm [somn], cu toate ca am multa treaba...
Nu stiu cum maninca saracii bb iaurt, ca eu nu-l pot suporta pe nici unul...

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare!!!!!
Vreau sa incep cu urarile de bine sarbatoritilor nostri,stiu ca azi este o zi speciala pt.voi..
Vladut iti urez tot binele,sanatate din plin si fie ca Domnul sa iti rezerve o copilarie frumoasa,cu tote ingredientele ei,sa ii bucuri pe parinti si parintii sa fie bucurosi si MANDRI de tine.LA MULTI ANI!!!!!!

Elenafie ca viata ta sa fie asemeni unei file de poveste,fara griji,sa ai parte numai de bucurii,sanatate ca-i mai buna decat toate si totul ce iti pui in gand sa ti se indeplineasca,asa cum iti doresti.LA MUUULTI ANI!!!!

hmm,nu stiu cum suportati voi caldurile,dar eu simt ca ma sufoc aici,aerul este irespirabil,dar tre sa stau la datorie
pupici,bye,bye

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Omagiatii au voie azi sa se trezeasca mai tarziu

VLADUT - LA MULTI ANI !!!! SA CRESTI MARE, SANATOS, SA AI PARTE DE MULT NOROC IN VIATA, SA-TI FACI MULTI PRIETENI LA GRADINITA, SI SA-TI FACA MAMA LA ANU 1 LOCOMOTIVA + 2 VAGOANE!!!!

Fetelor - va multumesc la toate pentru urari si va doresc si eu la randul meu sa fiti frumoase, iubite si gingase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Fetelor, merci inca o data de urarile pt. Vladut. Am fost la cresa, am dus tortul, am facut poze si le-am si pus in contul comun. N-am mai trimis invitatii, cred ca toata lumea stie user-ul si parola si poate intra, sa vada pozele.

Alina, mie mi-a placut la nebunie poza cu minuta Deannei cum se intinde spre tort

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

N ati sa imi spui si mie cum pot vedea pozele,ca eu nu stiu,de unde pot sa le vad,cum?

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Fetelor, merci inca o data de urarile pt. Vladut. Am fost la cresa, am dus tortul, am facut poze si le-am si pus in contul comun.



Ia uite cine sufla asa timid in lumanari? Nici nu stiu cine e mai dulce Vladutz sau tortul
Si ceilalti, numai ochisori! Cred ca le-a parut infernala asteptarea "nu mai vine trenu ala odata?!"


La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ia sa trec aici mesajul meu din subiectul anterior( ca daca nu l-ati vazut acolo, sa nu credeti cumva ca am uitat ) Si oricum nu ma doare gura( mana in cazul asta) sa ma repet si sa spun din tot sufletul:

La multi ani, Vladut! Cu doi ani in urma le-ai facut surpriza parintilor de a te naste un pic mai devreme decat te asteptau. De atunci, ziua de 22 iunie a intrat in istorie pentru ei. Sa fii sanatos, norocos si fericit! Sa faci din fiecare zi a vietii tale o fila din istoria vietii parintilor tai, care cu siguranta sunt foarte fericiti si mandri ca te au!

La multi ani, Elena! Ma bucur ca te afli in cercul nostru si ca putem fi alaturi de tine( virtual) intr-o zi asa frumoasa pentru tine! Multa sanatate, noroc si succes in toate!

Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Nati am vazut si eu pozele,am primit si invitatia,mersik.Ai un copilas adorabil si tare dragalas,el se afla in centrul atentiei astazi,felicitari,de tort neam-neam,nici nu ma mai mir,sunt obisnuita cu maiestria ta in ale bucatariei,arata pur si simplu WOW.
Vezi ca, cu ocazia asta Vladut i-a facut pe toti copilasii fericiti,au gustat dintr-o asa minunatie.


Tanya

Mergi la inceput