Casco-unde?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Eu am Casco la Unita, de trei ani. Si am si beneficiat de ea. Nu am avut probleme cu ei, au trimis de fiecare data un evaluator in locul, la data si ora dorite de mine. Apoi masina a fost reparata in service pe baza hartiei data de evaluator si banii au fost platiti de Unita direct service-ului.
Sotul meu fuge de Allianz, pentru ca a avut nistre frecusuri cu ei pentru masina firmei la care lucra.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joe spune:

eu nu pot sa iti recomand o societate de asigurari - dar daca tot se discuta despre Casco - vreau sa atrag atentia despre ceva citit acum catev zile pe net.
Se referea la "fransiza" au spus ei (acu realizez ca nu am apucat sa caut termenul in dex - nu are oricum nici o legatura cu franciza din context) - asta ar fi partea platita de asigurat in diverse situatii asigurate. DE ex. - daca masina e furata si aceasta "fransiza" este de 10% vei primi din partea soc. de asig. suma - 10%.
Personal -as cere oferte dela primele 5 soc. de asigurari din top si in functie de suma platita vs. ce imi asigura as alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciocolata cu piper spune:

Allianz sunt OK dar sunt printre cei mai scumpi de pe piata.
Eu as lua in calcul Generalii care sunt in plina ascensiune si au polite mai ieftine si sunt Ok si cu despagubirile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

NU LA OMNIASIG! Asiromul plateste destul de repede, sau a facut-o in cazul nostru

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Sinoi sintem multumiti de Alliantz Tiriac.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Eu am la Unita. Si o sa fug de ei cat cuprinde. O data cu incheierea contractului obligatoriu (masina a fost asigurata pe perioada creditului cu Unita , plus franciza la asigurare.. in functie de specificarile din franciza -care sunt scrise undeva mic, asa, ca de obicei, nimeni nu te previne de ele- ai un anumit procent din incident acoperit de buzunarul tau....)... si voi fugi spre allianz si eu.



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Experienta mea cu Asiban (se deruleaza in acest moment): imi repar masina pe Casco; dupa Politie, merg la constatare la un inspector Asiban; scrie ala ce crede acolo, duc masina in service, cei de acolo nu sunt de acord si cer reconstatare; dupa fix o saptamana, ma suna cei de service si spun ca nu vor sa vina la reconstatare. Ma duc peste inspector, il iau in alta masina, il duc acolo (in service) si trec la o tiganeala unii cu altii, ca la piata (eu neintelegand nimic). Pana la urma, dupa amenintari de ambele parti (intre ei), la care eu stateam ca la TV, ajung la o intelegere (care o fi aia) si plecam. Aflu ca n-a dat prea mult in plus cel de la asigurare, habar nu am ce inseamna asta. Si nici cand o sa-mi vad masina.
CASCO fericit!

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Pina la urma, cele mai multe pareri sint pro Allianz. Probabil ca la ei vom merge si noi si sper sa nu avem surprize neplacute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Natasa, indiferent la ce societate vei apela (si eu tot allianz iti recomand, desi n-am avut tangente cu ei am auzit numai de bine; eu am masina asigurata la Asirom si a fost totul super ok cand am avut dauna, dar asta pentru ca-l stiam pe directorul de la ei ) primul lucru despre care trebuie sa te interesezi este daca au compensare directa cu service-urile autorizate pentru marca de masina pe care o ai tu. Cred ca allianzul are cam cu toate, dar intreaba inainte sa fi sigura.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Multumesc de sfat, Micky! Asa o sa facem.

Mergi la inceput