doar pt tatici: Ce cred tatii despre ...a fi tata?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

Marius ,am citit tot ce ai scris ,frumos foarte frumos ai descris rolul de tatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

tatici dragi - cine mai scrie?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emil Laurentiu spune:

sunt proaspat in breasla ( doi ani 7 zile si aproepe 10 ore) daca as spune cit de fericit ma face ANDREEA s-ar putea sa ma bata mami asa ca deduceti voi, dar un botic si un zimbet pot sa vindece orice oboseala si sa te faca fericit. ma fortez sa ma tin tare dar ma tem ca nu mai rezist mult si aduc ii aduc si pisicuta, sper sa mai rezist pana la primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Ce frumos este sa citesti si parerea taticilor despre bebici...Felicitari taticilor pentru cuvintele frumoase...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

sa dea Domnul sa simta asa toti taticii din lume.Din pacate sunt si exeptii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Ce as mai putea adauga in plus fata de ce au scris ceilalti tatici inaintea mea? Dar daca cuvintele sunt aceleasi, fiecare iubire in parte e unica. Si eu mi-am dorit enorm de mult un mostenitor, si poate atunci cand il doream era ca o mandrie, mandria de barbat de a avea mostenitori. Insa atunci cand l-am vazut prima data, real, ptr ca si atunci cand il vedeam la eco transpiram tot, sa nu spun cand ni s-a confirmat ca e baiat. Insa eu l-am tinut prima data in brate (nascut prin cezariana) si i-am vazut fata aceea rozalie, zambitoare si dragalasa de atunci sunt devotat pe viata micutei fiinte care a dat sens existentei mele. L-am "facut" destul de tarziu si cred ca era deja timpul, dar de cand suntem impreuna ma intreb uneori cum am putut trai atatia ani fara el. Simt ca viata mea ar fi fost in van daca nu-l aveam.
Avem o relatie deosebita, nu stau suficient timp cu el, nu cat mi-as dori, insa in timpul liber suntem de nedespartit. De cateva ori l-am luat cu mine la servici si l-as lua zilnic daca as putea. Este un copil cuminte si dragalas, este intelegator si iubitor.
Ce am invatat? Am invatat ca nimeni nu te iubeste asa cum o face un copil, copilul tau, ca doar atunci cand simti ca cineva are nevoie de tine existi ptr un motiv, ca viata are sens.
Ce as dori sa realizez ptr el este mai greu, fiecare dorim tot ce e mai bun ptr cei dragi, ptr copiii nostrii, insa e important sa isi aleaga ei singuri drumul in viata, noi doar sa ii indrumam. Da, asta imi doresc ptr fiul meu, sa primeasca educatie buna si sa pot pastra si peste timp o relatie de prietenie cu el, sa-l pot ocroti si indruma din umbra.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirachi spune:

Felicitari tatici!Denota mult curaj si tarie de caracter din partea voastra sa va scuturati pt.cateva clipe de armura de duritate,si sa permiteti sensibilitatii si vulnerabilitatii sa iasa la suprafata...fara teama ca veti fi considerati mai putin barbati,exprimandu-va astfel sentimentele...
Indrazniti si alti tatici.
Fie ca Dumnezeu sa va dea zile cat mai multe sa va bucurati de copii vostri si chiar de nepotii vostri.
Tatal meu mi-a spus abia acum 2 zile dupa ce am fost in vizita cu fetita la parinti,ca bucuria venirii pe lume a unui copil e mai intensa atunci cand esti in calitate de tata,dar bucuria vietii de zi cu zi,bucuria unui zambet,copilaria cu toate ghidusiile ei sunt mai intens simtite de bunici;ca bunic esti mai relaxat-de ai experienta si nu te mai sperii atat de usor,timp liber cu mult mai mult la dispoizitie,deci te poti bucura mai mult si mai intens de nepoti decat de copii. In fond nepotii sunt copii copiilor.Mi s-a parut un pic absurda afirmatia dar dupa o analiza mai profunda tind sa ii dau dreptate tatii. In ritmul in care fuge viata pe langa noi,in lupta cu toate piedicile ce se interpun,in dorinta de a realiza atat de multe pt.ei se intampla sa nu avem energie si timp suficient sa ne bucuram de primul cuvant,sau primul pas,sau primul ras,de primul premiu sau sa ne amuzam de prima sotie,sau sa le explicam pe indelete si pe intelesul lor de ce nu e frunza albastra si de ce pasarile zboara in aer si nu in apa...pe cand la batranete ai si timp si energie(chiar daca te doare piciorul sau trebuie sa alergi prin oras dupa medicamente) dar ai si multa duiosie...Sa fie asta oare sau sa fie adevarata vorba ca batranii dau in mintea copiilor si acesta sa fie motivul pt.care ei sa fie mai ingaduitori cu nepotii?

Just Me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matheo spune:

Cred ca "colegii" mei au spus tot. As dori sa mai aduag doar: ireal, fantastic, dumnezeesc, divin, fenomenal. Asta inseamna sa fii tata si mai ales tata de fata.

Mara mi-a umplut viata i-a dat un sens, un tzel. Alaturi de mama ei, Adriana, au reusit sa ma transforme in cel mai cuminte cel mai bun si cel mai iubitor barbat din lume. Nici nu vreau sa ma gandesc unde, cum si ce eram fara ele.

Atat! ELE SUNT TOT!!!

Claudiu tatal Marei Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

BRAVO va admir ca reusiti sa spuneti ceea ce simtiti ptr. prichindeii vostri

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viitor_tatic spune:

De cand te-astept!
Sunt 9 ani si parca timpul numai trece, abia astept o zi de Mai, o fi 8, 9 sau 10.Visez la ziua in care TU puiutul meu, sa dai un nou sens vietii, sa rad,sa plang de fericire....
Ea isi inalta catre mine manutele si-mi mangaie obrazul" Tu esti cel mai mare:))". Va fi atata iubire si adoratie in ochii ei si EU voi fi cel mai fericit Tatic din lume.
Si parca timpul.....
Sfarsit.

Viitor_tatic de Puisor(F E T I T A)

Mergi la inceput