joc de carti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Cred ca acum esti pe plaja.....si citesti cand vi.
Incearca si Trombon. Poate iti explica cineva mai exact cum se joaca, ca eu am scris de 4 ori si am tot sters ca nu ma exprimam pe intelesul altuia

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI




asta e test de limba si literatura romana!!!
am sters si eu de mi s-a acrit!
asa ca m-am lasat pagubasa!

'Ubita si 'Ubitu' & 'Una alta pentru nunta'

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

hai, mai fetili, nu va pricipiti la minciunele?

trombonul pe asta se bazeaza, cine minte mai mult. se impart toate cartile, daca se joaca in 2 nu are nici un farmec, ar trebui minim 3. apoi cel care incepe, isi alege niste carti, nu neaparat de acelasi fel, si striga" 2 de zece" (de ex), punandu-le cu fata-n jos. urmatorul daca simte ca e la plesneala, adica minciuna, striga trombon. se verifica apoi cartile, daca erau chiar 2 de zece, respectivul ia cartile si urmatorul dupa el incepe jocul. daca era minciunica, cel care le-a pus le ia, iar urmatorul incepe. si etc.. cand ai o pereche in mana, o scoti. si jocul continua pana cand se striga trombon si se termina cand epuizezi cartile.

spor la jucat!



"Men always want to be a woman's first love; women have a more subtle instinct: what they like is to be a man's last romance."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Josefine , perfect l-ai explicat!
Dar vad ca e edidat mesajul tau, deci....nu a iesit chiar din prima

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput