Muzica pe o prezentare powerpoint

Muzica pe o prezentare powerpoint | Autor: Leah

Link direct la acest mesaj

Dragilor,

Help cu o chestie! Sunt in plin proces de realizare a cd-urilor cu poze pt cei care au fost prezenti la cununia mea si in introducere am facut o prezentare powerpoint cu poze cu noi de cand eram mici, cum ne-am cunoscut si cateva poze de-a lungul relatiei noastre. Vreau sa pun si o melodie pe fundal dar nu imi iese deloc. Se pare ca reusesc sa atasez melodia doar primului slide, dar se opreste acolo, nu merge de-a lungul intregii prezentari. Aveti idee cum pot face asta: sa curga melodia pe tot parcursul prezentarii?

Leah

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Sunetul in inserezi de regula in slideul 1 in format wav.

Intri la SLIDE SHOW /SLIDE TRANZITION / SOUND / cauti OTHER SOUND si din fereastra de dialog selectezi ceea ce doresti apoi OK.
Nu bifezi "Loop until next sound", altfel la fiecare slide se va relua tema muzicala sau se va suprapune.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ceea ce vrei tu sa faci (din cate am inteles eu), poti sa folosesti Photo Story 3 for Windows ... a fost si pe-aici un subiect. Oricum, il descarci gratuit de pe net si mie mi se pare mai bun pt. asa ceva, pt. a face prezentari din fotografii ... poti sa bagi si coloana sonora, sa scrii diverse comentarii pe foto ... dupa parerea mea e ffff bun programelul asta!



Petro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Ceea ce vrei tu sa faci (din cate am inteles eu), poti sa folosesti Photo Story 3 for Windows ... a fost si pe-aici un subiect. Oricum, il descarci gratuit de pe net si mie mi se pare mai bun pt. asa ceva, pt. a face prezentari din fotografii ... poti sa bagi si coloana sonora, sa scrii diverse comentarii pe foto ... dupa parerea mea e ffff bun programelul asta!



Petro







Intr-adevar e mai simplu de folosit si mai simpatic.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77408" target="_blank"> s-a discutat aici

Mergi la inceput