Cazare ieftina in Barcelona?

Cazare ieftina in Barcelona? | Autor: smillaraaq

Link direct la acest mesaj

Salut!

Mi s-a facut dor de Barcelona si mi-am pus in gand sa merg la vara, insa se pare ca m-am trezit foarte tarziu :( Caut de o saptamana cazare (vreau ceva ieftin, pana in 30 de euro pe noapte) si acum citesc pe un site ca "in lunile iulie si august in BCN sunt mai multi turisti decat paturi/ locuri de dormit". Se pare ca unii din ei au rezervat inca din martie pentru august...

Eu as fi vrut sa merg pe la sfarsitul lui iulie-inceputul lui august, dar cred ca e imposibil. Saptamana viitoare imi iau o zi libera sa colind agentiile de turism, just in case, ca pe net n-am gasit nici o oferta convenabila. Chestia e ca vreau chiar in oras, nu pe Costa Brava.

Cine a fost la BCN, unde-ati stat?

Dati-mi speranteeeeeeeeeeeeeeee

Mercic,

smilla



Come to the dark side: we have cookies!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Draga Smilla, e adevarat ca e plin de turisti in Spania in perioada asta, dar la hostal gasesti sigur cazare. Noi mergem saptamina viitoare si abia acum am rezervat hotel, e adevarat ca nu in Barce, insa gasesti, asa ca mai cauta...

Eu zic sa insisti pe net, la agentiile de turism s-ar putea sa aiba preturi mai mari, avind in vedere comisionul aferent. Daca nu mergi singurica si mai iei prietene cu tine e si mai avantajos. Uita-te dupa hostal pe net, de ex www.hostels.com/en/availability.php" target="_blank">aici si daca tot nu gasesti intra pe www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187497-i44-k635555-_Family_accommodation_wanted-l3820459-Barcelona_Catalonia.html#3820459" target="_blank">tripadvisor unde se mai posteaza www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187497-i44-k634806-_Last_night_in_Barcelona-l3820541-Barcelona_Catalonia.html#3820541" target="_blank">info .

Succes si vacanta minunata!

EDcsz: Scuze pentru primul link, vad ca nu e direct. Gasisem un hostal Petit Hotel, Barcelona, Spain C/ Laforja 67, 1º 2ª in jur de 30 de euro, destul de dragutz www.hostels.com/en/availability.php/HostelNumber.14" target="_blank">prezentat.

flori cele "Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea invat de la fiece trecator." R. W. Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Irimell Picatura ta de informatie in oceanul de disperare in care ma aflu este foarte apreciata!

Daca a mai fost cineva la Barcelona, va astept sa-mi povestiti unde ati stat, ce-ati vazut, ce-ati mai vedea...

Multi zic ca e cel mai frumos oras din Europa, mie imi place enorm si are un "je ne sais quoi" care imediat iti intra in suflet, dar iubesc la fel de mult si Londra, care e diferita si uneori mi se face un dor insuportabil de Madrid...

Irimell, inca o data sarumana si mai astept calatori! :)




Come to the dark side: we have cookies!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Smilla, eu am facut rezervare din martie pt. septembrie aici:
http://www.milisa.com/P.Goya/descripcioning.htm
Pensiunea asta am gasit-o prin www.hostelworld.com Sunt destul de multe pensiuni si hosteluri ieftine acolo, problema e ca nu stiu daca mai gasesti ceva care sa-ti convina pt. luna august.
Noi mergem pe cont propriu, ne-am luat bilete de avion prin Blue Air si am facut rezervarea la cazare prin Net (nu am vrut prin agentie pt. ca am constatat ca ies mult mai ieftin pe cont propriu).
Bafta sa gasesti ceva care sa-ti placa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mella77 spune:

noi am stat anul trecut in barcelona, cea mai ieftina si ok varianta pe care am gasit-o a fost www.hostaldelfos.com. este in piata universitatii, la cateva minute de rambla. are metroul chiar la baza hotelului si gasesti pe strazile din spate carciumioare care au intre 13 si 17 meniu special cu 7-8Euro, 2 feluri de mancare, desert, bautura si cafea. daca vrei sa vizitezi iti recomand sa iti cumperi barcelona card. preferatele mele au fost parcul guell si muzeul miro. mi se face deja dor de barcelona cand iti scriu:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili78 spune:

Laura, poti te rog sa-mi spui cum a fost la Casa Goya? Si eu mi-am facut rezervare tot la ei.
Merci mult.

Lili

Mergi la inceput